Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį estafetės rungtimi baigėsi rogučių sporto varžybos. Su trenksmu jose finišavo Latvijos rinktinė, iškovojusi bronzą. Latvijai tai 10-as medalis per žiemos olimpinių žaidynių istoriją.

Pirmoji iš latvių į trasą pasileido Eliza Tiruma, kuri prarado apie 0.4 sek. pagrindinei konkurentei – Rusijos olimpinio komiteto (ROC) – komandai. Vėliau situaciją pagerino Kristeris Aparjodas. Jis panaikino visą latvių turėtą deficitą ir aplenkė rusus, o tuomet Martinis Botis su Robertu Plume įtvirtino persvarą prieš varžovus ir užtikrino medalius.

Latvijos rinktinė estafetę baigė per 3 min. 4.354 sek. ir lyderiavo po 12-os komandų pasirodymų. Visgi, paskutinės startavo abi favoritės – Austrijos ir Vokietijos rinktinės. Jos pateisino savo statusą. Austrai galiausiai liko antri (3:03.486), o vokiečiai (3:03.406) laimėjo ketvirtą auksą rogučių sporto varžybose Pekine iš tiek pat galimų.

Plačiau apie varžybas – pokalbis su jas komentavusiu Ryčiu Vyšniausku.