REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymo pataisos, dėl kurių vienišo asmens išmokos pradėtos skirti ir mokėti tūkstančiams gyventojų, kurie net nepateikė atskiro prašymo.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymo pataisos, dėl kurių vienišo asmens išmokos pradėtos skirti ir mokėti tūkstančiams gyventojų, kurie net nepateikė atskiro prašymo.

REKLAMA

Kaip portalą tv3.lt informavo „Sodra“, pirmosios išmokos jau pradėtos mokėti ketvirtadienį. Kovą vienišo asmens išmokos turėtų sulaukti iš viso apie 200 tūkstančių gyventojų.

Ją gaus visi Lietuvoje gyvenantys vieniši žmonės, sulaukę senatvės pensijos amžiaus ir neįgalieji, negaunantys našlių pensijos.

Šiuo metu išmokos pervedamos į gyventojų sąskaitas. Klientai, gaunantys pensijas į namus arba pašte, šią išmoką gaus balandžio mėnesį kartu su pagrindine pensija.

Šiemet vienišo asmens išmokos dydis yra 32 eurai per mėnesį.

Žmonės, kuriems vienišo asmens išmoka priklauso nuo šių metų pradžios, kartu su kovo mėnesio išmoka gaus ir susidariusią nepriemoką už sausio ir vasario mėnesius. Taigi, juos tuorėtų pasiekti 96 eurai (vėliau kas mėnesį – po 32 eurus).

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šių metų sausio teisę į vienišo asmens išmoką įgijo apie 200 tūkstančių vienišų neįgaliųjų ir pensinio amžiaus žmonių.

Ji skiriama remiantis Gyventojų registre esančiais duomenimis apie asmenų šeimyninę padėtį – nereikia kreiptis į „Sodrą“, teikti prašymą raštu ar telefonu.

REKLAMA

Kada reikės papildomų dokumentų

Tik tais atvejais, kai paaiškės, kad Gyventojų registre nėra pakankamai informacijos arba ji netiksli, „Sodra“ paprašys pateikti papildomus duomenis arba tarpininkaus, kad šie duomenys būtų įrašyti į Gyventojų registrą.

„Jei žmogus žino, kad jam priklauso vienišo asmens išmoka, tačiau negaus jos šio mėnesio pabaigoje, prašome kreiptis „Sodros“ informacijos numeriu (+370) 5 250 0883 arba, iš anksto užsiregistravus, į klientų aptarnavimo skyrių. 

Konsultantai patikrins kiekvieną atvejį ir, jei reikės, susisieks su kitomis institucijomis dėl trūkstamų dokumentų. Gyventojams, kurie santuoką ar ištuoką registravo Lietuvoje, nereikia patiems kreiptis į metrikacijos skyrius ar kitas įstaigas“ – paaiškina „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonėms, gaunantiems našlių pensijas, vienišo asmens išmoka nebus skiriama – jie ir toliau gaus našlių pensijas.

Vienišo asmens išmoką gaus tie žmonės, kurie negauna našlių pensijos arba jų gaunama našlių pensija yra mažesnė už vienišo asmens išmoką – tokiu atveju žmogus turi kreiptis į „Sodrą“ su prašymu stabdyti mažesnės našlių pensijos mokėjimą.

Dėl ko išmokos mokėjimas gali būti nutrauktas

Vienišo asmens išmokos mokėjimas stabdomas, jeigu:

  • išmokos gavėjas tampa asmeniu, nedeklaravusiu gyvenamosios vietos Lietuvoje;
  • įsiteisėjusiu teismo sprendimu išmokos gavėjas yra pripažintas nežinia kur esančiu;
  • stabdomas paskirtos šalpos senatvės pensijos, šalpos neįgalumo pensijos, šalpos kompensacijos, socialinės pensijos ir (ar) pensijos priemokos mokėjimas, išskyrus atvejus, kai šių išmokų mokėjimas stabdomas dėl to, kad:
  • asmeniui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas;
  • asmuo laisvės atėmimo bausmę vykdančioje įstaigoje atlieka laisvės atėmimo bausmę;
  • asmeniui paskirta LR baudžiamajame kodekse nustatyta priverčiamoji medicinos priemonė – stacionarinis stebėjimas bendro, sustiprinto ar griežto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje;
  • asmuo tapo apdraustuoju asmeniu, kuris privalomai draudžiamas valstybiniu pensijų socialiniu draudimu.

Vienišo asmens išmokos mokėjimas sustabdomas nuo kito kalendorinio mėnesio, einančio po to kalendorinio mėnesio, kurį atsirado viena iš aukščiau nurodytų aplinkybių (aplinkybės), pirmos dienos.   Vienišo asmens išmokos mokėjimas nutraukiamas, jeigu:

  • išmokos gavėjui nutraukiamas paskirtos šalpos senatvės pensijos, šalpos neįgalumo pensijos, šalpos kompensacijos, socialinės pensijos ir (ar) pensijos priemokos mokėjimas;
  • išmokos gavėjas deklaravo išvykimą iš Lietuvos;
  • išmokos gavėjas Lietuvoje ar užsienio valstybėje sudarė santuoką;
  • išmokos gavėjas, kaip našlys, gauna socialinio draudimo našlių, valstybinę našlių pensiją, valstybinę našlių rentą ir/ ar gauna iš užsienio valstybės periodinę pensinio pobūdžio išmoką našlystės (maitintojo netekimo) atveju, kurios dydis (bendra šių išmokų suma) yra didesnis nei 32 eurai.

Vienišo asmens išmoka skiriama ir mokama nepriklausomai nuo žmogaus gaunamų pajamų ar turimo turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų