REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas, nepakeldamas barnių šeimoje ir įtardamas, kad žmona jam neištikima, nusižudė.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio vakarą savo namuose Gargžduose nusižudė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas, 36 metų kriminalistas Vaidas Geryba.

REKLAMA

Vyro kūną viename P.Cvirkos gatvės butų ketvirtadienį apie 18.30 val. rado žmona. Gražiai apsirengęs, kaklaraištį ryšintis V.Geryba buvo sukniubęs prie sienos, dešinėje rankoje laikė tarnybinį pistoletą ČŽ. Pirminiais duomenimis, V.Geryba šovė sau į burną.

Paliko raštelį

V.Geryba policijoje dirbo per 16 metų. Pastaruoju metu jis darbavosi asmenų paieškos skyriuje.

Spėjama savižudybės priežastis - šeiminės aplinkybės. V.Geryba buvo vedęs, vaikų neturėjo. Pareigūnas paliko ir priešmirtinį laiškelį, bet jo turinį pašaliniams suprasti sunku. Tačiau tyrėjai daro prielaidą, kad jų kolega galėjo nusižudyti dėl nesutarimų su žmona.

REKLAMA
REKLAMA

Įtampą kaupia viduje

Švėkšnos psichiatrijos ligoninės vyriausiasis gydytojas Juozas Vičius LŽ sakė, kad jausmų požiūriu visi esame vienodai pažeidžiami, tad ir policininkai - jokia išimtis. Tačiau įvykis, kai žmogus pakelia prieš save ranką, nėra normalus: „Aišku, negaliu dabar pasakyti, kaip elgčiausi, jei grįžęs namo rasčiau negyvą žmoną. Galbūt apimtas transo ir išdrįsčiau ką nors pasidaryti, bet būdamas normalios būsenos rankos prieš save tikrai nepakelčiau“.

Tačiau Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos prezidentas Paulius Skruibis laikosi kitokios nuomonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbama, kad tarp žmonių, patiriančių darbe įtampą, pavyzdžiui, policininkų, savižudybės dažnesnės. Bet gali būti ir taip, kad informacija, jog darbo vietoje savo ginklu nusišauna pareigūnas, pritraukia daugiau dėmesio. Kitas dalykas, kad šie žmonės iš tiesų turi priemonių, leidžiančių nusižudyti, o tai - labai didelis rizikos veiksnys. Savižudybė yra impulsas, kuris praeina. Jei tą akimirką žmogus turi tinkamą priemonę, visiškai tikėtina, kad ja ir pasinaudos. Jei po ranka priemonės nėra, šis impulsas gali praeiti“, - aiškino specialistas.

REKLAMA

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato psichologė Ana Kiriajeva LŽ teigė, jog visuomenė labiau linkusi atkreipti dėmesį į policininkų, negu į kitų profesijų atstovų savižudybes. Pareigūnai, kuriems privalu ginti kitus, patys negali susitvarkyti su savo bėdomis - tokia visuomenės nuomonė. Pasak A.Kiriajevos, policininkai yra tokie patys žmonės kaip visi, kita vertus, jie lengviau pažeidžiami. „Pareigūnų darbas kupinas streso, o jie priversti nerodyti savo jausmų net pavojingose situacijose. Tuomet įtampa kaupiasi ir tai gali pražudyti žmogų“, - kalbėjo A.Kiriajeva.

Be to, pareigūnai nelinkę kreiptis pagalbos į psichologus, nors daugelis policijos padalinių tokius specialistus jau turi. „Manoma, policininkui tai lyg ir nedera, todėl šią nuomonę labai sunku pakeisti“, - LŽ sakė A.Kiriajeva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų