Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose vėl ėmė plisti į ateivius panašių padarų nuotraukos, užfiksuotos Jungtinės Karalystės paplūdimiuose.
Vietos gyventojų ir poilsiautojų užfiksuotuose kadruose matyti ryškiai mėlynos, permatomos, dailios formos būtybės, kurios, iš pirmo žvilgsnio, primena fantastinio filmo veikėjus.
Sukėlė nerimą
Tokie kadrai suglumino ne vieną. Juos užfiksavę asmenys teigė, kad pamatę tokius gyvius pakrantėje net nenorėjo artintis. Kai kurie neslėpė, jog nuo jų stengėsi net kuo toliau nubėgti.
Po tokiais vaizdais komentaruose pasipylė nuostabos: „Kas tai?!“, „Mano šuo bandė vieną suėsti!“, „Atrodo kaip miniatiūriniai ateiviai“.
Tokios reakcijos ekspertus dar kartą paskatino įspėti visuomenę – dėl jų šunų savininkams svarbu būti atidiems.
Kaip paaiškino Kornvalio laukinės gamtos fondo jūrų biologas Mattas Slateris, tai – Velella velella, dar vadinami buriuojančiomis medūzomis. Šios rūšys garsėja ryškiai mėlyna spalva, neįprastais pirštų atspaudus primenančiais raštais ir nedidele standžia bure, kuria jos juda jūros paviršiumi.
„Šie padarai yra „hydrozoans“ – mažų atskirų gyvūnų, vadinamų hidroidais, kolonijos. Jie plūduriuoja vandenyno srovėse, o viršuje esanti burė leidžia jiems gaudyti vėją, kaip burlaiviams, ir be vargo nukeliauti didelius atstumus. Jie savo dygliuotais spygliukais gaudo smulkius jūros organizmus.“
Nors šie gyviai žmonėms pavojaus nekelia, šunims gali sukelti sveikatos sutrikimų.
„Kolonijos yra sujungtos kanalais, todėl jie gali dalytis maistu. Laimei, jų įgėlimai nėra pakankamai stiprūs, kad pakenktų žmonėms ar šunims, tačiau nepatartina jų liesti, nes gali sukelti odos sudirginimą. Šunims patinka juos ėsti, nes velella turi stiprų vandenyno kvapą.“
Portalui „Daily Mail“ britė, vardu Suzanne Marie, pasakojo, kad jos šuo jau spėjo suėsti vieną iš šių gyvių Kornvalio paplūdimyje ir netrukus ėmė blogai jaustis.
„Norėčiau įspėti kitus – laikykite savo augintinius atokiau, net jei atrodo, kad tai tik graži jūros kriauklelė“, – perspėjo ji.
Ekspertai priduria, kad šie gyviai dažniausiai išmetami į krantą po stipresnių vėjų ar audrų. Jų pasirodymas pakrantėse – įprastas reiškinys, ypač šiltuoju metų laiku.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!