22
Edgaras Ulanovas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ padovanojo dar vieną įspūdingą pergalę areną sausakimšai užpildžiusiems žiūrovams. Įspūdingai sirgalių palaikomi žalgiriečiai patiesė Mariaus Grigonio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

22

Aikštelėje visas rungtynes virė įnirtinga kova, tačiau bent žingsneliu priekyje visada buvo žalgiriečiai. Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutiniame kėlinyje. Varžovų bandymus spurtuoti atlaikę kauniečiai šventė pergalę rezultatu 80:68.

Solidžiai šioje rungtynėse sužaidė komandos kapitonas Egdaras Ulanovas, kuris pelnė 10 taškų ir surinko 14 naudingumo balų. Jo metimai paskutinėmis rungtynių minutėmis padėjo įtvirtinti komandos pergalę.

Ideali dviguba savaitė namuose. Kokios mintys po šios pergalės? – žurnalistai pasiteiravo E. Ulanovo.

Šiek tiek buvo neramu pirmajame kėlinyje. Labai slogiai pradėjome. Kaip ir treneris pabrėžė, kad žaidžiame su žymiai geresne komanda, todėl negalime per daug atsipalaiduoti ir mėgautis trečiadienį iškovota pergale.

Turėjome suprasti, kad žaidžiame prieš potencialią finalo ketverto komandą, kuri turi daug talento. Ypač puolime. Todėl pirmas kėlinys buvo neramus, nes atrodė, kad įsivėlėme į taškų lenktynes su jais. O taškų lenktynėse, ilgoje distancijoje, galėjo ir kažko neužtekti.

Antrojo kėlinio pabaigoje, kelios minutės buvo superinės. Juos pristabdėme. O antroje rungtynių pusėje diktavome tempą, rungtynių ritmą, žaidimas šiek tiek sulėtėjo. Pasidarė daugiau pozicinių atakų.

Daug gynybinių gerų situacijų. Kažkiek karštos galvos pasitaikė puolime, prie jų dvigubinimų. Bandydami grįžti į rungtynes, jie aklai bėgdavo dvigubinti ir mes dukart praradome kamuolį. Bet antroje pusėje, daugiau viską kontroliavome ir turime būti patenkinti, kad tas pavyko prieš tokią gerą komandą.

Ko „Žalgiriui“ reiktų, kad jaustųsi užtikrinčiau jūsų paminėtose taškų lenktynėse?

Kai turime Arną, Dovį, tai privalome paversti tas rungtynes kažkiek gynybinėmis. Kai turime pranašumą bent jau ūgio prasme. Pasižiūrime į sudėtį, tai „Panathinaikos“ turi begalę talento tiek iš viršaus, tiek iš apačios. Gali tikrai bausti. Veltis į taškų lenktynes su tokiu varžovu būtų buvę nelogiška.

Kur labiausiai paaugo komanda per pastarąjį laikotarpį?

Kreipiame dėmesį į smulkmenas, geresnį ir greitesnį derinių išpildymą. Gynyboje esame aktyvesni. Gal per daug pražangų prisirenkame, bet stengiamės diktuoti tempą, ritmą. Aišku, emociškai, kai taip išsikrauni, žaidžiame komandiškai, vienas kitą palaikome. Kažkas padaro klaidą, kitas ateina pagelbėti. Puolime kamuolys vaikšto, visi turi begalę opcijų parodyti save. Taip ir gaunasi, kad psichologiškai yra lengviau.

Atsirado pasitikėjimo, ko mums ir trūko. Šį sezoną turėjome rungtynių, kur pralaimėdavome pabaigas. Bet dabar viskas savo vietose. Ėjimas kartu dėl tikslo, dėl pergalės. Turime gerą komandą. Šiandien naudojome 11 žaidėjų rotaciją, kur kiekvienas įdeda labai svarbų indėlį. Gal ne visada taškais, bet atkovotais kamuoliai, padaryti laiku pražangas.

Ar lengviau, kai dvigubą savaitę nereikia niekur keliauti?

Skirtumas yra didelis. Šį mėnesį jau trečia dviguba savaitė. Sunku tikrai. Daug kas kalba, kaip sumažinti traumų skaičių, bet patikėkite, dvigubos savaitės yra labai sudėtingos. Gerai, kad žaidėme namuose. Visiems vienodos sąlygos. Galime pasiskųsti, bet kitaip nebus.

Kaip vertintumėte 35 naudingumo balų vertą K. Evanso pasirodymą?

Jis atrado savo momentus, metimus, kurie kartais atrodo labai sudėtingai. Kai jis yra tokiame ritme, tai matome, ką jis gali.

Ar jau žaidžiate trenerio A. Trinchieri norimą krepšinį?

Reikėtų trenerio paklausti, kiek jis mato to progreso nuo pirmos savaitės ir dabar. Bet kaip ir sakau, begalę rungtynių sužaidėme šį mėnesį. Turėjome gal tik vieną savaitę, kur 2-3 dienas skyrėme treniruotėms. Matome, kaip jam svarbu yra detalės. Ką tai reiškia. Turi būti agresyvus ir išpildyti, ko nori treneris.

Ar kas nors pabarė Marių Grigonį dėl tos nesportinės pražangos?

Grigonis kaip žinoma šiandien skrenda namo, tai negalėsime pabarti. Nemačiau to epizodo. Bet Marius moka parodyti, reiškia buvo.

Kiek smagūs tokie susitikimai su lietuviais iš kitų komandų?

Smagūs. Visų pirma yra smagu susitikti. Dažniausiai gali susitikti vasarą. O sezono metu nebent susiskambinti. Daug klausimų aptarti. Dažniausiai nori pakalbėti apie gyvenimą, nebūtinai apie krepšinį.

Kaip pergalės keičia nuotaiką komandos viduje?

Faktas, kad nereikia žiūrėti į turnyrinę lentelę. Ne mūsų nosiai šiai dienai į tą pusę dairytis. Reikia tiesiog žaisti savo žaidimą ir jį dar labiau gerinti.