REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) sulaukė milžiniškos kritikos lavinos už penkių šuolių su slidėmis atletų diskvalifikavimą iš mišrių komandų varžybų Pekino olimpinėse žaidynėse. Jie pašalinti dėl per didelių, aerodinaminį pranašumą suteikiančių kostiumų dėvėjimo, rašoma ABC.

Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) sulaukė milžiniškos kritikos lavinos už penkių šuolių su slidėmis atletų diskvalifikavimą iš mišrių komandų varžybų Pekino olimpinėse žaidynėse. Jie pašalinti dėl per didelių, aerodinaminį pranašumą suteikiančių kostiumų dėvėjimo, rašoma ABC.

REKLAMA

Diskvalifikacijų virtinė aptemdė žiemos olimpinių žaidynių pirmąsias mišrių komandų varžybas. Viena atletė sakė, kad federacija „sužlugdė“ moterų šuolių su slidėmis sportą. Dėl sportinių kostiumų dėvėjimo taisyklių pažeidimų buvo diskvalifikuotos Vokietijos, Austrijos, Norvegijos ir Japonijos komandų narės, kurios į žinią reagavo pykčiu ir ašaromis.

Kiekviena komanda šiose varžybose sudaryta iš dviejų vyrų ir dviejų moterų, tačiau visos iš varžybų pašalintos sportininkės buvo moterys.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes jau laukėme antrųjų olimpinių žaidynių varžybų“, – sakė Vokietijos sportininkė Katharina Althaus, kuri taip pat buvo diskvalifikuota. – FIS šiais veiksmais mus ir moterų šuolių su slidėmis sportą sužlugdė. Dabar mūsų vardus visi žino ir mes tiesiog ištraukėme nesėkmingą kortą. Taip sužlugdomos šalys, progresas ir visas sportas“.

REKLAMA

Horstas Huttelis, Vokietijos šiaurės sporto šakų vyriausiasis treneris, situaciją apibūdino kaip „keliančią pasipiktinimą“.

„Tai tikra parodija, bet man nejuokinga... Pasipiktinimą kelia tai, kad taip nutiko keturių didžiausių šuolių su slidėmis šalių atstovėms“, – sakė jis.

Norvegijos šuolių su slidėmis vyriausiasis treneris Clasas Brede Braathenas sakė, kad ši patirtis buvo „labai skausminga“ atletams ir kad klausimą spręsti reikėjo prieš olimpines žaidynes.

„Šuolių su slidėmis sportas išgyveno vieną tamsiausių dienų“, – žurnalistams kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

FIS teigimu, taisykles pažeidę kostiumai buvo pagaminti specialiai olimpinėms žaidynėms ir iš anksto nebuvo išbandyti. Tuo keletas šalių pasinaudojo prieš atvykdamos į Pekiną. Taip pat pranešama, kad nė viena komanda nepateikė oficialaus skundo tuomet, kai kostiumai buvo tikrinami varžybų metu.

Dėl žaibiškai greitų pakilimų ir itin aukštų šuolių specifikos pasipriešinimas vėjui šuolių su slidėmis sporte yra vienas svarbiausių faktorių. Inspektoriai nuolat tikrina atletų slides ir kostiumus, siekdami užtikrinti, kad niekas neturėtų nesąžiningai įgauto pranašumo.

Po diskvalifikacijų virtinės aukso medalis atiteko Slovėnijai, Rusijos olimpinio komiteto sportininkai gavo sidabrą, o Kanada labai netikėtai užsitikrino bronzą, tačiau jų pasiekimai greitai dingo iš dėmesio centro, kai pradėta diskutuoti apie taisyklių interpretacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, kad niekam niekada daugiau neteks to išgyventi, tai visiškai neįtikėtina“, – kalbėjo Norvegijos šuolininkas Robertas Johanssonas, kuris sėdėjo ant pakylos ir ruošėsi šuoliui, kai atėjo žinia apie diskvalifikaciją.

Iš varžybų buvo pašalintos abi jo komandos draugės – Silje Opseth ir Anna Odine Stroem – kartu su vokiete K. Althaus, japone Sara Takanashi ir Daniela Iraschko–Stolz iš Austrijos. Sugniuždyta S. Takanashi tuoj pat paliko areną, o S. Opseth nesutramdė ašarų, žurnalistams aiškindama, kad dėvėjo tą patį kostiumą šeštadienio varžybų metu, kai jis teisėjams nesukėlė jokių problemų.

„Manau, kad šiandien jie kostiumą patikrino nauju būdu, lyginant su tuo, kas buvo anksčiau“, – sakė S. Opseth. – Tiesiog nežinau, ką pasakyti. Esu labai sukrėsta. Labai gaila, kad šiandien buvau diskvalifikuota“.

Norvegijos žurnalistų paklausti varžybų teisėjai situaciją komentuoti atsisakė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų