REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos pareigūnai sekmadienį piktinosi ir reiškė pasibjaurėjimą tuo, kad vieno Paryžiaus priemiesčio meras, kaip pranešama, neleido municipaliteto kapinėse palaidoti romų kūdikio, tačiau pats meras vėliau neigė tuos pranešimus.

Prancūzijos pareigūnai sekmadienį piktinosi ir reiškė pasibjaurėjimą tuo, kad vieno Paryžiaus priemiesčio meras, kaip pranešama, neleido municipaliteto kapinėse palaidoti romų kūdikio, tačiau pats meras vėliau neigė tuos pranešimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Christianas Leclercas (Kristianas Leklerkas), konservatyvus 23 km į pietus nuo Paryžiaus esančio Šamplano meras, kaip pranešama, savo atsisakymą duoti leidimą aiškino tuo, kad kapinėse yra „nedaug prieinamų sklypų“.

REKLAMA

„Prioritetas suteikiamas tiems, kas moka vietos mokesčius“, – tokius Ch.Leclerco žodžius šeštadienį citavo dienraštis „Le Parisien“.

Tačiau šalyje kilus triukšmui dėl šio incidento, Ch.Leclercas sekmadienį AFP sakė, kad jo žodžiai buvo pateikti be konteksto ir kad jis tapo „neteisingo interpretavimo“ auka.

Ch.Leclercas sakė, jog „tikrai apgailestauja“, kad ši istorija virto tokia didele naujiena, ir pridūrė, kad pareikš savo užuojautą šeimai.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš šį paneigimą jaunesnioji ministrė šeimos reikalams Laurence Rossignol (Lorans Rosinjol) „Twitter“ sakė, kad toks atsisakymas yra „nežmoniškas pažeminimas“ šeimai, ir pridėjo „#honte“ („gėda“).

Prancūzijos žmogaus teisių gynėjas Jacques'as Toubonas (Žakas Tubonas) sakė, kad yra „šokiruotas, priblokštas šių naujienų“.

Minimas kūdikis, kurio nurodomas tik vardas Maria Francesca (Marija Frančeska), gimė spalio 14 dieną ir mirė gruodžio 26-ąją.

„Motina 5 val. ryto bandė ją pamaitinti krūtimi, bet mergaitė buvo šalta. Ji buvo mirusi“, – sakė Marie-Helene Brelaud (Mari Elen Brelo) iš asociacijos ASEFRR, kuri remia romų šeimas regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maria Francesca buvo skubiai nuvežta į ligoninę netoliese esančiame Korbėj Esone, kur buvo konstatuota jos mirtis nuo staigios kūdikių mirties sindromo (SIDS).

Šeima paprašė laidotuvių firmos Korbėj Esone kreiptis į valdžią dėl leidimo palaidoti vaiką, bet, kaip sakė kompanijos vadybininkas Julienas Guenzi (Žiuljenas Genzi), meras atsisakė nepateikęs „jokio paaiškinimo“.

„Jis neturi teisintis, bet tokie atsakymai yra labai reti“, – nurodė J.Guenzi.

Už kelių kilometrų esančio Visu meras jau pasiūlė galimybę palaidoti kūdikį ir AFP sakė, kad tai yra „žmoniškumo klausimas“.

REKLAMA

„Motinos, kuri nešiojo vaiką devynis mėnesius ir prarado ją po pustrečio mėnesio, skausmas neturi būti didinamas“, – sakė Richard'as Trinquier (Rišaras Trenkjė).

ASEFRR nurodė, kad padengs laidotuvių išlaidas. Šeima jau sumokėjo už karstą.

Minimo kūdikio tėvai yra iš Rumunijos, įpusėję ketvirtą dešimtį metų ir gyvenantys Prancūzijoje mažiausiai aštuonerius metus, sakė šalininkai.

Pora turi du berniukus, penkerių ir devynerių metų amžiaus, kurie lanko mokyklą Šamplane.

Šeima gyvena Šamplano pakraštyje, stovykloje be elektros ir vandentiekio, netoli vienos gamyklos ir visai šalia Paryžiaus Orli oro uosto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų