REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Ironiška, tačiau saloje, kurioje už homoseksualizmą numatomos 25 metų laisvės atėmimo bausmės, gimė ir užaugo gėjų ikona tapęs dainininkas Fredis Merkuris. Jis Zanzibare garbinamas iki šių dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Pradėkime nuo šiek tiek istorijos: legendinis „Queen“ vokalistas Zanzibare gimė 1946-aisiais. Dainininkui sulaukus aštuonerių, jo pasiturinti šeima nuo sukilėlių buvo priversta sprukti į Indiją, iš kurios vėliau persikėlė į Angliją.

REKLAMA

1991 m., kai AIDS pasiglemžė Fredžio Merkurio gyvybę, jis buvo netik susilaukęs pasaulinės šlovės, bet ir tapęs gėjų ir lesbiečių vedliu. ŽIV ir homeseksualumą galime pagrįstai laikyti didžiausiais salos tabu. Nepaisant to, įžymusis dainininkas čia laikomas didvyriu.

Zanzibaras gali pasigirti ilgamete istorija. Iš prieskonių salos ji kažkada virto vergų sala, iš kolonijos – atostogų rojumi. Nuo 1964 m. rytinėje Afrikos pakrantėje įsikūrusi sala yra pusiau autonominis Tanzanijos vienetas. Salos sostinėje Zanzibare, kurio senamiestis vadinamas Stone Town (akmenų miestu – lt.), gyvena didžioji dauguma salos gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

Prašome nesideginti

Idiliški Zanzibaro paplūdimiai į šalį kasmet pritraukia vis daugiau poilsiautojų. Jie čia palieka ne vieną šimtinę dolerių, tačiau turistų antplūdžiu yra patenkinti anaiptol ne visi salos gyventojai. Labiausiai gyventojus, kurių didžioji dauguma yra musulmonai, trikdo nevaržomas svetimšalių elgesys. Todėl iš pagarbos vietinių tradicijoms viešuosiuose paplūdimiuose rekomenduojama nesideginti.

Šiuo metu, didėjant turistų srautams, salos gyventojams neabejotinai iškilo klausimas, kurį kelią rinktis? Kas svarbiau: tikėjimas ar verslas? Tradicijos ar modernumas? „Queen“ ar Koranas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena dalis gyventojų nemato jokių priežasčių, trukdančių pelnytis iš Fredžio Merkurio pėdsakų saloje, kitai - ramybės neduoda jo homoseksualumas. 2006-ųjų rugsėjį konservatyviai nusiteikę dvasininkai netgi sudrumstė jo 60-ųjų gimimo metinių renginius.

Už homoseksualumą – 25 metai kalėjimo

Kaip ir daugelyje Afrikos valstybių, už tos pačios lyties santykius Zanzibare yra griežtai baudžiama. Homoseksualai čia gali tikėtis 25-ių metų įkalinimo.

„Daugeliui žmonių homoseksualai prilygsta didžiausiems nusikaltėliams“, - tikino gatvėje pakalbintas F. Merkurio fanas.

REKLAMA

Linksmybių netrūksta ir Fredžio Merkurio bare, įsikūrusiame netoli kelto prieplaukos. Legendiniam atlikėjui čia pašvęstas kiekvienas kampas: F.Merkurio atributika krūtinę puošia baro padavėjos ir padavėjai, o iš baro kolonėlių liejasi pakili „Queen“ muzika.

Alų bare gurkšnoja kukliais marškinėliais ir šortukais vilkintys turistai. Daugeliui jų jo jau išgėrė daugiau negu pakankamai. Kaip bebūtų, ne alkoholis, o narkotikai yra opiausia salos problema. Skaičiuojama, kad mažytėje valstybėje yra 4000-6000 nuo kvaišalų priklausomų žmonių. Narkotikai, kaip teigiama, į salą IX-ame dešimtmetyje pradėjo plūsti iš Pakistano. Užsikrėtusiųjų ŽIV skaičius savo ruožtu šaute iššovė į viršų.

REKLAMA

Yra, ką atrasti

Tačiau tamsioji salos pusė neturėtų atgrasyti turistų. Maža to, atvykusiems rekomenduojama netūnoti užsidarius viešbučio teritorijoje.

Klaidžiose Stone Town'o gatvelėse šimtai prekeivių siūlo vietinių delikatesų, o lankytojų akis tuo tarpu keri kolonijinio laikotarpio pastatai.

Gražiausias Zanzibaras, ko gero, būna rytmetį, žvelgiant nuo uosto. Tada, kai prasideda muzimas (musulmonų šauksmas maldai – Balsas.lt), o šimtai valtelių iš naktinės žūklės grįžta į krantą. Tai – viena iš tų retų magiškų akimirkų, dėl kurių verta sukarti ilgą kelią.

Teisybės dėlei reikia paminėti, kad Fredis Merkuris palikęs gimtąjį Zanzibarą niekada čia negrįžo. Net tada, kai maudėsi šlovės spinduliuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų