REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neymaras, kaip spėjama, turėtų tapti brangiausiu pirkiniu futbolo istorijoje. Jei niekas nepasikeis, brazilą iš „Barcelona“ klubo už 222 milijonus eurų nusipirks „Paris Saint-Germain“.

Neymaras, kaip spėjama, turėtų tapti brangiausiu pirkiniu futbolo istorijoje. Jei niekas nepasikeis, brazilą iš „Barcelona“ klubo už 222 milijonus eurų nusipirks „Paris Saint-Germain“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už tokią sumą būtų galima nupirkti net 74 naujutėlaičius 2017-ųjų metų „Bugatti Veyron“.

REKLAMA

Pinigai – milžiniški, todėl kyla klausimas: kiek komandos išleidžia naujų futbolininkų įsigijimui? Kiek ženklų yra skaičiuose, kuriuos prieš sezoną išleidžia klubai ar lygos?

Išlaidos – lygintinos su Lietuvos biudžetu

Pradėkime nuo to, kad kiekvienais metais komandos išleidžia vis daugiau. Žaidėjų rinkos kaina kyla nuolat.

Dar pernai buvo sunku patikėti, kad už Paulį Pogba „Manchester United“ sumokėjo 105 milijonus eurų. Dabar, kai Neymaras į Paryžių išvyks už 222 mln., „raudonųjų velnių“ išlaidos nebeatrodo taip kosmiškai.

REKLAMA
REKLAMA

Iki pernai brangiausias pasaulyje buvo Garethas Bale`as, kuris iš „Tottenham Hotspur“ 2013-siais už 101 mln. eurų persikėlė į Madrido „Real“.

2016-17 metų sezone vien „Premier“ lygos klubai naujų žaidėjų įsigijimui išleido 1 milijardą 659 milijonus eurų. Tai sudaro šeštadalį visų Lietuvos valstybės 2016-ųjų metų biudžeto pajamų.

Niekas neprieštarauja, kad prie padidėjusių išlaidų prisideda ir triskart išaugusi transliacijų kaina. Pernai teisės transliuoti „Premier“ lygą buvo parduotos už 5,7 milijardo eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais, nors perėjimai vis dar vyksta, Anglijos aukščiausios lygos komandos jau perkopė milijardo ribą (1,027 mlrd. eurų), o pardavė žaidėjų už perpus mažiau (522 mln. eurų).

Futbolo finansų analitikas Robertas Wilsonas tikina, kad bet kuri komanda, parduodama žaidėją Anglijos klubui, prie realios kainos prideda „bent 40%, jei ne 50%“.

Kiek jie uždirba?

Negana to, kad klubas už žaidėją sumoka didžiulius pinigus, jam dar reikia mokėti ir atlyginimą. O jis – ne kuklus.

Šiuo metu daugiausiai uždirba Kinijoje rungtyniaujantis Carlosas Tevezas, jis per savaitę gauna 688 tūkstančius eurų, o tai yra beveik 100 tūkstančių eurų per dieną. Panašiai, beje, jei persikels į Paryžių, uždirbs ir Neymaras.

REKLAMA

Įdomu tai, kad geriausiu pasaulio futbolininku išrinktas Cristiano Ronaldo pagal uždirbamus pinigus yra trečias pasaulyje, jo piniginę per savaitę papildo kiek daugiau nei 400 tūkstančių eurų.

Argentinietis Lionelis Messi rikiuojasi penktoje daugiausiai uždirbančiųjų vietoje, jis per savaitę gauna 375 tūkst. eurų.

Tam, kad uždirbtų tiek, kiek C. Ronaldo uždirba per mėnesį, vidutines pajamas gaunančiam lietuviui reikėtų dirbti daugiau nei 150 metų.

 

Palyginimui galima pridėti, kad Lietuvos vidutiniokas Utenos „Utenis“ savo žaidėjams moka vidutiniškai po 600 eurų, kas yra mažiau nei vidutinis atlyginimas mūsų šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų