Melburne (Australija) vykstančiame pirmajame šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos turnyre – „Australian Open“ – antradienį startavo ir 31-erių lietuvis Ričardas Berankis (ATP-93).

Geriausias Lietuvos tenisininkas pirmajame rate per 3 val. 43 min. 6:1, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4 palaužė 28-erių ispaną Roberto Carballesą Baeną (ATP-75).

Pergalę pirmajame rate iškovojęs R. Berankis pelnė 45 ATP vienetų reitingo taškus ir 140 tūkst. Australijos dolerių (89,14 tūkst. eurų), o antrajame rate susitiks su rusu Andrejumi Rubliovu (ATP-6), kuris per 1 val. 26 min. 6:3, 6:2, 6:2 nugalėjo italą Gianlucą Magerį (ATP-65).

Jau paskelbta, kad R. Berankio ir A. Rubliovo dvikova įvyks ketvirtadienį ir prasidės 2.10 val. nakties Lietuvos laiku. Šį mačą, kaip ir absoliučiai visus „Australian Open“ susitikimus, Lietuvoje transliuos „Go3“ platforma.

R. Berankis su A. Rubliovu žais ketvirtame pagal dydį „Australian Open“ korte, pavadintame „Kia Arena“. Kortas talpina 5 tūkst. sirgalių, bet jame nėra galimybės uždengti stogą. Tiesa, Melburne lietus nežadamas net iki kito antradienio, todėl tai neturėtų tapti problema.

Pirmą kartą R. Berankis su A. Rubliovu žaidė dar 2014 m. „Challenger“ turnyro Kazachstane pirmajame rate. Tada lietuvis vos 16-os metų A. Rubliovą nugalėjo rezultatu 6:3, 7:5. Situacija pasikeitė 2019 m., kai Sankt Peterburge rusas savų fanų akivaizdoje pasiekė revanšą – 6:4, 6:7 (5:7), 6:1.

A. Rubliovas ATP vienetų reitinge neseniai buvo pakilęs iki sau rekordinės – 5-os – vietos. Rusas pernai „Australian Open“ pasiekė geriausią karjeros rezultatą, nukeliaudamas iki ketvirtfinalio, o Tokijo olimpiadoje rusas su tautiete Anastasija Pavliučenkova laimėjo mišrių dvejetų auksą. Per karjerą rusas yra laimėjęs 8 ATP turo vienetų turnyrus. Pernai su Rusijos rinktine A. Rubliovas triumfavo tiek ATP taurės turnyre, tiek Daviso taurėje.

Šiam sezonui A. Rubliovas ruošėsi komerciniame turnyre Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur nugalėjo Denisą Šapovalovą bei Andy Murray‘ų ir iškovojo nugalėtojo titulą, tačiau tuo pačiu „pasigavo“ covid-19. Dėl šios priežasties rusui teko praleisti ATP taurės turnyrą, o į „Australian Open“ jis atvyko visą mėnesį nežaidęs nė mačo.

Pergalę iškovojęs tenisininkas pelnys 90 ATP vienetų reitingo taškų ir 221 tūkst. Australijos dolerių (140,41 tūkst. eurų), o trečiajame rate susitiks su kroatu Marinu Čiličiumi (ATP-27) arba slovaku Norbertu Gombosu (ATP-117). Pralaimėjęs gaus 45 ATP vienetų reitingo taškus ir 140 tūkst. Australijos dolerių (89,14 tūkst. eurų).

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro 75 mln. Australijos dolerių (47,75 mln. eurų).