Perbėgęs asfaltą, žvėris dingo aukštuose žydinčiuose rapsų laukuose, tačiau netrukus vėl pasirodė ir buvo nufilmuotas, kol galiausiai pradingo už kalvos.
Šis netikėtas susidūrimas su vilku dienos metu liudija apie didėjančią šių plėšrūnų populiaciją Rokiškio rajone. Pasak specialistų, vilkų skaičius Lietuvoje auga, o jų buvimas netoli gyvenviečių tampa vis dažnesnis.
Vilkų elgesys – netipiškas, bet nebūtinai pavojingas
Lietuvos Medžiotojų Sąjungos „Gamta“ vadovas Raimondas Ribačiauskas anksčiau naujienų portalui tv3.lt teigė, kad vilkai – naktiniai gyvūnai, kurie yra atsargūs, tačiau Lietuvoje jie įdomiai specializuojasi.
„Jų gyvenimo vietas mes pamatome netoli gyvenviečių, tame tarpe net Vilniuje, žaliųjų ežerų zonoje“, – anksčiau sakė R. Ribačiauskas.
Pasak jo, toks elgesys rodo, kad vilkų psichologija ir gyvenimo būdas keičiasi. Be to, R. Ribačiauskas teigė, kad šiais metais vilkų populiacija Lietuvoje yra labai didelė.
„Populiacija vilkų yra didelė ir šiemet jie elgiasi pakankamai netipiškai ir drąsiau. Taip yra dėl to, kad nebūnant žiemos, medžiotojai negalėjo sureguliuoti jų populiacijos, nes tam reikia sniego ir šalčio.
Sniego buvimas suteikia galimybę atsekti jų pėdsakus, užtverti vėliavėlėmis, juos surasti ir taip toliau. Kadangi sniego nebuvo, tai aš manyčiau, kad vilkų kiekis po šios žiemos labai stipriai šoktelėjo“, – nurodė jis.
Pasak eksperto, vilkai natūraliai vengia žmonių, nebent yra sergantys ar auginti nelaisvėje. Visgi, jis įspėja – jei vilkas užklydo į kiemą, geriausia nesirodyti ir juo labiau nebandyti jo baidyti.
„Buvo atvejis, kai vilkas papjovė aviną ar ožką, o žmogus pribėgęs bandė atimti. Vilkas automatiškai griebė jį už rankos, nes tai yra jo grobis, o žmogus yra konkurentas. Tokiu atveju ką vilkas daro su konkurentu – paauklėja“, – perspėjo R. Ribačiauskas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!