REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) giria Lietuvą. Pasak EBPO ekspertų, mūsų šalyje ekonomikos augimo tempas yra vienas iš sparčiausių, tačiau viešojoje erdvėje girdimi gyventojų skundai dėl per mažų atlyginimų ir per aukštų kainų.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) giria Lietuvą. Pasak EBPO ekspertų, mūsų šalyje ekonomikos augimo tempas yra vienas iš sparčiausių, tačiau viešojoje erdvėje girdimi gyventojų skundai dėl per mažų atlyginimų ir per aukštų kainų.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavę ekonomistas Aleksandras Izgorodinas ir Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas aiškino, kad EBPO teisingesnė nei gyventojai.

Pone Sysai, ar turite paaiškinimą, kodėl Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) giria Lietuvą ir sako, kad mūsų šalyje ekonomikos augimo tempas yra vienas iš sparčiausių, o mūsų žmonės pyksta, kad per maži atlyginimai, pensijos ir visko yra per mažai?

A. Sysas: Ekspertai turi galimybę lyginti, jie būna įvairiose šalyse. Yra posakis, kad visada geriau pas kaimyną, ten, kur mūsų nėra, bet visumoje yra prastai ir reikėtų matyti visą vaizdą. Būtent tai ekspertai ir mato. Jie mato ne tik tas gerąsias puses – sugebėjimą iš šitos situacijos išplaukti su teigiamais rezultatais, bet ir didžiausią infliaciją ir kitus dalykus.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertai mato visumą ir kitur jie mato kitus dalykus, kad kai kurios šalys turi didesnius įsipareigojimus, didesnes skolas ir kt. Nei viena komisija ar ekspertai nesistengia atvykę į šalį ją nupaišyti juodai, jie visada stengiasi parodyti teigiamus dalykus, bet pasako ir tai, ką reikėtų daryti.

REKLAMA

Dabar Lietuvoje buvo EBPO delegacija, kuri žiūrėjo, kaip vyksta procesai, bet prieš gerą mėnesį buvo ir Europos Komisijos delegacija, kuri kalbėjo apie atsigavimo (RRF) lėšas. Ten taip pat buvo teigiamų žodžių, bet buvo ir paminėti dalykai, kurių Lietuva nevykdo. Ir vieni, ir kiti ypač pabrėžė tam tikrus dalykus mokestinėje srityje.

Pone Aleksandrai, ar taip yra, kad lyginant su kitomis valstybėmis, pavyzdžiui Vokietija ar Prancūzija, kurios EBPO prognozuoja mažesnį augimą arba jo neprognozuoja, gauname pagyrų, nes geriau atrodome tų šalių kontekste. 

REKLAMA
REKLAMA

A. Izgorodinas: Šiuo metu Lietuva atrodo visai neblogai, nepaisant to, kad tikrai jau matosi tam tikras sulėtėjimas ir tam tikras nuosmukis tam tikruose sektoriuose – mažmeninėje prekyboje, iš dalies pramonėje. 

Atsižvelgiant į aplinkybes, kosmines energetikos išteklių kainas, Lietuva kol kas tą testą išlaiko neblogai. Manau, kad viena iš priežasčių yra tai, jog Lietuvos energetiškai intensyvių sektorių dalis nuo BVP siekia 2,6 proc., o tai tik labai nežymiai viršija europinį vidurkį. 

Mes turime gerą ekonomikos struktūrą ir COVID kontekste, nes turime labai stiprią pramonę. Iš kitos pusės, ne visa ta pramonė, ne visas eksportas yra imlus energetikai ir elektrai. Tai yra vienas iš tų aspektų, kuris mus gelbėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai lyginant su kitomis šalimis tiek per COVID mūsų sektoriai nebuvo imlūs suvaržymams, tiek dabar per energetinę krizę mūsų sektoriai taip pat nėra imlūs aukštoms energetikos kainoms?

A. Izgorodinas: Jie imlūs proto ribose. Dar reikėtų paminėti, kad mes esame maža, dinamiška, mobili ekonomika ir, kalbant apie Lietuvos eksportuotojus, mums užtenka net nedidelio kritimo mūsų pagrindinėse eksporto rinkose, šiuo atveju Vokietijoje, tam, kad mūsų eksportas ir visa Lietuvos ekonomika sugebėtų šiek tiek augti. 

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų