Jungtiniuose Arabų Emyratuose startavo antrasis ralio-reidų pasaulio čempionato etapas – „Abu Dhabi Desert Challenge“. Jame, kartu su būriu autosporto žvaigždžių, lenktyniauja ir pasaulio čempiono titulą ginantis Rokas Baciuška.

Šįryt iš Abu Dabio 255 kilometrų pervažiavęs į Danahą, ekipažas laimėjo 7 km prologo ruožą ir nekantrauja įrodyti savo pranašumą T4 klasėje likusiame 5 dienų išbandyme. R.Baciuška su šturmanu Orioliu Vidaliu Montijano šiandienos bandomąją trasą įveikė per 5 minutes 19 sekundžių. 8 sek. lietuviui pralaimėjo vietinis lenktynininkas Mansouras Al Helei, o 9 sek. atsiliko ispanas Pau Navarro.

„Pravažiavom 7 km prologą, kuris iš esmės nieko nereiškia. Tai tarsi smagi treniruotė prieš rytojų, kai jau prasidės normalios varžybos. Rytoj lauks 250 km. Šiandien mes, kaip nekeista, pirmi (juokiasi – aut. past.). Viskas gerai, tik truputėlį kaito diržas. Trasa buvo labai minkšta, smėlis klampus, karšta. Dar laukia 5 sunkios dienos, kai bus daug kopų. Šiandien tiesiog buvo proga pasitreniruoti, kažkiek priprasti prie bagio. Viskas praėjo gerai – einam valgyti ir ilsėtis, nes rytoj laukia ilgesnė diena“, - kalbėjo R.Baciuška.

Kitose klasėse prologą laimėjo čilietis Pablo Quintanilla (motociklai), Jungtinių Arabų Emyratų atstovas Abdulazizas Ahli (keturračiai), katarietis Nasseras Al-Attiyah (automobiliai) ir amerikietis Sethas Quintero (T3 bagiai).

Keturračių klasėje Laisvydas Kancius finišavo 2-as, bet gavo 2 baudos min. ir nukrito į 6-ą vietą. Adomas Gančierius tada pakilo į 3-ią vietą, Antanas Kanopkinas – į 5-ą. Bendroje motociklų ir keturračių įskaitoje Modestas Siliūnas klasifikuotas 32-as, o Gediminas Satkus – 45-as.