REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Odos priežiūra yra svarbi visada, o saulės nugairintai veido odai šaltis gali padaryti dar daugiau žalos. Atėjus šaltiems orams į šalį reikia kartais padėti ne tik vasarinius drabužius, bet ir tas priemones, kurias ant veido tepėte šiltuoju metų laiku. O pavasarį veido odai atsirado dar vienas naujas iššūkis – nuolatinis  kaukių nešiojimas, nuo kurio atsiranda „masknė“.

Odos priežiūra yra svarbi visada, o saulės nugairintai veido odai šaltis gali padaryti dar daugiau žalos. Atėjus šaltiems orams į šalį reikia kartais padėti ne tik vasarinius drabužius, bet ir tas priemones, kurias ant veido tepėte šiltuoju metų laiku. O pavasarį veido odai atsirado dar vienas naujas iššūkis – nuolatinis  kaukių nešiojimas, nuo kurio atsiranda „masknė“.

REKLAMA

Apie tai, kodėl ir ką reikia daryti, kad veido odos nepažeistų ateinantys šalčiai, naujienų portalui tv3.lt pasakojo grožio terapeutė, kosmetologė Guoda Dobilaitė.

Odos priežiūros specialistė, socialiniuose tinkluose geriau pažįstama, kaip „Guoda žino apie odą“. Moteris su savo sekėjais ir klientais nuolat dalinasi patarimais, ką daryti, kad oda atrodytų graži, švytinti ir, svarbiausia, sveika.

Amžina šalto oro palydovė – išsausėjusi oda, tad čia galite sužinoti, kaip išvengti šio nemalonaus jausmo. Grožio terapeutė taip pat patarė, ką daryti, jeigu dėl privalomos nešioti kaukės atsirado spuogų ar odos sudirgimas.

REKLAMA
REKLAMA

Nors šiluma šį rudenį ir užsitęsė, tačiau šaltukas vis dažniau ir vis drąsiau apie save primena. Kaip šaltis gali pakenkti odai? Kokiems odoms tipams šaltis yra pavojingiausias?

REKLAMA

Spindinti, skaisti, švari oda – tai pirmiausia kasdieninė teisinga jos priežiūra su profesionaliai parinktomis priemonėmis pagal odos tipą ir būklę. Netinkamai pasirūpinus oda, ji pradeda sausėti, pleiskanoti, šerpetoti, rausti, dilgčioti, tampa jautri ar net uždegiminė. O jeigu jūsų oda sausa – tai šaltukas ypač pavojingas, nes sausos odos riebalinės liaukos gamina mažiau apsauginę funkciją atliekančio sebumo  ir oda tampa labiau pažeidžiama. Staigus temperatūros pokytis yra išties iššūkis kiekvienai odai, tačiau, visgi, labiausiai paveikia jautresnes odas, su uždegiminiais procesais kaip aknė ar rožinė, linkusias į dermatitą odas bei, kaip minėjau prieš tai, sausos odos savininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Neišvengiamas šaltų orų palydovas – sausėjanti oda. Kodėl ji išsausėja?

Savo klientams bei sekėjams vis primenu, kad šaltuoju metu odai kenkia ne tik pats šaltis, bet ypač temperatūrų kaita bei sausas oras patalpose. Reikia nepamiršti ir tai, kad šaltuoju metu daugiau sergame ir naudojame įvairių medikamentų, nusilpsta mūsų imuninė sistema, dažnai mityba tampa „skurdesnė“. Su maistu negauname reikalingo kiekio vitaminų A, E, C, riebiųjų rūgščių, kurie itin svarbūs ne tik mūsų organizmui, bet ir odai.

Labai svarbu paminėti ir vitaminas D – didelis jo trūkumas yra labai dažna priežastis kodėl mūsų oda sausėja. Taip pat labai svarbu naudoti drėkinančias priemones, ką dažniausiai klientai pamiršta. Dėl visų šių priežasčių oda ne tik sausėja, bet ir suintensyvėja aknė, rožinė ir kitos odos ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti odai išsausėjus – ją drėkinti ar maitinti? Kuo skiriasi odos maitinimas ir drėkinimas?

Odą drėkinti ar maitinti? Tai vienas iš pagrindinių klientų klausimų. Visada atsakau, kad visų pirma, reikia nusistatyti koks yra jūsų odos tipas. Geriausia, kad tai padarytų specialistas – kosmetologas. Blogas odos tipo nustatymas gali lemti tam tikrų odos problemų atsiradimą! Pagrindiniai kriterijai norint savo odos tipą nusistatyti namie:

Porų dydis: smulkios – sausa oda, vidutinio dydžio – normali oda, stambios išreikštos visame veide – riebi oda

Odos storis: plona – sausa, normali – normali, stora – riebi

Odos blizgėjimas: matinė – sausa, labai blizga – riebi

Sausa oda dažnai būna jautri, pigmentuota, matomi šerpetojantys plotai. Tokiai odai reikia maitinimo ir drėkinimo. Svarbu, kad naudojamų priemonių sudėtyje būtų nesočiųjų rūgščių, keramidų. Rekomenduoju rinktis prausiklį, kuris nepažeidžia odos barjero, drėkinamąjį – maitinamąjį serumą, kremą. Taip pat, rekomenduoju namie naudoti atstatančias ampules ir maitinančias kaukes.

REKLAMA

Riebi oda turi paprastai stiprų blizgėjimą ir bėrimą, kuriuos sukelia suaktyvėjusi riebalinių liaukų veikla. Labai svarbu tai, kad dehidratacija būdinga ne tik sausai odai, bet ir riebiai. Dėl dehidratacijos suintensyvėja esamos odos problemos. Rekomenduoju namie rinktis prausiklį, kuris nepažeidžia odos barjero, drėkinamąjį serumą ir kremą. Kartą per savaitę namie naudoti šveitiklį su enzimais bei drėkinančias ir priešuždegimiškai veikiančias bei poras sutraukiančias kaukes. Puikiai tinka ir rūgštiniai produktai.

Tiek riebiai, tiek sausai odai būtina naudoti paakių kremą. Paakių kremas reikalingas, nes paakių oda yra pati ploniausia, todėl, dėl dažno žiedinio raumens susitraukinėjimo, susiraukšlėja pirmoji.

REKLAMA

Tai yra bendro pobūdžio patarimai. Visgi, akcentuočiau tai, kad mažiau užsiimti eksperimentais, tikėti nuogirdomis, draugių patarimais ar reklamomis, o kreiptis į savo srities žinovus grožio terapeutus/kosmetologus, kad konkrečiu jūsų atveju įvertintų ir nustatytų, kokios reikalingos procedūros ir priemonės būtent jūsų odai. O jeigu tai atliksite namuose, atminkite, kad, pirma, odą reikia pamaitinti, o vėliau imtis antro etapo – drėkinimo. Tada būsime užtikrinti, kad drėgmė „užsirakins“ reikiamuose odos sluoksniuose.

Kokias klaidas dažniausiai darome prižiūrėdamos odą?

Dažniausios klaidos:

1. Labai dažnai klientai galvoja, kad riebios odos nereikia drėkinti. Dėl šios problemos oda ne tik dar labiau riebaluojasi, bet ir yra pažeidžiama. Tai dažnai būna bėrimų  ir išsausėjimo priežastis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Naudojamos per agresyvios priemonės. Labiausiai norėčiau išskirti agresyvius, su stambiomis dalelėmis šveitiklius. Jie pažeidžia odos apsauginį barjerą. Suaktyvina kuperozę, aknę. Tinkamas šveitiklis – mano pačios mylimiausi enziminiai – pašalina odos negyvas ląsteles nepažeidžiant net jautriausios odos.

3. Micelinio vandens kasdienis naudojimas, o dar blogiau – jo nenuplovimas. Micelinis vanduo ne tik nenuvalo vandenyje tirpių nešvarumų, bet ilgainiui naudojamas išsausina odą.

4. Ėjimas su makiažu miegoti. Nežinau ar apie tai kalbėti dar reikia,  bet taip kemšamos poros. Dažnai sakau, kad tai – tiesus kelias į aknę. Prie šito norėčiau priskirti ir per stiprių makiažo priemonių naudojimą kasdienai. Stipriai maskuojančias, matizuojančias, kemšančias  poras pudras. Intensyviai veikiančias bazes palike svarbioms šventėms. Kasdienai rinkitės lengvas pudras, BB kremus, mineralines pudras ir prieš miegą viską kruopščiai nuplaukite.

REKLAMA

5. Vakare nenaudojamas serumas ir kremas. Moksliškai įrodyta, kad aktyvių medžiagų pasisavinimas geresnis yra būtent naktį.

6. Nekokybiškos kosmetikos naudojimas ar visko per daug. Nekokybiška kosmetika daugiau sukelia problemų nei jų išsprendžia. Naudojimas visko iš eilės – irgi problema. Nes „tiko jūsų draugei ar mamai“ dažnai irgi atneša tik tokias odos problemas kaip aknė ir odos jautrumas. Rinkdamiesi savo krepšelį, konsultuokitės būtinai su specialistu, jis parinks jums priemones individualiai.

7. Neplaunami makiažo šepetėliai, neplaunamos daugkartinio naudojimo kempinėlės „Beauty blender“. Juose kaupiasi bakterijos, pažeidžiamas odos apsauginis barjeras.

REKLAMA

8. Prie klaidų norėčiau pridurti ir galvojimą, kad tik profesionalių procedūrų ir priemonių namie pakanka norint išspręsti problemą. Nepamirškite apsilankyti pas ginekologą, endokrinologą, jei reikia ir pas mitybos specialistą. Būkite fiziškai aktyvūs. Vartokite vitaminus C, D, E, riebiąsias rūgštis.

Ar žiemą galima naudoti tas pačias priemones, kaip ir vasarą?

Dėl tų pačių priemonių naudojimo visais metų laikais, galiu pasakyti tiek, kad labai svarbu kokia jūsų kasdienybė. Jei mažai būnate lauke, jei dirbate iš namų, tikrai galite naudoti tas pačias priemones. Tai labai individualu. Todėl stebėkite savo odą ir konsultuokitės su specialistu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei oda sausėja nuo šildymo ir sauso oro – daugiau drėkinkite odą, jums puikiai tiks drėkinančios kaukės. O jei žvarbią dieną ruošiatės pasivaikščiojimui – rinkitės maitinančius, apsaugančius, tankesnius kremus.

Kaip apsaugoti odą nuo šalčio neigiamo poveikio?

Pirma, svarbu naudoti riebios tekstūros kremus, žinant jog ilgai būsite lauke, užsiimsite žiemos pramogomis kaip slidinėjimas. Riebūs kremai šaltuoju metu, net sudėtyje turintys parafino, padės odai apsisaugoti nuo tiesioginio šalčio poveikio. Tačiau jokiu būdu šių kremų nenaudoti nuolatos.

Antra, svarbu po ilgesnio buvimo lauke skirti daugiau dėmesio savo odai - pasilepinti maitinančia, o dar geriau, naktine nenuplaunama kauke, kad oda galėtų „pasiimti“ kiek jai reikia naudingų veikliųjų medžiagų.

REKLAMA

Taip pat svarbu, naudojant drėkinančias priemones, išeiti į lauką praėjus ne mažiau nei pusę valandos po kremo užtepimo. Tai būtina tam, kad kremas būtų pilnai susigėręs ir patekęs į gilesnius odos sluoksnius. Kadangi drėkinantys kremai dažniausiai būna vandens pagrindu, tai žinome, kad šaltame ore vanduo sušąla - tai taip pat gali būti ir su užteptu ir nesusigėrusiu kremu ant veido.  

Dabar, kai privalomas medicininių kaukių nešiojimas, atsirado nauja problema – „masknė“. Kodėl ji atsiranda? Kaip jos išvengti?

O taip, šiuo metu labai suintensyvėjo odos problemos dėl medicininių kaukių naudojimo kasdien. Kaukės ne tik sudirgina odą, bet ir dažnai pažeidžia odos barjerą. Nuo to ne tik suintensyvėja odos dehidratacija (dėl pažeisto barjero), suintensyvėja kontaktiniai dermatitai, dėl nuolatinio odos dirginimo suaktvvėja kuperozė, bet ir gali išsivystyti „masknė“ – tai dabar  viena pagrindinių problemų kosmetologo kabinete.

REKLAMA

Ką daryti, kad taip neatsitiktų? Svarbiausia – keiskite dažnai vienkartines kaukes, po kauke nenaudokite dekoratyvinių priemonių, lankykitės periodiškai pas kosmetologą, namie drėkinkite odą, ją raminkite, dienos metu naudokite drėkinančius, raminančius serumus ir kremus, nenaudokite agresyvių šveitiklių, naudokite vietines priemones vakarais bėrimams. Puikiai tinka priemonės su ichtiolu.

Jei naudojate daugkartines kaukes, tai tinkamai jas prižiūrėkite: skalbkite kaukes aukštoje temperatūroje, lyginkite kaukes, tam kad išnaikintumėt kaukėje esančias bakterijas.

Iš asmeninės patirties rekomenduoju vakare naudoti priemones su azelaino rūgštimi, nes ji pamažins odoje uždegimą, bet nepažeis odos. Riebią odą turinčios klientės į savo krepšelį gali įtraukti ir salicilo rūgšties turinčius produktus: kremą arba taškinę (vietinę) priemonę.

REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, jeigu ji jau atsirado? Kaip greitai panaikinti atsiradusį odos sudirgimą?

Kaip ir minėjau, svarbiausia - keisti dažnai vienkartines kaukes, tinkamai prižiūrėti daugkartines, po kauke nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos, nes tai tik suaktyvins problemą. Drėkinti ir raminti odą, naudoti vietines priemones lokaliai ant spuogų, nepažeisti odos su agresyviomis priemonėmis, tik pasitarus su kosmetologu, būtų galima naudoti 25 ar 20 proc, azelaino rūgštį namie. Tinka ir priešuždegimiškai veikiančios kaukės.

Bet dar kartą akcentuoju tai - rekomenduoju pasitarti su specialistu: jis, apžiūrėjęs ir įvertinęs jūsų odą, tikrai padės jums atrasti tinkamiausią būdą individualiai pagal esančią odos būklę.

Kokiam odos tipui tai gali būti būdingiausia?

„Masknė“ būdingiausia riebioms odoms, nes riebios odos riebalinė liaukų veikla aktyvesnė. Dėl to oda greičiau kemšasi, kyla uždegimas, o nešiojant kaukę oda lyg „šiltnamio efekte“ ir tai puiki terpė veistis bakterijoms. Nepamirškite, kad apatinės veido dalies bėrimas gali būti ne tik medicininės kaukės kaltė, tai gali būti ir netinkamos priežiūros, skydliaukės sutrikimų, ginekologinių problemų priežastis, todėl konsultuokitės su specialistais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų