Paaiškėjo pusė Europos krepšinio čempionato aštuntfinalių porų – keturios. Jas sudėliojo trečiadienį vakare vykusios rungtynės.

Lietuvių B grupės finiše Ukrainos rinktinė 88:64 (19:16, 27:12, 25:11, 17:25) sutriuškino Izraelio krepšininkus. Pergalė ukrainiečiams atvėrė kelią į aštuntfinalį.

Europos čempionato šeimininkai rungtynes pradėjo 5:0, o 7-ąją minutę pirmavo 16:11. Kėlinį baigė Ukrainos rinktinės spurtas 8:0 (19:16).

Ukrainiečiai šou tęsė ir antrajame ketvirtyje. Jie laimėjo atkarpą 16:0 (41:18).

Skirtumas ketvirtojo kėlinio viduryje buvo išaugęs iki 38 taškų (81:43).

Ukrainiečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 45:29, taip pat mažiau klydo – 11:17. Jie blokavo septynis varžovų metimus.

Ukraina: Viačeslav Kravtsovas 17 (7/11 dvitaškių, 7 atkovoti kamuoliai), Ruslanas Otverčenko 13 (5/11 metimų), Oleksandras Lypovyjus 10 (5 rezultatyvūs perdavimai).

Izraelis: Lioras Eliyahu 12 (6/11 dvit., 6 rez. perd., 5 atk. kam.), Yogevas Ohayonas 11, Elishay Kadiras 10.

Paskutinėse A grupės rungtynėse suomiai sugebėjo likviduoti turėtą deficitą ir 83:79 (24:18, 18:22, 10:19, 31:20) nugalėti islandus.

Pastarieji mačą pradėjo 5:0, bet vėliau praleido varžovų atkarpą 7:5. Galiausiai suomiai padidino persvarą – 21:12.

Islandijos krepšininkai varžovus pasivijo ir aplenkė antrojo kėlinio pabaigoje (40:39).

Suomiai paskutinį ketvirtį pradėjo turėdami devynių taškų deficitą (52:61). Vis dėlto, Europos čempionato šeimininkai kėlinio viduryje sugebėjo perlaužti rungtynes sau naudinga linkme.

Suomija: Lauri Markkanenas 23 (6/12 met., 8/8 baudų), Sasu Salinas 17 (5/8 tritaškių, 7 atk. kam.), Petteri Koponenas 10 (6 rez. perd.).

Islandija: Jonas Stefanssonas 13 (5/11 dvit., 5 pražangos), Martinas Hermannssonas 12 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Hlynuras Baeringssonas 12 (5 rez. perd., 5 praž.), Haukuras Palssonas 11 (5 praž.), Kristoferis Acoxas 10 (5/10 dvit.).