• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Seimą – tik su galimybių pasu, bet ne patiems seimūnams. Pasišovusi įvesti lygybę ir liepti į darbą ateinantiems tautos išrinktiesiems rodyti galimybių pasą, parlamento vadovybė atsitraukė – suprato, kad neįleisti į darbą Seimo narių neturi teisės.

Į Seimą – tik su galimybių pasu, bet ne patiems seimūnams. Pasišovusi įvesti lygybę ir liepti į darbą ateinantiems tautos išrinktiesiems rodyti galimybių pasą, parlamento vadovybė atsitraukė – suprato, kad neįleisti į darbą Seimo narių neturi teisės.

REKLAMA

Neįleisti tektų, nes dalis seimūnų nesiskiepiję, išvis neturi galimybių paso ir turėti neketina. Dabar seimo nariai antivakseriai piktinasi ir tuo, kad valdantieji bruka galimybių pasą, ir tuo, kad savo sprendimu Seimo narius iškėlė aukščiau visų kitų – kol galimybių paso reikės beveik visur, politikai galės apsieiti be jo.

Visi Seimo kanceliarijos darbuotojai, norėdami patekti į savo darbo vietą Seime, turi pateikti dokumentus, įrodančius, kad turi imunitetą nuo COVID-19. Vakar Seimo pirmininkė tvirtino, kad tokia pati tvarka turėtų galioti ir Seimo nariams. Visgi, galiausiai, Seimo vadovybė nusprendė, kad galimybių pasas jiems liks tik rekomendacija.

Rekomendacija – nes Seimo nariai turi paklūsti Seimo Statutui, o pagal jį pagrindinis parlamentaro dokumentas yra Seimo nario pažymėjimas, o ne joks galimybių pasas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia: „Seimo nario priversti parodyti nėra galimybės šiame etape, bet ir aš, ir didžioji dauguma kolegų ketina tą dokumentą rodyti.“

REKLAMA

Idėja tautos išrinktiesiems į darbo vietą patekti su galimybių pasu kilo daliai seimūnų pasiskundus, kad vienoje salėje visą dieną išbūti šalia nepasiskiepijusių kolegų  jiems nesaugu. Kaukės posėdžių metu irgi tik rekomenduojamos, nors parlamentarai susėdę prie pat vienas kito, o iš burnų sėkmingai gali skrieti ne tik decibelai, bet ir virusai. Be to, politikai esą turėtų elgtis kaip ir visi likusieji ir patys naudotis savo sukurtu galimybių pasu.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes turim rodyti pavyzdį, o ne atvirkščiai, susikurti sau privilegijas, kuriomis nustatome, kad mums reikalavimų nėra. Mums, matote, tik rekomendacijos“, – sako socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Visgi su teisininkais pasitarusi Seimo valdyba nusprendė, kad nuo kito pirmadienio visi eiliniai kanceliarijos darbuotojai ir lankytojai apsaugai privalės rodyti galimybių pasą, o seimūnai – tik jei patys norės.

„Dar didesnis pasityčiojimas iš visos tautos. Išvis nereikėjo daryti privalomo paso jokiems žmonėms. Jis turėjo būti visai tautai rekomenduojamas“, – teigia valstietis Valius Ąžuolas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo pirmininkės, pasiskiepijo ar persirgo ir imunitetą tebeturi arti šimto parlamentarų. Antikūnų tikrai neturi bent trys. Galimybių paso – dar daugiau.

„Ne, aš neturiu galimybių paso ir neketinu jo rodyti“, – sako V. Ąžuolas. 

„Tikrai nesitestuosiu ir jeigu neleis, tegul pasiima Seimą „Čmil“ su savo buvusiais NKVD-istais“, – sako Petras Gražulis.

„Ne, aš pats galimybių paso neturiu, nes dabartinio galimybių paso tvarkai nepritariu, laikau, kad ji neišbaigta“, – teigia Mindaugas Puidokas.

REKLAMA

„Aš jį vadinu „vergo pasu“. Reikia labai negerbti savęs ir pasijusti vergu, kad kažkokį papildomą pasą prie savo lietuviško paso nešiočiau. Kaip bebūtų keista, aš jį turiu, bet rodyti nežadu“, – teigia Dainius Kepenis.

Ar atsparūs virusui dar 40 seimūnų, V. Čmilytė-Nielsen nežino, nes valstiečių ir Pinskaus Regionų frakcijos apie saviškius pateikti tokius duomenis atsisako.

„Aš ir pati nelabai planuoju vaikščioti su galimybių pasu į Seimą, nes visuotinai žinomas faktas, fotografavausi, kad vakcinavausi. Norint didesnio saugumo, reikėtų testo ir būtų gerai, kad testuotųsi visi Seimo nariai“, – sako Agnė Širinskienė.

REKLAMA

„Aš jį, aišku, turėsiu. Bet kiti mano kolegos tikrai nerodys, nes Seimo valdyba neturi teisės reikalauti iš Seimo narių dokumentų, nes nėra jokios darbo sutarties nei su Seimo valdyba, nei su niekuo. Šiek tiek keista, kad Seimo valdyba naudojasi senais KGB metodais prievartos būdu prispausti“, – teigia Remigijus Žemaitaitis. 

Valdantieji atkerta, kad maištautojų bus vos keletas.

„Tie vienetai, ant pirštų suskaičiuojami, kaip tyčia, dažnai sutampa, kurie mitinguose dalyvauja ir pan. Mes juos žinom, nepakeisim mes tų kolegų. Jeigu matysim poreikį, rudenį galėsim prieiti prie Statuto pakeitimų“, – sako konservatorius Paulius Saudargas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jų tada prisiimta atsakomybė ir parodytas požiūris į kitų žmonių saugumą, dirbančių Seime“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Galimybių pasui Seimo nariams pritaria ir vis mažiau bendros kalbos su Karbauskiu ir „valstiečiais“ randantis Saulius Skvernelis: „Visiškai pritariu tam, nes Seimo nariai yra vienodi, kaip ir kiekvienas žmogus, su savo teisėmis, ir, pirmiausia, pareigomis.“

Ar prireiks keisti Statutą ir galimybių pasą politikams daryti privalomą, parlamentas spręs po mėnesio susirinkęs į naują sesiją. Tiesa, prieš tai Seimas turėtų įteisinti galimybę politikams dirbti nuotoliu. Pavasarį šios minties jie atsisakė, nes sistema strigo taip, kad seimūnai net negalėjo priiminėti įstatymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų