REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasideda  naujas Lietuvos valstybės laikotarpis.  Teisėsaugos  robotai  įvykdė teismo  valią.  Mergaitė perduota  tai, kurios sprendimai  galiausiai lėmė  daugybę  mirčių ir suirutę visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA

Įtarimų virtinė

Vieno teismo sprendimu  pedofilijos byloje  Laimutei Stankūnaitei  neleidžiama atstovauti  Drąsiaus Kedžio dukrai,  nors net marsiečiams aišku, kad mergaitė galėjo būti prievartaujama  tik sutinkant  motinai. Kito teismo sprendimas įvykdytas be skrupulų.

REKLAMA

Pareigūnų kumščiu per moralę smogusi teisėsauga sudrebino net pilietiškai mirusią visuomenės dalį. Palengva išsisklaidžius nuomonių audros sukeltoms mintims  tapo akivaizdu:  vienoje pusėje susispietė iš Lietuvos žmonių mokesčių išlaikomos ir tarpusavyje glaudžiai susijusios teisėsaugos struktūros, valstybinės valdžios institutai, kitoje – sutrikusi ir suglumusi visuomenė.

Apgailėtini pagyrūnai

Policijos gyrimasis apie operacijos vykdymą buvo iki dangaus. Tikri Lietuvos sūnūs. Šaunuoliai, gerai pasiruošę šimtai ginkluotų policininkų  sudorojo  kelias dešimtis malda besiginančių  moterų ir vaikų.

REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje  istorinės pergalės prieš visuomenę pakylėti  vyrai nepamiršo paminėti, esą  šturmo metu „dviem smūgiais į galvą“ Neringa Venckienė sužalojo vieną  ginklais apkabinėtą pareigūną.  Noriu atkreipti skaitytojų dėmesį, kad nuo vaiką ginančios moters rankos beveik žuvusiam kariui priklauso kompensacija. Tokia pas juos tvarka.

Puikaus pareigūnų darbo rezultatas – iš namų išnešta klykianti mergaitė, kuri per kelias minutes „tampa“ laiminga šalia naujų   artimųjų:  motinos Laimos ir plikagalvio iš miglos atsiradusio  ir netrukus dingsiančio  advokato. Kai tik pinigų upelis nuslūgs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąžinė: kur ji?

Yra toks padorumo matas – sąžinė.  Ši  dvasinė vertybė atgimimo laiku vedė žmones į priekį,  vėliau  patyrė Kryžiuočių ordino likimą.

Banalu, bet sąžinė valstybės valdymo srityje dirbančius  robotus verčia  žmonėmis, o tai kelia grėsmę sistemoms.

Valstybinių  institucijų  įcentrinė  trauka – galia ir pinigai. Dirbantiesiems sąžiningai įsijungia išcentrinės jėgos. Toks nelaimėlis sviedžiamas lauk.

Kauno vaiko teisių darbuotojos Anželikos Vežbatavičiūtės sąžinė liepė sustabdyti mergaitės klyksmus.

REKLAMA

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė merginą  paskelbė kalta, o Garliavos budėtojus išvadino gauja ir žmonėmis, kuriems būdinga tam tikra diagnozė.  Kuri iš jų ir kokia sąžine vadovavosi?

Sistemų robotams žmogiški jausmai nepažįstami. Generalinė  vaikų gynėja vienoje televizijos laidoje prisipažino  verkusi  žiūrėdama Garliavos įrašus.  Ne... ne dėl  mergaitės klyksmo, žmonių maldų ar Laimutės Kedienės kančios. Ašaros vilgė vaikų viršininkės  veidą matant ir džiaugiantis, kad vykdomas  teismo sprendimas. Ką čia bepridursi.

REKLAMA

Manau, mūsų politikai  yra bailiai. Manau, E. Žiobienė liks dirbti ir dar primals žmonių likimų.

Šiandien Lietuva  traumuota dėl teismo sprendimo vykdymo.  Tokiais veiksmais visuomenės pasąmonėje pareigūnų armija padėjo pamatą košmarui: storapilvis  dėdė naudojasi vaiku, prokuroras klausia tėvo, „koks tau skirtumas, ką ten jai  kišo“, o teismą, kurio sprendimo vykdymas E. Žiobienei kelia tokių  gilių jausmų, pasiekia  tuščias baudžiamosios bylos aplankas.

Pacituosiu profesorių, teisininką Valentiną Mikelėną: „Jeigu teisė nėra grindžiama morale, sunku tikėtis, kad tokios teisės bus laikomasi ir kad ji bus gerbiama. Teisė, neturinti moralinio pagrindo, yra visuomenės svetimkūnis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasakyta sąžiningai ir drąsiai. Teigiu dar drąsiau. Gyvename tokioje išvystytoje teisinėje valstybėje, kurioje jau žmonės tapo svetimkūniais.

Pasirinkimas nedidelis. Pralaimime – emigruojame, geriame, vagiame iš valstybės, leidžiame menininkais save laikantiems žmonėms tyčiotis iš prezidentės ir savo šalies. Arba laimime – grąžiname valstybę sau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų