REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 1-ąją – Angelų sargų dienos išvakarėse – policijos pareigūnai ketina surengti protesto akciją dėl situacijos teisėsaugoje. Pareigūnų protestais, kurie vyks prie pagrindinių politinių partijų būstinių, bus siekiama atkreipti dėmesį į apgailėtiną finansinę ir psichologinę situaciją teisėsaugoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkės Romos Katinienės, per ketverius metus finansavimas teisėsaugai sumažėjo ketvirtadaliu, o tarnybą paliko per 2 tūkst. žmonių, iš jų daugiau kaip 1 tūkst. 400 statutinių pareigūnų. Pareigūnai skundžiasi nepakeliamai išaugusiais darbo krūviais, tai, jog tarnybą paliko ir toliau masiškai palieka didžiausią darbo patirtį ir kompetenciją turintys pareigūnai.

REKLAMA

„Teisėsauga, kaip parodė pastarieji ketveri metai, mūsų šalyje nėra prioritetinė sritis. Policijos pareigūnai jau nepajėgūs reaguoti į visus įvykius, policijos įstaigos nebegali vykdyti visų joms pavestų funkcijų. Lietuva, viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kurioje būsimieji policininkai studentai priversti mokėti už mokslą“, – sako LPPS pirmininkė R. Katinienė.

Anot pareigūnų, tokios situacijos, kokia yra šiandien, niekada nėra buvusios, o politikai per ketverius pastaruosius metus taip ir nesugebėjo priimti esminių sprendimų, kad situacija teisėsaugoje imtų keistis į gerąją pusę. Dėl to esą pareigūnai, siekdami atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį, Policijos dienos išvakarėse priversti eiti į gatves.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien į teisėsaugą atėjo skurdas visomis prasmėmis, ir jį sukūrė visos politinės partijos – tiek pozicinės, tiek opozicinės, todėl protestai vyks prie visų partijų būstinių, o spalio viduryje paskelbsime už skurdą teisėsaugoje atsakingų politikų sąrašą“, – teigia kitos pareigūnus vienijančios Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas.

Paskutinė didelė policijos pareigūnų protesto akcija vyko birželio 21-ąją. Jos metu pareigūnai reikalavo sukurti sąlygas tarnauti oriai ir saugiai, padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, nustatyti 40 valandų darbo savaitę, mokėti už dirbtus viršvalandžius, sugrąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus, sąžiningus pareigūnus, imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas vienija beveik 4 tūkstančius ugniagesių, pasieniečių, policininkų, viešojo saugumo tarnybos, pataisos įstaigų, aplinkos apsaugos pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų