REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos karinė prokuratūra neigia dienraščio „Rzeczpospolita“ informaciją apie tai, kad ekspertai rado sprogmenų pėdsakų ant Smolenske nukritusio lėktuv.

Lenkijos karinė prokuratūra neigia dienraščio „Rzeczpospolita“ informaciją apie tai, kad ekspertai rado sprogmenų pėdsakų ant Smolenske nukritusio lėktuv.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša LRT radijas, specialiai sušauktojo konferencijoje generalinis karinis prokuroras pulkininkas Ireneuszas Szelągas pareiškė, kad  dienraštis savo publikacijoje pateikė „visą eilę neteisingos arba bent jau netikslios informacijos“.

REKLAMA

Anot jo, tik laboratoriniai tyrimai gali patvirtinti šių substancijų buvimą.

„Tik laboratoriniai tyrimai gali duoti atsakymą. Prokuratūra neturi tokios ekspertizės“, – pabrėžė lėktuvo katastrofos prie Smolensko priežastis tiriančios kartinės prokuratūros vadas pulkininkas I. Szelągas.

Pasak jo,  trotilą nustatantys detektoriai gali panašiai reaguoti į dirvožemį ar kvepalus. Panašiai prietaisus gali veikti netgi kasdienio vartojimo daiktai. Tokio tipo prietaisai  tik skirsto daiktus tolesniems tyrimams, bet vienareikšmiai  nepatvirtina sprogstamųjų medžiagų buvimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Rzeczpospolita“: sprogmenų pėdsakai rasti 30 salono krėslų

Lenkijos tyrėjai ant lėktuvo TU-154, kuris prieš pusantrų metų nukrito Smolensko apylinkėse, rado sprogstamųjų medžiagų trinitrotoluolo (TNT) ir nitroglicerino pėdsakų. Tai antradienį ryte pranešė Lenkijos dienraštis „Rzeczpospolita“. Anot neįvardintų dienraščio šaltinių, ištyrus Rusijoje saugomas orlaivio nuolaužas, sprogmenų ekspertai aptiko TNT ir nitroglicerino pėdsakų ir lėktuvo fiuzeliaže, ir ant 30 salono krėslų.

Kaip praneša Lenkijos radijas, šie išrodymai persiųsti generaliniams prokurorui Andrzejui Seremetui ir vyriausiajam kariniam prokurorui pulkininkui Jerzy'ui Artymiakui. Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas taip pat informuotas, priduriama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Lėktuvas skraidinęs Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vadovaujamą valstybinę delegaciją sudužo artėdamas prie Smolensko oro uosto. Delegacija2010 metų balandžio 10 d. skrido į Smolenską į 70-ųjų Katynės žudynių metinių minėjimą. Aviakatastrofoje žuvo 96 žmonės, tarp jų Lenkijos Prezidentas Lechas Kaczynskis su žmona.

Opozicijoje esančios Teisės ir teisingumo partijos vadovas Jaroslawas Kaczynskis įsitikinęs, kad aviakatastrofa, kurios metu žuvo ir jo brolis dvynys L. Kaczynskis, nebuvo atsitiktinė. Kaip teigia Lenkijos spauda, šie ekspertų radiniai tik sustiprins šios nuomonės šalininkų pozicijas.

Oficialiose ataskaitose nei Rusijos, nei Lenkijos tyrėjai nurodė neradę jokių įrodymų apie trečiųjų jėgų dalyvavimą.

Taip pat skaitykite:

Lenkijos ekspertai ant Smolenske nukritusio lėktuvo rado sprogmenų pėdsakų


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų