REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
3
Biržietė Virginija namuose sulaukė netikėto svečio

Pavasario saulė budina gamtą ir iš žiemos miego žadina gyvūnus. Miškai ir laukai pamažu užsipildo gyvybe. Biržietė Virginija iš žiemos miego pabudusį žaltį sutiko iš tiesų netikėtoje vietoje savo namuose ant kilimo.

3

Pavasario saulė budina gamtą ir iš žiemos miego žadina gyvūnus. Miškai ir laukai pamažu užsipildo gyvybe. Biržietė Virginija iš žiemos miego pabudusį žaltį sutiko iš tiesų netikėtoje vietoje savo namuose ant kilimo.

REKLAMA

Biržietė Virginija sulaukto svečio nuotrauka pasidalijo „Facebook“ grupėje „Ką pamatyti Lietuvoje“, o vėliau naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad netikėtas svečias ne tik rado įėjimą į jos namus pats, bet ir išėjimą.

„Kovo 24-osios rytą eidama į kambarį vos ant jo neužlipau. Iš pradžių baimės buvo daug, bet supratusi kad tai žalčiukas, puoliau fotografuoti ir filmuoti. Kol galvojau kaip jį sugausiu, pats iššliaužė pro plyšelį tarp grindų ir slenksčio. Galvoju, kad jis po grindimis ir žiemojo“, − rašė Virginija.

Ką daryti namuose radus žaltį?

Naujienų portalas tv3.lt herpetologo Gerardo Paškevičiaus, dar žinomo, kaip Džiunglių žmogus, klausė, ką daryti radus toki svečią savo namuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu žaltys patenka į patalpą, mes neturime jokios tarnybos, kuri galėtų atvažiuoti ir saugiai išvežti gyvūną. Pavyzdžiui, gamtos apsaugos pareigūnų darbo apraše to nėra. Galbūt galima kreiptis į gyvūnų gerovės asociaciją ar „Nuarą“, bet ne visiems miesteliams jie yra pasiekiami.

REKLAMA

Savo namuose radus žalčiuką, jį paprasčiausiai įdėkite į dėžutę ar kibirą ir nuneškite jo paleisti į drėgną vietą, idealiausia būtų prie ežero, tvenkinuko ar upės. Jeigu tokio nėra, tuomet reikia paleisti miškelyje ar parkelyje. Žaltys tikriausiai bus atvykęs iš nedidelio atstumo, daugiausiai 5 kilometrų spindulio“, − aiškina G. Paškevičius.

Jis priduria, kad žalčio negalimo paleisti lauke esant neigiamai oro temperatūrai. Tuomet žalčiukas patekęs į šaltį sustings ir užmigs žiemos miegu. Specialistas priduria, kad roplys tikriausiai net nespės pasislėpti ir taps lengvu grobiu kitiems gyvūnams.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu namuose randate žaltį, kai lauke minusinė temperatūra, tikriausiai jis žiemojo jūsų namuose. Vienas iš variantų, kad galbūt rūsyje laikote malkas ir žaltys tarp jų miegojo, o jūs jį netyčia pažadinote.

Tuomet gyvūną reikia įdėti į tamsią kartoninę dėžutę, padaryti ventiliacijos skylutes, padėti vandens indelį ir tą dėžutę padėti atgal rūsyje prie malkų. Leiskite žalčiukui toliau žiemoti.

Jo šerti nereikia, nes jie žiemos miegui būna pasirengę. Pavasarį, kai jis pabunda iš žiemos miego, paprasčiausiai jį paleiskite į laisvę“, − nurodo Džiuglių žmogus ir priduria, kad Lietuvoje iš žiemos miego pirmiausiai pabunda angys, o žalčiai pabunda tik tuomet, kai po žiemos pasirodo varliagyviai – pagrindinis jų maisto šaltinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų