REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvieną pavasarį mus džiugina gausiai žydinčios įspūdingais ir prabangiais žiedais „apsipylusios” magnolijos. Kad magnolija būtų sveika ir gyvybinga, patartina ją tinkamai tręšti, kad būtų skatinamas augimas, stiprinamos šaknys ir auginami nuostabūs žiedai.

Kiekvieną pavasarį mus džiugina gausiai žydinčios įspūdingais ir prabangiais žiedais „apsipylusios” magnolijos. Kad magnolija būtų sveika ir gyvybinga, patartina ją tinkamai tręšti, kad būtų skatinamas augimas, stiprinamos šaknys ir auginami nuostabūs žiedai.

REKLAMA

Bet tą daryti reikia ne bet kaip ir ne bet kada. Čia mes jums ir papasakosime, kaip ir kada tręšti magnolijas atsižvelgiant į jų vystymosi etapą. Aptarsime, kurios trąšos ar tręšimo būdas magnolijoms yra geriausias.

Kada tręšti magnolijas?

Magnolijos pradeda žydėti jau balandžio pabaigoje–gegužę, tad reikia įsitikinti, ar jos turi pakankamai prikaupusios medžiagų žiedams skleistis. Visgi persistengti nereikia, nes šie augalai, jau įsitvirtinę ir gerai augantys, praktiškai nebereikalauja papildomai jokių medžiagų.

Geriausia magnolijoms kaip trąšą naudoti organinį mulčią. Magnolijas mulčiuokite kompostu kasmet pavasarį, maždaug kovo arba balandžio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomą sluoksnį galite uždėti vasaros metu, kad išsilaikytų drėgmė dirvoje ir būtų išvengiama piktžolių. Paskutinį kartą komposto į žemę įterpkite rudenį, taip augalo šaknys liks apsaugotos per visą žiemą.

REKLAMA

Jei naudosite mineralines trąšas, jomis tręškite pradėjus formuotis pumpurams – apie balandžio vidurį. Tręšimą galite tęsti tik iki vasaros vidurio, nes vėlyvesnis tręšimas trukdo augalo ūgliams sumedėti ir ruoštis žiemai.

Trąšos magnolijoms

Prekyboje galima įsigyti specializuotų trąšų, konkrečiai pritaikytų magnolijoms, tad nereikės skaičiuoti, kokių elementų dar pridėti ar atimti. Magnolijas drąsiai galite tręšti ir rododendrams, šilauogėms ir kitiems rūgščiamėgiams augalams skirtomis trąšomis.

Šiomis trąšomis palaikysite tinkamą rūgštesnį dirvos pH, kurį medis ir mėgsta. Nespjaukite ir į įprastas, subalansuotas bendros paskirties trąšas, kurių NPK koncentracija 10-10-10 ar 14-14-14. Jos taip pat pritiks, nes augalas gaus visų medžiagų vienodai.

REKLAMA
REKLAMA

Mineralinės trąšos suteikia greitą maistinių medžiagų kiekį, tačiau netinkamai jas naudojant padidėja pertręšimo rizika.

Taip pat, šiose trąšose esanti didelė druskų koncentracija dirvožemyje gali pažeisti jautrias magnolijų šaknis. Kad to išvengti, neretai naudojamos granuliuotos organinės trąšos su lėtu veikimu. Jų visiškai pakanka magnolijoms pamaitinti.

Atsižvelgiant į medžio amžių ir būklę, gali tekti koreguoti trąšų normas ir sudėtį. Jauniems augalams reikės daugiau azoto ir fosforo, o subrendusioms ir žydinčioms magnolijoms bus naudingas didesnis fosforo ir kalio kiekis.

Geriausias magnolijų tręšimas – mulčiavimas

Kad ir kaip norėtųsi panaudoti sintetines trąšas, visgi specialistai dažniausiai rekomenduoja magnolijas mulčiuoti organinėmis medžiagomis. Laikui bėgant jos suyra ir maistinguosius elementus augalui atiduoda palengva bei nedideliais kiekiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Organika tuo pačiu pagerina dirvą, apsaugo jautrias šaknis. Magnolijoms tręšti puikiai tinka kompostas, arklių mėšlas, kaulų miltai ar rūgščios durpės, skirtos rododendrams.

Kaip tręšti magnolijas?

Jei naudojate mulčią kaip trąšą, tam paprasčiausiai užberkite komposto sluoksnį aplink medžio pagrindą ir lengvai jį įmaišykite. Mulčio nereikia gailėti – dėkite jo storai, apie 8 cm. Organinių medžiagų gausiai įterpkite ir sodinimo metu. Mulčią galite dėti ir patręšus augalą mineralinėmis trąšomis.

Organines granuliuotas trąšas, kurių NPK apie 6-3-4, prieš sodinimą į dirvą įberkite 100–150 g/m². Vėliau kasmet pavasarį apie 80–120 g/m² berkite į šaknų zonos plotą ir palaistykite.

REKLAMA

Kompleksines trąšas naudokite 3 kartus per sezoną (nuo balandžio iki liepos vidurio), po 40–50 g 1 m aukščio augalui, brandesniems – 2 kartus po 50–60 g 1 m augalo.

Visgi atkreipkite dėmesį, kad koncentracijos ir trąšų kiekiai yra orientaciniai. Geriausiai vadovautis trąšų normomis pagal gamintojo nurodymus.

Mineralines trąšas naudokite tik vieną kartą pavasarį, užberiant ant dirvos paviršiaus šaknų zonoje ir uždedant komposto sluoksnį.

Šaltinis: derlingas.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų