• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brangymečio tradicijas perima ir kultūros įstaigos. Brangstant komunalinėms paslaugoms bei elektrai, nuo metų pradžios kyla ir muziejų bilietų kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Kainas kėlė ne visi

Vienu dviem litais šiemet pabrango Lietuvos jūrų muziejaus lankymas. O norintys aplankyti šio muziejaus delfinariumą už bilietą turi mokėti 2-6 litais brangiau negu pernai. Nuo Naujųjų pabrango ir bilietai į Lietuvos dailės muziejaus padalinius Klaipėdos krašte. Už apsilankymą Laikrodžių muziejuje, Prano Domšaičio galerijoje ir Juodkrantės miniatiūrų muziejuje suaugusieji iki Naujųjų metų mokėjo 4, dabar – 6 litus.

REKLAMA

Vaikai, neįgalieji, studentai ir pensininkai pernai mokėjo 2, šiemet – 3 litus. Ekskursijos su gidu lietuvių kalba pabrango nuo 20 iki 30 Lt. Kitomis kalbomis ekskursijų kainos pakilo nuo 40 iki 50 litų.

Ekspozicijos apžiūrėjimas Palangos gintaro muziejuje suaugusiems pabrango nuo 5 iki 8 litų, o turintiems teisę į nuolaidas – nuo 2,5 iki 4 litų.

Bilietų kainos klaipėdiečių pamėgtame Kretingos muziejuje kol kas neturėtų kilti. Tačiau bilietus kretingiškiai buvo pabranginę prieš dvejus metus. Tada bilietai pavieniams lankytojams pabrango vienu, o ekskursijų gidų paslaugos – 5 litais.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas nepabrango Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei jo padalinių – Pilies ir Kalvystės muziejų lankymas.

Įleidžia ir nemokamai

Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė aiškino, kad bilietų kainas teko didinti dėl pabrangusių žuvų, kuriomis šeriami jų gyvūnai, ir elektros energijos.

Anksčiau žuvims muziejus išleisdavo 200 tūkst., o dabar – 300 tūkst. litų per metus. Elektra, nuo kurios labai priklauso muziejaus veikla, anksčiau atsieidavo apie 700 tūkst. litų per metus, o dabar – apie milijoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Branginti bilietus į Jūrų muziejų, ypač į delfinariumą, siūlė ir rinkodaros specialistai, nes tai –išskirtinė, aukštos kokybės paslauga, tad verta ir didesnės kainos. Esą už apsilankymą kine žmonės negaili ir 10 litų, o čia žmonės patiria ne mažesnį malonumą, stebėdami gyvus pasirodymus.

„Tačiau mes rengiame daug akcijų, per kurias renginius galima aplankyti ir nemokamai. Pernai be bilietų priėmėme 28 865 lankytojus iš daugiau nei pusės milijono“, – džiaugėsi N.Puteikienė.

Be bilietų į muziejų įleidžiami sunkią negalią turintys žmonės bei jų palydovai, našlaičiai, socialiai remtini asmenys. Nemokamai muziejaus renginius galima aplankyti ir Vandenyno, Paveldo, Žemės, Tarptautinės muziejaus dienų bei kitomis progomis.

REKLAMA

Lankytojų nesumažės

Lietuvos dailės muziejaus sekretorius strateginiam planavimui, plėtrai ir vadybai Vytautas Balčiūnas nemano, kad žmonės turėtų pykti dėl pabrangusių bilietų. Esą jie ir taip nebrango jau dešimtmetį, nors per tą laiką muziejaus išlaikymo kaštai gerokai padidėjo.

„Jau pastaruosius keletą metų mūsų klausinėjo, ar nekelsime bilietų kainų. Tačiau išaugusias išlaidas iki šiol pavykdavo apmokėti iš pajamų už išleistus leidinius, už renginius, patalpų įvairiems renginiams nuomą. Dabar šių pajamų nebeužtenka“, – apgailestavo V.Balčiūnas.

REKLAMA

Prieš keldama bilietų kainas Lietuvos dailės muziejaus administracija dėl šio žingsnio tarėsi su Lietuvos turizmo agentūroms.

Turizmo operatorių nuomone, pakilusios kainos nesumažins lankytojų srauto. Esą, net ir dabar muziejų bilietai atrodo per pigūs, palyginti su Vakarų Europos. Kitose Europos šalyse tiek, kiek pas mus už bilietą lankytojai moka litais, tenka mokėti eurais.

Giedrė Balčiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų