• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Alytaus poskyrio inspektoriai, vadovaudamiesi Produktų saugos įstatymu, iš prekybos centrų turi teisę bandiniams paimti tuos gaminius, kurie kelia įtarimų dėl pavojingumo. Paimti gaminių bandinius, atlikti patikrinimus dėl šių gaminių įsigijimo užtrunka, todėl per metus tokių bandinių ir patikrinimų neįmanoma padaryti daug. Kokių pavojingų, nesaugių gaminių ne maisto produktų inspektoriai praėjusiais metais aptiko Alytaus apskrityje veikiančiose parduotuvėse?

REKLAMA
REKLAMA

Latviškas muilas paskelbtas nesaugiu

Vilniuje veikianti bendrovė „Muilo manufaktūra” „Iki” prekybos centre Naujojoje gatvėje maždaug keturis mėnesius pirkėjus viliojo į želė tortus panašiais, iš gamintojų Latvijoje atsivežtais muilais. Kaip sakė Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Alytaus poskyrio vyresnioji valstybinė inspektorė Violeta Malaveckienė, šie aromatiniai muilai-tortai kvepėjo vaisiais ir uogomis, buvo sluoksniuoti, vadinosi, pavyzdžiui, „Žemuoginis su ožkos pienu”, „Jūros brizas”, „Pavasariniai šokiai”.

REKLAMA

Jie buvo padėti ant tortams skirtų padėklų, šalia - atpjauti sluoksniuotus želė tortus primenančių muilų gabaliukai. Netoliese šių grožybių puikavosi užrašas: „Kulinarinis” šedevras atrodo taip skaniai.”

Pasak V.Malaveckienės, tortai-muilai ypač viliojo vaikus, bet buvo pagaminti iš muilų gamybai naudojamų medžiagų, todėl jų paragavus galėjo kilti pavojus sveikatai ar net gyvybei.

Tačiau šie pirkėjus masinantys muilai-tortai iš prekybos Alytuje ir visoje šalyje buvo išimtais jais susidomėjus ne maisto produktų inspektoriams. Remiantis Produktų saugos įstatymu, draudžiama tiekti į rinką gaminius, forma, kvapu, spalva, išvaizda, ženklinimu, pakuote, dydžiu ar kitaip panašius į maistą taip, kad vartotojai, ypač vaikai, galėtų būti klaidinami ir juos vartojant kaip maistą galėtų kilti pavojus sveikatai ar gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija priėmė sprendimą minėtus latviškus muilus-tortus paskelbti nesaugiais. Apie tai pranešama Lietuvos (www.inspekcija.lt) ir Europos nesaugių produktų duomenų bazėje.

Šių muilų platintoja Lietuvoje sostinės bendrovė „Muilo manufaktūra” nubausta 700 litų bauda. Ji iš savo tinklų šalyje surinko beveik 26 kilogramus neparduotų muilų. Paaiškėjo, kad Alytuje veikusioje šios bendrovės prekyvietėje maždaug per keturis mėnesius buvo parduota 20 kilogramų maisto produktus - tortus - primenančių kvepiančių želė muilų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plaukimo ratuose cheminių medžiagų kiekis net 300 kartų didesnis

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Alytaus poskyrio vyresniajam valstybiniam inspektoriui Vytautui Navickui įtarimų dėl pavojingumo sukėlė vaikams skirti plaukimo ratai, kuriais buvo prekiaujama „Maximos” prekybos centre Naujojoje gatvėje ir Jurgiškių gatvėje įsikūrusiame „Norfos” prekybos centre. Iš pirmojo bandiniams buvo paimti 6 litus, iš antrojo - 3 litus 89 centus kainuojantys vaikiški plaukimo ratai.

Jie buvo atiduoti bandiniams Nacionalinio visuomenės sveikatos tyrimo centro chemijos laboratorijai (bandinius atliekančias įstaigas yra parinkusi ir sutartis su jomis sudariusi Valstybinė ne maisto produktų inspekcija).

REKLAMA

V.Navicko teigimu, iš abiejų prekybos centrų paimtų plaukimo ratų pripūtimo kandikliuose rastas leistinas normas viršijančių cheminių medžiagų kiekis, pavyzdžiui, kvėpavimo takams kenkiančių ftalatų iš „Maximos” paimtų plaukimo ratų kandikliuose - net 300, iš „Norfos” - 10 kartų.

Kiniškų plaukimo ratų į „Maximą” importavo Vilniuje veikianti bendrovė „Maxima LT”, o tokios pat gamybos plaukimo ratų į „Norfą” - kita sostinės bendrovė „Rivona”.

„Šios bendrovės dalykiškai bendradarbiavo su inspekcija, dėjo visas galimas pastangas nesaugius plaukimo ratus surinkti iš visų savo prekybos tinklų šalyje. „Maxima LT” tokių plaukimo ratų buvo įsivežusi 828, „Rivona” - 2 tūkstančius 16, o surinko pirmoji - 501, antroji - 565”, - apie atliktus patikrinimus pasakojo V.Navickas.

REKLAMA

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą už nesaugių produktų tiekimą rinkai „Maximos LT” komercijos vadybininkas Denis Maslovas nubaustas 300 litų, „Rivonos” vadybininkas Gintautas Remeika - 150 litų baudomis.

Iš prekybos surinktos plaukų žnyplės

Kaune veikiančios bendrovės „Topo centras” parduotuvėje Druskininkuose Alytaus poskyrio vyresniojo valstybinio inspektoriaus V.Navicko dėmesį patraukė plaukų šukavimo žnyplės „Bomann”. Šis prekybinis ženklas žinomas kaip gamintojų Vokietijoje, tačiau „Topo centro” parduotuvėje kurorte buvo prekiaujama žnyplėmis, kurių kilmės šalis - Kinija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žnyplės „Bomann” buvo paimtos bandiniui bendrovėje Elektrotechninių gaminių sertifikavimo centre sostinėje. Nustatyta, kad šio gaminio ženklinimas neatitinka standartų. Svarbiausia, jog ant žnyplių buvo užklijuotas per mažas jų pavojingumą, saugų naugojimą žyminti nurodymas.

Plaukų šukavimo žnyplių „Bomann” importuotoja Kauno bendrovė „AG Trade” iš šalies prekybos tinklų surinko 427 vienetus šių pavojingumą galėjusių sukelti žnyplių, o jų buvo įvežta apie 900. Inspektorius „AG Trade” vyriausiajai produktų vadybininkei Ritai Jarmalavičienei už tokių „Bomann” plaukų žnyplių platinimą skyrė įspėjimą.

REKLAMA

Nesaugūs vaikiški vežimėliai

Alytaus poskyrio vyresniojo valstybinio inspektoriaus V.Navicko pernai pradėtas tyrimas dėl Alytuje, „Rimi Hypermarket” prekybos centre, pirkėjams siūlomų kiniškų vaikiškų vežimėlių, kurių importuotoja sostinės bendrovė „Kotryna”, pasiekė šiuos metus.

Šiaulių universiteto Technologinių bandymų centras jau atliko šių vežimėlių, paimtų bandiniams, tyrimus ir nustatė, kad nėra instrukcijos dėl jų audinio valymo, skalbimo, neužapvalinti aštrūs kampai, vežimėlių rėme yra vietų, į kurias gali pakliūti vaikų pirštai, ant gaminio nepateikta būtina informacija valstybine lietuvių kalba.

REKLAMA

Alytuje veikiantis „Rimi Hypermarket” prekybos centras įpareigotas „Kotrynai” grąžinti likusius neparduotus nesaugius vaikiškus vežimėlius. Ne maisto produktų inspektorius šiuo metu renka žinias apie tai, kiek tokių vežimėlių pateko į šalies rinką, kiek parduota, kaupia kitą reikalingą informaciją, vėliau bus sprendžiama dėl administracinės nuobaudos pritaikymo importuotojui.

„Pirkėjams turi būti teikiami saugūs, nepavojingi gaminiai. Svarbiausi reikalavimai įtvirtinti Produktų saugos įstatyme. O mums suteikta teisė apsaugoti pirkėjus nuo nesaugių, pavojų jų sveikatai galinčių sukelti gaminių”, - sakė Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Alytaus poskyrio vedėjas Antanas Palenskis.
Alma Mosteikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų