REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brazilijoje pasaulio futbolo čempionatas vyks antrą kartą. Pirmą kartą jis šioje šalyje buvo suorganizuotas 1950 metais. Toks turnyras Pietų Amerikos žemyne vyks pirmą kartą nuo 1978 metų, kai jį rengė Argentina, o apskritai šiame kontinetedėl planetos pirmenybių aukso bus kovojama penktą kartą.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso 64 rungtynės bus sužaistos dvylikoje Brazilijos miestų esančiuose renovuotuose ar naujai pastatytuose stadionuose. Visos kada nors čempionėmis tapusios rinktinės, įskaitant varžybų šeimininkus, suvažiuos į Braziliją. Tai – Argentina, Anglija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Urugvajus.

REKLAMA

Ispanijos nacionalinė ekipa gins čempionų titulą – prieš ketverius metus Pietų Afrikos Respublikoje vykusiose planetos pirmenybėse 1:0 įveikė olandus. Įdomu, kad anksčiau visus keturis kartus Pietų Amerikoje vykusiuose pasaulio čemionatuose triumfavo Pietų Amerikos kontinento komandos.

KOMENTARAI

Arminas Narbekovas, Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės treneris, olimpinis čempionas

„Turnyras vyksta Brazilijoje, tikimės gražaus, atakuojančio ir techniško futbolo. Žinoma, daugiau privalumų pasaulio čempionate turės Pietų Amerikos komandos. Brazilai visada buvo favoritai, tik dabar jiems bus dar ir papildomas spaudimas iš savų sirgalių. Jei jiems pavyks susitvarkyti su tuo, gali užsikabinti medalius. Tiesa, jiems kartais pakiša koją didelis noras laimėti, bet dabartinė komanda atrodo itin vieninga.

REKLAMA
REKLAMA

Ispanai daug metų dominuoja futbolo pasaulyje – laimėjo ir pasaulio, ir Europos čempionatus, jų nuvertinti taip pat negalima. Jie bet kuriuo metu gali įveikti bet kurią komandą. Šįmet yra įdomių komandų daugiau – pavyzdžiui, Iranas. Negalima nurašyti ir rusų – gera komanda, patyręs treneris.

Norisi matyti brandų ir gražų futbolą, suteikiantį malonumą milijonams žmonių. Norisi, kad ta komanda, kuri tai demonstruos, ir laimėtų. Pats neturiu favoritų. Teko su austrais kalbėti. Jie sakė, kad maždaug prieš 50 metų, kai Madrido „Real“ laimėjo Čempionų lygą, o Austrijos dainininkė – Euroviziją, Anglijos rinktinė tapo pasaulio čempione. Gali būti, kad po pusšimčio metų viskas pasikartos – „Real“ triumfavo Čempionų lygoje, austrų atstovas laimėjo Euroviziją, matysime, kas taps planetos pirmenybių nugalėtoju.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ingvaras Butautas, futbolo sirgalius

„Laukiu intriguojančio futbolo kaip ir prieš kiekvieną futbolo čempionatą. Visus pasaulio čempionatus stebiu ganėtinai įdėmiai. Kurios žvaigždės žibės ryškiausiai? Nenoriu daryti išvadų apie futbolininkus, kurie žaidė klubuose ir sieti su pasaulio čempionatu, nes čia dažnai būna taip, kad iškyla tie, kurie klubuose taip skaisčiai nešviečia ir atvirkščiai. Atsiminkime, kurią vietą vietą praėjusiame pasaulio čempionate užėmė Lionelis Messi ir Argentina.

Domiuosi futbolu ne kaip gražiu žaidimu, o labiau kaip kova. Tad tikiuosi, kad kova bus per kiekvienas rungtynes. Viliuosi, kad ispanai nebus pajėgūs apginti pasaulio čempionų titulo, bet garantuoti negaliu. Manau, kad laimės turnyro šeimininkai brazilai. Jiems daug duoda tai, kad jie žaidžia namie. Tai gerokai pagerina šansus į pergalę. Kas dar? Tie patys ispanai. Palankiausia prognozuoti pamačius pirmas rungtynes. „Tamsiųjų turnyro arkliukų“ ieškočiau Lotynų Amerikoje. Tokia jau tradicija, kad Europoje vykstančiuose turnyruose iššoka kažkuri Europos komanda, o Lotynų Amerikoje – iš šio kontinento.“

REKLAMA

TIK FAKTAI

Oficialus turnyro kamuolys – „Adidas Brazuca“. Oficialia FIFA 2014 daina paskelbta „Dar um Jeito“ („Mes rasime kelią“). Oficialus instrumentas – brazilų perkusinis isntrumentas „caxirola“, tačiau saugumo sumetimais jo įsinešti į stadionus nebus galima. Oficialus turnyro talismanas – Fuleco. Tai – šarvuotis, besiginantis nuo plėšrių užpuolikų susiriesdamas į kamuolį.

Pirmą kartą pasaulio čempionatų istorijoje turnyre bus taikoma vartų linijos technologija, padėsianti tiksliai nustati, ar buvo pelnytas įvartis. Šios technologijos būtinybė tapo akivaizdi, kai teisėjai 2010 metų planetos primenybių aštuntfinalyje neįskaitė anglų įvarčio į vokiečių vartus.

REKLAMA

Bendras turnyro prizinis fondas – 576 mln. JAV dolerių. Jis – 37 proc. didesnis nei 2010 metų. Visi pasaulio čempionato dalyviai gaus 1,5 mln. JAV dolerių pasirengimui. Grupės etapo neperžengusioms komandoms atiteks po 8 mln., aštunfinalyje pasirodymą baigusioms – po 9 mln., ketvirtfinalyje pralaimėjusioms – po 14 mln. Ketvirtai vietai numatyta 20 mln, trečiai – 22 mln., finalininkei – 25 mln., o nugalėtojai – 35 mln. JAV dolerių.

Pasaulio čempionatų nugalėtojai

Metai Nugalėtojas Finalininkas Rezultatas Vieta

1930 Urugvajus Argentina 4:2 Urugvajus

1934 Italija Čekoslovakija 2:1 Italija

1938 Italija Vengrija 4:2 Prancūzija

1950 Urugvajus Brazilija 2:1 Brazilija

1954 Vakarų Vokietija Vengrija 3:2 Šveicarija

1958 Brazilija Švedija 5:2 Švedija

1962 Brazilija Čekoslovakija 3:1 Čilė

1966 Anglija Vakarų Vokietija 4:2 Anglija

1970 Brazilija Italija 4:1 Meksika

1974 Vakarų Vokietija Olandija 2:1 Vakarų Vokietija

1978 Argentina Olandija 3:1 Argentina

1982 Italija Vakarų Vokietija 3:1 Ispanija

1986 Argentina Vakarų Vokietija 3:2 Meksika

1990 Vakarų Vokietija Argentina 1:0 Italija

1994 Brazilija Italija 3:2 (po baud.) JAV

1998 Prancūzija Brazilija 3:0 Prancūzija

2002 Brazilija Vokietija 2:0 Japonija/Korėja

2006 Italija Prancūzija 5:3 (po baud.) Vokietija

2010 Ispanija Olandija 1:0 Pietų Afrika

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų