REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinė prokuratūra neįžvelgė nusikaltimo ištyrusi aplinkybes, kaip sveikatos apsaugos ministro kabinete atsirado klausymosi įranga. Pasak prokurorų, minėtos aplinkybės yra „valstybės paslaptis“.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl sveikatos apsaugos ministro tarnybinėse patalpose surasto įrenginio, galimai skirto informacijai apie asmenis rinkti. Tyrimas nutrauktas nustačius, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

REKLAMA

Prokuroras taip pat priėmė sprendimą detaliau atlikto tyrimo nekomentuoti, nes jo metu surinkti duomenys, susiję su valstybės paslaptį sudarančia informacija.

Klausymosi įranga sveikatos apsaugos ministro Rimvydo Turčinsko kabinete rasta šių metų kovo 5 d. Ją, nustatę „trikdžių šaltinį“, aptiko Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) darbuotojai ir patys ją išmontavo. Politikai ir ekspertai tuo metu spėliojo, ar įranga negalėjo būti sumontuota Lietuvos specialiųjų tarnybų. Atkreiptas dėmesys, kad Ryšių reguliavimo tarnyba galėjo elgtis neatsakingai, viešai paskelbdama apie aptiktą įrangą ir ją išmontuodama. Kartu konstatuota, kad atitinkamų įstatymų, reguliuojančių panašius atvejus, nėra, tačiau siūlyta vadovautis sveiko proto kriterijais.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras R. Turčinskas tuo metu radinį šalia jo kabineto esančioje pasitarimų patalpoje pavadino „nemaloniu“, tačiau juokavo, kad besiklausantieji galėję išgirsti tik tai, „kiek gerų darbų daroma pacientų labui“.

NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius agentūrai BNS teigė, jog RRT specialistai, aptikę neteisėtą pasiklausymo įrenginį, turi iškart kreiptis į VSD arba Generalinę prokuratūrą, kad šių tarnybų specialistai tinkamai surinktų įkalčius tolesniam tyrimui. O esą šiuo atveju įkalčiai buvo sunaikinti. Politikas taip pat juokavo, kad gal reikėjo palaukti, kol šios įrangos prisistatys jos šeimininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė A.Matulevičius, ši situacija išryškino tam tikrus teisinius ir institucijų koordinacijos netobulumus. Pasak NSGK pirmininko, paaiškėjo, kad RRT specialistai turėtų turėti leidimus dirbti su slapta informacija, nes „pasirodo jie prie jos prieina“.

Dėl šio incidento buvo surengtas specialus Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdis.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų