REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klausimai apie tai, ar yra gyvybės formų ne tik mūsų, Žemės, planetoje, ne vieną šimtmetį domino žmones. Ir nors mokslininkai šia tema kalba labai atsargiai, vis tik yra keletas įvykių, kurie yra gana įdomūs šios temos entuziastams.

Klausimai apie tai, ar yra gyvybės formų ne tik mūsų, Žemės, planetoje, ne vieną šimtmetį domino žmones. Ir nors mokslininkai šia tema kalba labai atsargiai, vis tik yra keletas įvykių, kurie yra gana įdomūs šios temos entuziastams.

REKLAMA

Pulsarų atradimas

Britų astronomė Dame Jocelyn Bell Burnell buvo pirmoji, kuri 1967 m. atrado pulsarą, kai pastebėjo radijo pulsarą. Nuo to laiko pastebėti ir kitokio tipo pulsarai, skleidžiantys rentgeno ir gama spindulius. Pulsarai iš esmės yra besisukančios, magnetizuotos neutronų žvaigždės, tačiau kai jie pirmą kartą buvo atrasti, buvo manoma, kad jie gali būti skleidžiami net ir ateivių.

„Oho!“ radijo signalas

1977 m. astronomas, ieškantis kitų gyvybės formų danguje virš Ohajo, aptiko tokį stiprų radijo signalą, kad susijaudinęs parašė „Oho!“ šalia savo duomenų.

REKLAMA
REKLAMA

72 sekundžių sprogimas, kurį dr. Jerry Ehmanas aptiko radijo teleskopu, kilo iš Šaulio žvaigždyno, tačiau neatitiko jokio žinomo dangaus objekto.

Nuo to laiko sąmokslo teoretikai teigė, kad „Oho! signalas “, kuris buvo 30 kartų stipresnis už foninę spinduliuotę, buvo protingų nežemiškų gyvybių pranešimas.

REKLAMA

Suakmenėję Marso mikrobai

1996 m. NASA ir Baltieji rūmai pranešė, kad uoloje yra Marso vabalų pėdsakų.

Meteoritas, kataloguotas kaip Allen Hills (ALH) 84001, prieš 13 000 metų rėžėsi į užšalusias Antarktidos atliekas ir buvo išgautas 1984 m. Publikuotose nuotraukose matomi pailgi segmentuoti objektai, kurie atrodė stulbinančiai panašūs į gyvus. Tačiau jaudulys truko neilgai. Mokslininkai suabejojo tikrumu, ir mąstė, kad galbūt meteoritų mėginiai buvo užteršti.

Jie taip pat teigė, kad šiluma, susidariusi uolai sprogus kosmose, galėjo sukurti mineralines struktūras, kurias galima supainioti su mikrofosilomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tabby's Star“ žvaigždės elgesys 2005 metais

Žvaigždė, kitaip vadinama „KIC 8462852“, yra nutolusi 1400 šviesmečiais nuo mūsų, ir nuo 2015-ųjų, kai ją atrado, glumino astronomus.

Jis pritemsta daug greičiau nei kitos žvaigždės, o tai, kai kurių ekspertų nuomone, yra ateivių, naudojančių žvaigždės energiją, ženklas.

Naujausi tyrimai „pašalino ateivių megastruktūros galimybę“, ir rodo, kad keistus signalus gali sukelti dulkių žiedas.

Egzoplanetos Goldilocks zonoje

2015 metų vasarį astronomai paskelbė pastebėję žvaigždžių sistemą su planetomis, galinčiomis palaikyti gyvenimą vos už 39 šviesmečių.

Buvo aptiktos septynios į Žemę panašios planetos, skriejančios aplink netoliese esančią nykštukinę žvaigždę „Trappist-1“, ir visų jų paviršiuje galėjo būti vanduo, vienas pagrindinių gyvenimo komponentų.

Mokslininkai teigė, kad trijų planetų sąlygos yra tokios geros, kad jose jau galėjo išsivystyti gyvybė. Tyrėjai teigia, kad per dešimtmetį sužinos, ar bet kurioje planetoje yra gyvybės, ir sakė, kad „tai tik pradžia“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų