• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Partijų susitarimo dėl gynybos politikos ir išlaidų krašto apsaugai pasirašymas įvyks ne anksčiau kaip rudenį, kai prasidės eilinė Seimo rudens sesija.

REKLAMA
REKLAMA

Tai trečiadienį (07.09) BNS per savo atstovą spaudai Arvydą Žilinską sakė Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

REKLAMA

Birželio 19 dieną Seimo pirmininkas pranešė, kad parlamentinių partijų atstovų susitikime buvo pasiektas principinis susitarimas dėl išlaidų gynybai iki 2008 metų.

Parlamentinės NATO reikalų komisijos pirmininko Vaclovo Stankevičiaus vadovaujama darbo grupė parengė ir Seimo pirmininkui įteikė susitarimo projektą, kuris, pasak A. Žilinsko, dabar yra studijuojamas.

REKLAMA
REKLAMA

"Kol kas sprendimas, ką su juo toliau daryti, nėra priimtas", - BNS sakė Seimo pirmininko atstovas spaudai.

BNS žiniomis, susitarimo projektas dar turėtų būti derinamas su premjeru Algirdu Brazausku, prezidentu Rolandu Paksu ir politinėmis partijomis.

Prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas BNS sakė, kad "prezidentas palankiai vertina" planuojamą pasirašyti partijų susitarimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau buvo planuota susitarimą pasirašyti dar iki praėjusią savaitę pasibaigusios pavasario sesijos pabaigos.

Susitarime, be kita ko, numatoma nuo 2004 iki 2008 metų išlaikyti dabar krašto apsaugai skiriamų lėšų dydį - 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).Tiek lėšų dabar yra skiriama pagal 2001 metų gegužę pasirašytą parlamentinių partijų susitarimą, kuris baigia galioti 2004 metais.

REKLAMA

Pagal šį susitarimą ir kitų metų biudžete krašto apsaugai turėtų būti skiriama 2 proc. BVP. Šiemet tai sudaro daugiau nei milijardą litų.

Tačiau realiai krašto apsaugai atitenka maždaug 1,6 proc. BVP, nes iš 2 proc. BVP dar yra finansuojamos kai kurios Valstybės sienos apsaugos tarnybos programos, tokios kaip ginkluotės ir amunicijos įsigijimas ir kitos.

REKLAMA

Sprendimą skirti 2 proc. BVP krašto apsaugai nuolat kritikuoja žemdirbių ir švietimo sistemos darbuotojų interesus ginantys parlamentarai. Seime ne kartą būta mėginimų sumažinti krašto apsaugai skiriamų lėšų dydį.

Krašto apsaugos ministerijos atstovai teigia, kad skirti tiek lėšų krašto apsaugai Lietuva įsipareigojo stodama į NATO ir, norėdama išlikti patikima partnere, ji turi laikytis duoto įsipareigojimo.

Lietuva visateise NATO nare tikisi tapti 2004 metų pavasarį.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų