REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Painus verslas varo į sektas

Verslo avantiūros ir atsakomybė daugelį garsių, visuomenės gerbiamų vyrų pastūmėja ieškoti pagalbos aiškiaregių salonuose ir išpažinti egzotiškas religijas.

REKLAMA
REKLAMA

Keistos paskaitos pavaldiniams

Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) direktorius Algirdas Vydmontas neigia žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad darbuotojams organizavo paskaitas, kuriose piršo savo religinius įsitikinimus.

REKLAMA

Savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ paklaustas, ar tiesa, kad darbo metu skaito darbuotojams paskaitas apie čakrų atvėrimą, sielos tobulumą ir panašiai,  A. Vydmontas neslėpė pasipiktinimo: „Iš kur jūs tai išsigalvojate? Tokių dalykų nėra.“ Jis kategoriškai paneigė prielaidas, kad tai galėjo tapti kriterijumi, kuriuos darbuotojus atleisti, o kuriuos palikti.

Paklaustas, ar skulptūrą, kuri stovi prie Televizijos bokšto, atsitiktinai puošia žodžiai, randami pranašo Satja Sai Babos interneto puslapyje, direktorius tikino, kad tai tėra sutapimas.

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojų atrankos kriterijus

Buvusi LRTC darbuotoja Asta Kuznecovaitė pateikė žurnalistams vienos iš paskaitų, kurias A. Vydmontas ne kartą darbo metu skaitė savo darbuotojams, konspektus. Jų autentiškumą patvirtina ne vienas šioje bendrovėje dirbęs ir tebedirbantis asmuo.

„Kur gyvena jūsų siela? Jūsų siela dabar gyvena ir jumyse, ir danguje. Po mirties ji liks danguje, ir tai yra rojus. Jei sugebėtumėte gerai komunikuoti su savo siela, pasijustumėte rojuje. Su dvasiomis man patinka bendrauti. Jų paveikslai ateina iš vizijų. Tos vizijos ateina iš nervinio centro, esančio ant pakaušio“, - dalijasi įspūdžiais vadovas, pasak liudininkų, nelabai mėgstantis netikinčius jo propaguojama tiesa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įrašytuose pokalbiuose su direktoriumi, kur jis ragina rašyti prašymą išeiti iš darbo, taip pat kalbama apie tai, kad darbuotoja netapo tobula asmenybe.

A. Vydmonto iniciatyva ant skulptūros, esančios prie Televizijos bokšto, atsiradę žodžiai sutampa su Dievo pranašu besiskelbiančio Satja Sai Babos monologu internete: Meilė, Dora, Tiesa, Neprievarta.

LRTC direktoriaus teigimu, tai esą tiesiog geri žodžiai, visiškai nesusiję su jo priklausymu Satja Sai Babos sekėjų bendruomenei.

Tikisi Viešpaties pagalbos

Neaišku, ar direktorius tikisi, kad įgyvendinant abejotinos vertės ir skaidrumo sandorius jam padės Dievas ar čakrų atvėrimas, kurį atkakliai perša pavaldiniams.

REKLAMA

Kaip jau rašė „Balsas.lt savaitė“, A. Vydmonto vadovaujama LRTC jau sukėlė skandalą - iš bendrovės „Samsung Electronics“ be konkurso pirks šimtus milijonų litų kainuojančią įrangą, reikalingą diegiant Lietuvoje mobiliojo interneto „WiMAX“ ryšį.

Tarptautinis tinklas

Dvasinio mokytojo Satja Sai Babos sekėjai yra susibūrę į tarptautinę Sai organizaciją. Pirmosios Sai grupės Lietuvoje atsirado 1990 metais.

Šiuo metu Lietuvoje veikia trys Satjos Sai centrai: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Pasaulyje organizacija vertinama prieštaringai, yra nemažai liudijimų apie patiriamą apgaulę ir prievartą. Lietuvoje oficialių skundų kol kas nebuvo.

REKLAMA

Ne pirmas atvejis

Prieš keletą metų žurnalistai atskleidė, kad per kauniečių restoranų tinklo „Bernelių užeiga“ savininkų karą plačiai pagarsėjusios aiškiaregės Audronės paslaugomis anksčiau yra naudojęsis ne vienas aukšto rango politikas, daugelis kitų žinomų žmonių.

Kodėl iš pažiūros tvirti žmonės pasiduoda burtininkų psichologinei įtakai ir pasikliauna aiškiaregiais?

„Manau, turtuoliams aiškiaregiai padeda išspręsti daug gyvenimo problemų - palengvina nesutarimus šeimoje ir padeda nekreipti dėmesio į nesklandumus darbe ar versle. Būna ir tokių, kurie turi daug pinigų, tačiau neranda žmogaus, kuriam galėtų atverti savo nuoskaudas. Tokiu atveju ištikimais jų draugais ir nuodėmklausiais tampa aiškiaregiai“, - aiškino Audronė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė tikino, kad jos konsultacijų metodo prasmė - padėti žmonėms išvengti problemų.

„Tikslas - kad politikas žinotų, kada jam nevalia dalyvauti svarbiose diskusijose, sportininkas - kada neverta varžytis dėl pergalės, o firmos vadovas - kada nepasirašyti svarbių sutarčių“, - pabrėžė pašnekovė.

Pamokymai „Senukų“ vadams

Sėkmingai gyvuojančio „Senukų“ prekybos tinklo Kaune vadovai vieną kartą per savaitę renkasi į filosofijos paskaitas. Šio projekto kūrėjas - „Senukų“ asociacijos prezidentas ir vienas turtingiausių šalyje žmonių Augustinas Rakauskas, savo nuostatas filosofinių aforizmų forma išdėstęs prieš keletą metų išleistoje knygoje „Verslumo dvasia“.

Pagrindinė garsaus verslininko siūlomos pasaulėžiūros mintis - naudos ir pelno siekis nėra savitikslis. Paklaustas, kas paskatino pažvelgti į verslą kitokiu, nepragmatiniu, aspektu, A. Rakauskas atsakė: „Mano mintys kilo iš kančios ir nevilties, kai pastebėjau, kaip daugelis painioja vertybes, neįžvelgia ir net nesistengia įžvelgti gilesnės egzistencijos prasmės.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų