REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulį apėmė liguista interneto mada – gėrimo žaidimas „Neknominate“. Žaidimo esmė – kuo greičiau ir kuo originaliau išgerti puslitrį alkoholio ir, tai nufilmavus, vaizdo įrašą paskelbti internete. Filmuko herojus meta iššūkį savo draugams, o šie turi per 24 valandas jį pranokti.

Pasibaisėjęs tokiu žaidimu aktyvus 23-ejų šiaulietis Richardas Šopa nusprendė pabandyti „virusą“ sustabdyti. Žaidimą nusižiūrėję lietuviai pradėjo socialiniuose tinkluose demonstruoti, kaip per 30 sekundžių išmaukia bokalą alaus ir ragina draugus padaryti tą patį.

Šią savaitę internete ėmė sparčiai plisti kitokio pobūdžio filmukai. Richardas su draugu Pauliumi sukūrė vaizdo įrašą, pavadintą „Išgerk pieno, o ne alaus!“ Filmuke rodoma, kaip jaunuoliai sporto salėje geria pieną ir meta iššūkį kitiems.

Socialinę akciją, nukeiptą į jaunimo sąmoningumą, peržiūrėjo devyni tūkstančiai vartotojų. Richardas video siužetą filmavo sporto salėje neatsitiktinai. Jaunuolis tiki, kad sportas ir sveikas gyvenimo būdas – galinga jėga, padedanti įveikti sunkiausius negalavimus.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai Richardas pats savimi stebėjosi – nuėjo į sporto salę po įprastos darbo dienos ir sako staiga pasijutęs lyg iš kokio sapno būtų pabudęs. „Lyg užmerktas akis atmerkiu ir pamatau save priešais veidrodį su štanga ant pečių, darantį pritūpimus. Lengvai nustembu, padedu štangą ant stovo ir galvoju: „Geras… Ir kaip gi aš taip? Nesuprantu…“. Atmintyje pradeda skrieti atsiminimai, tarsi viskas vakar būtų įvykę. Prisimenu, kaip beveik prieš metus aš visai negalėjau vaikščioti, stovėti, o dabar darau pritūpimus ir netgi su svarmenimis“, – šypsosi Richardas.

REKLAMA

Atmintyje pradeda skrieti atsiminimai, tarsi viskas vakar būtų įvykę. Prisimenu, kaip beveik prieš metus aš visai negalėjau vaikščioti, stovėti, o dabar darau pritūpimus ir netgi su svarmenimis“, – šypsosi Richardas.

Vaikinas sako, kad skausminga liga – artritas – pasireiškė pačiu netinkamiausiu laiku. Jis dalyvavo ir tebedalyvauja įvairių jaunimo organizacijų veikloje, tad galva buvo prikimšta idėjų. Dalis jo giminaičių yra profesionalūs stalo teniso žaidėjai, Richardas pats ruošėsi dalyvauti stalo teniso turnyre. Apsivyniojo sutinusius kelius specialiu tvarsčiu ir dalyvavo turnyre.

REKLAMA
REKLAMA

Pradžioje vaikinas nekreipė dėmesio į skausmus – kentėjo, bet kai kojos sutino ir dėl skausmo vaikinas jau nebegalėjo užmigti, teko nueiti pas gydytojus. „Pats nuvažiuosi į ligoninę, ar kviesti greitąją?“, – paklausė jie.

Sukūrė ir antrą socialinį filmą

Richardui teko gydytis ligoninėje, tačiau net iš jos grįžęs jaunuolis negalėjo vaikščioti normaliai, nekamuojamas skausmų. Sveikata tai pagerėdavo, tai pablogėdavo, ir jis ėmė manyti, kad arba kažką ne taip daro, arba vaistai yra neveiksmingi.

„Kelis mėnesius geriant vaistus mano artrito pažeistos kojos tapo „vaikštančios“, bet mano paties savijauta labai pablogėjo. Nusprendžiau nebevartoti vaistų ir pradėti sportuoti“, – sako Richardas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradžioje jaunuolis ėmėsi lėto bėgiojimo, kuris labiau priminė pasivaikščiojimą. Vėliau pamatė, kad gali vis greičiau ir daugiau bėgioti, bei atlikti nesudėtingus pratimus.

„Savijauta po kiekvienos treniruotės vis gerėjo. Net intensyviai rašant bakalauro darbą rasdavau laiko su draugu pasportuoti ir ryte, ir vakare“, – sako jis.

Dabar Richardo sveikata puiki ir jis sako besijaučiantis taip, lyg būtų kažką savyje nugalėjęs. Geodezininku-matininku dirbantis jaunuolis įsitikinęs, kad jei nesportuotų, sveikatos greitai netektų. „Skirtų vaistų gerti nebaigiau, bet neatmetu, kad jie man padėjo. Vis dėlto, jei ne sportas, šiandien gal vis dar kęsčiau skausmus“, – sako jis.

REKLAMA

Richardas alkoholį vartoja saikingai, klauso sveikuolės sesers patarimų, kaip maitintis ir geria daug vandens. Tiesa, jaunuolis sukūrė jau antrą socialinį filmuką, kuriame gerti pieną, o ne alų, ragins boksininkas.

„Aš pats pieno negeriu, bet idėjai išreikšti pieną, o ne vandenį, pasirinkome norėdami parodyti, kad žaidimas „Neknominate“ – nebrandus, vaikiškas elgesys, kuris nesiderina su sąmoningu žmogumi“, – sako pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų