• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Edita KARKLELIENĖ

Atšilus orams, Šiaulių apskrityje, kaip ir visoje šalyje, masiškai deginama pernykštė žolė. Pirmadienio rytą ugnis siautėjo maždaug vieno hektaro plote Šiauliuose, ties Karaliaučiaus gatve. Dūmuose skendo miesto pakraštyje esantys daugiabučiai.

REKLAMA
REKLAMA

Kas sukėlė pirmadienio gaisrą, aiškinasi gaisrų tyrėjai. Rimtesnė grėsmė pastatams nekilo – atvirą teritoriją, kurioje siautėjo ugnis, nuo miesto atkirto vieškelis. Tačiau artimiausių daugiabučių gyventojai dūmų prisikvėpavo iki soties.

REKLAMA

Ugniagesiai įspėja, kad deginamos žolės gaisrai itin pavojingi – esant stipresniam vėjui, koks, beje, buvo ir pirmadienį, liepsna išdžiuvusia žole plinta itin greitai ir be sunkumų gali pasiekti pastatus, pakeliui sunaikindama ir gyvūniją bei augmeniją.

Gaisrų tyrėjai sako, kad pievų gaisrų priežastys būna įvairios: tyčinis pernykštės žolės sunaikinimas, vaikų išdykavimai ar suaugusiųjų neatsargus elgesys su ugnimi, pavyzdžiui, neužgesinta nuorūka.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, šiemet Šiaulių apskrityje jau kilo apie keturias dešimtis gaisrų, iš jų Šiaulių miesto ir rajono teritorijose – daugiau nei dvi dešimtys.

Vieno gaisrinio automobilio išvažiavimas valstybei kainuoja nuo 800 litų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, pernai ugniagesiai atvirose teritorijose užgesino net 4350 gaisrų, kurių metu išdegė daugiau nei keturi tūkstančiai hektarų.

Pernai per žolės gaisrus žuvo vienas žmogus, šeši buvo sužaloti.

Praėjusiais metais aplinkosaugininkams pavyko nustatyti tik 28 pernykštę žolę deginusius asmenis, jiems skirta beveik pustrečio tūkstančių litų administracinių baudų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už žolės deginimą eiliniai piliečiai gali būti nubausti iki tūkstančio litų bauda. Žolės padegėjas turi atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Jeigu žemės savininkai, jos naudotojai ir valdytojai savo žemėje pastebėjo žolės gaisrą ir nesiėmė priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gresia 100–600 litų bauda.

Ūkininkams, pretenduojantiems gauti europinę paramą, gresia prašomos paramos sumažinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų