REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio mero rinkimai vis labiau panėšėja į cirką. Tarybos opozicijai nepavyko ir antras bandymas valdžią perimti į savo rankas.

REKLAMA
REKLAMA

Miestas be galvos

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Vitalijus Satkevičius ir laikinai mero pareigas einantis liberalcentristas Ramūnas Vyžintas surinko po lygiai Tarybos narių balsų. Už abu kandidatus savo balsus atidavė po penkiolika politikų.

REKLAMA

Meras būtų buvęs išrinktas, jei vienas iš kandidatų būtų surinkęs bent 16 Tarybos narių balsų.

Nors į Panevėžio miesto tarybą išrinktas 31 politikas, tačiau jau kuris laikas posėdžiuose dalyvauja vienu mažiau – kyšininkavimu įtariamas buvęs vicemeras „tvarkietis“ Kastytis Vainauskas antras mėnuo už grotų.

Politikui suėmimas turėtų baigtis sausio antroje pusėje, tačiau garantijų, kad K.Vainauskas tada sugrįš į Tarybą, nėra – prokurorai gali prašyti teismo suėmimą dar pratęsti.

REKLAMA
REKLAMA

Politikams didžiuliu galvos skausmu tapę mero rinkimai panevėžiečių nebedomina. Stebėti jų į Tarybos posėdį atėjo vos keletas gyventojų, nors prieš pusantrų metų, kai iš mero posto buvo nuverstas dabartinis Seimo narys konservatorius Vitas Matuzas, posėdžių salė buvo sausakimša. Šį kartą naujasis miesto vadovas tedomino tik Savivaldybės darbuotojus: šou virtusius rinkimus stebėjo nemenkas būrys valdininkų.

Krikdemą išdavė

Tarybos opozicija ne kartą yra prasitarusi, kad V.Satkevičiui mero kėdė – kone garantuota. Raštą, kad per mero rinkimus sutinka paremti jo kandidatūrą, buvo pasirašę 16 Tarybos narių – tiek būtų užtekę, kad Panevėžys pagaliau turėtų tikrą, o ne laikiną vadovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau netgi opozicijos surinkti parašai krikdemui nenušlavė kelio į valdžios olimpą. Nors dėl mero posto Tarybos posėdyje balsuota slaptai, išdavęs V.Satkevičių prisipažino „darbietis“ Petras Narkevičius. Mainais už palaikymą jam opozicija buvo pažadėjusi dabar laisvą Savivaldybės administracijos direktoriaus vietą.

Tačiau tą patį postą pasiūlius ir valdantiesiems, „darbietis“ pasiliko su jais.

„Taip, esu pasirašęs raštą, kad dalis Tarybos narių sutinka, jog meras būtų V.Satkevičius. Kelias dienas galvojau, kol nutariau, kad vis dėlto nereikia destabilizuoti dabartinės valdančiosios daugumos. Aš net paskambinau V.Satkevičiui ir jo atsiprašiau, kad pakeičiau nuomonę. Dar neilgai esu politikoje ir ne visada iš karto galiu priimti teisingiausią sprendimą. Nebijau prisipažinti suklydęs“, – „Sekundei“ aiškino P.Narkevičius.

REKLAMA

Suskaičiavo priedus

Į merus pretenduojantis V.Sat-kevičius savo veiklos programoje pabrėžė, kad išrinktas miesto vadovu prioritetus skirtų socialinei ir švietimo sritims, švietimo įstaigų renovacijai. Jo nuomone, prieš tvirtinant šių metų miesto biudžetą turėtų būti peržiūrimas Savivaldybės darbo veiklos efektyvumas.

Krikdemas užtikrino, kad jo komandoje nebus įtariamųjų korupcija.

Į konservatoriaus Dainiaus Ožalo klausimą, ar tapęs meru mokėtų Tarybos sekretoriato darbuotojams 90 proc. priedus prie atlyginimų, V.Satkevičius užtikrintai pareiškė galintis pažadėti, kad priedai už nieką nebus skiriami.

REKLAMA

Tačiau tuojau pat krikdemui teko ir pačiam atverti savo kišenę. Paklaustas, kokio dydžio priedą pats gaudavęs, kai dar miestui vadovaujant V.Matuzui dirbo Tarybos sekretoriate, V.Satkevičius pripažino prie pagrindinio atlyginimo gaudavęs 100 proc. priedą.

Investicinius projektus savo veiklos programoje akcentavusiam R.Vyžintui opozicija priminė jau ne vieno Panevėžio valdininko ir politiko sąžinę sutepusią Savivaldybės antikorupcinę programą, pakeltas geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainas, ignoruojamus opozicijos siūlymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R.Vyžintas neslėpė, kad išrinktas meru vicemerės poste ir toliau norėtų matyti Zitą Kukuraitienę, nors jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Antruoju vicemeru R.Vyžintas numatęs skirti buvusį merą Povilą Vadopolą.

Pažeidė teisės aktus

Nė vienai pusei pergalės neatnešusi Tarybos posėdžio pabaiga įplieskė politikų aistras. Opozicija apkaltino posėdžiui pirmininkavusią vicemerę liberalsąjūdininkę Z.Kukuraitienę, kad, neišrinkus mero, ji neteisėtai nutraukė posėdį.

Pasak konservatoriaus D.Ožalo, Taryba turėjo toliau svarstyti posėdžio darbotvarkėje numatytus klausimus dėl pačios Z.Kukuraitienės bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos socialdemokratės Janinos Gaidžiūnaitės atleidimo.

REKLAMA

Maža to, anot D.Ožalo, posėdis buvo nutrauktas pažeidžiant Tarybos reglamentą.

„Reglamente aiškiai parašyta, kad balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui perskaičius balsavimo rezultatų protokolą, Taryba turi apsispręsti, tvirtinti jį ar ne. Jei Taryba protokolo nepatvirtino, vadinasi, balsavimas dėl mero nėra įvykęs. Kaip galima šaukti kitą Tarybos posėdį ir vėl rinkti merą, jei nebaigta šita procedūra?“ – teigė D.Ožalas.

Z.Kukuraitienei baigti posėdį liepęs R.Vyžintas pripažįsta, kad pažeidimas padarytas, bet nemano, jog tai gali turėti teisinių pasekmių.

„Tai, kad Taryba nepatvirtino protokolo, iš esmės nieko nekeičia. Liepiau nutraukti posėdį, nes nemačiau prasmės daugiau gaišti laiko ir už tai Tarybos nariams mokėti pinigus. Galime traktuoti, kad pažeidimą pastebėjom, kai salėje nebeliko kvorumo“, – aiškino R.Vyžintas.



Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų