Pasaulio galiūnų čempionų lygos penktąjį etapą Palangoje laimėjęs Žydrūnas Savickas dar labiau sustiprino savo pozicijas bendrojoje įskaitoje ir nuo čempiono vardo jį skiria tik žingsnelis.

Po Vilniuje įvykusios pirmosios rungties - lėktuvo tempimo - pirmąjį trejetą sudarė lietuviai: Ž.Savickas, Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas. Tokia pati rikiuotė išliko ir po šeštadienį Palangoje įvykusių dar šešių rungčių.

„Manyčiau, jog prizininkų trejete bus du lietuviai“, - po pirmosios rungties penktojo etapo rezultatus bandė spėti Ž.Savickas.

Stipriausias planetos galiūnas Ž.Savickas laimėjo visas septynias penktojo etapo rungtis ir surinko 84 taškus. Antrąją vietą užėmusio V.Blekaičio sąskaitoje - 66,5 taško, trečiojoje likusio S.Brusoko - 61.

Beveik visuose etapuose Ž.Savickas yra pasiekęs rekordų. Palangoje jis pagerino du planetos rekordus: statinės metimo į aukštį ir rąsto kėlimo. Statinę Žydrūnas permetė per kartelę, pakeltą į 5 m 40 cm aukštį bei pakėlė 210 kg sveriantį rąstą.

Iš viso Pasaulio galiūnų čempionų lygoje vyks aštuoni etapai. Rezultatai bus sumuojami pagal šešis etapus, kuriuose sportininkai pasirodė geriausiai.

Prieš penktojo etapo varžybas Ž.Savickas teigė, jei pavyktų jam laimėti Palangoje, jis bus nepavejamas, tad bet kuriame kitame iš likusių trijų etapų jam tereikės tik sudalyvauti. Šeštasis etapas vyks Rumunijoje, septintasis - Suomijoje, aštuntasis - Bosnijoje.

Kovo 22 dieną Rygoje vykusį pirmąjį etapą Ž.Savickas laimėjo pasiekęs du pasaulio rekordus: vikingų spaudime 140 kg iškėlė 15 kartų bei 454 kg naščius nunešė 25 metrus per 28,72 sekundės. Antrąją vietą iškovojo amerikietis Travisas Ortmayeris, trečias buvo latvis A.Kazelnikas.

Žydrūnas laimėjo ir antrąjį etapą, surengtą Serbijoje. Be to, jis 140 kg vikingo spaudimo rungtyje pagerino sau priklausantį rekordą - dabar rekordas jau - 20 kartų. Antrąją vietą užėmė varžybų šeimininkas E.Katona, trečias liko estas Andrusas Murumetsas.

Birželio 1 d. Olandijoje įvykusį III etapą vėl laimėjo Ž.Savickas. Antras buvo A.Murumetsas, trečias - T.Ortmayeris.

Birželio pabaigoje Bulgarijoje IV etapą laimėjo estas A.Murumetsas. Ž.Savickas užėmė antrąją vietą, nors ir vėl pasiekė pasaulio rekordą. Jis iškėlė 155 kg sveriantį rąstą 7 kartus. Trečiąją vietą užėmė E.Katona.