REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepasiturintys žmonės gali tikėtis naujos kompensacijos – tiems, kurie nuomoja būstą, jei bus pakeisti įstatymai, bus grąžinama dalis šildymo kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Baiminantis fiktyvių nuomų bus reikalaujama turėti legalią, registruotą nuomos sutartį. Valdžia tikisi, kad tokiu būdu bus legalizuota dalis šešėlio – butus nuomojantys, tačiau valstybei mokesčių nemokantys gyventojai bus skatinami legalizuoti savo veiklą.

REKLAMA

Nuo Naujųjų metų šildymo našta kai kuriems gyventojams gali palengvėti. Asmenys, kurie gyvena nuomojamame būste ir turi mažas pajamas, gali tikėtis kompensacijų už šildymą, karštą ir šaltą vandenį.

Pavyzdžiui, nepasiturintis žmogus, gyvenantis 50 kvadratinių metrų nuomojamame bute, gali tikėtis, kad valstybė jam padengs visą šildymo kainą.

Iki šiol į tokias kompensacijas galėjo pretenduoti tik tie socialiai remtini žmonės, kurie gyvena nuosavame būste.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtos įstatymo pataisos jau svarstomos Seime. Esą labiausiai šios kompensacijos padėtų jaunoms, savo būsto dar neturinčioms šeimoms.

„Yra sąlyga, kad tas būstas būtų nuomojamas legaliai, t.y., turėtų būti pasirašyta sutartis ir įregistruota viešajame registre. Tai padaryta dar ir galvojant, kad taip savotiškai būtų legalizuota būstų nuomos rinka“, – sako Svetlana Kulpina, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė.

Kiek valstybei kainuos ši nauja kompensacija, iš anksto nesumuojama, nes esą neįmanoma suskaičiuoti, kiek Lietuvoje mažas pajamas turinčių šeimų ar asmenų gyvena nuomodamiesi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei žiūrėtume į tą grupę, kuri gyvena nuomojamame būste, tai yra prielaidų manyti, kad jeigu jie dar šalia to gauna ir mažas pajamas, jiems tos paramos labai reikia, nes jie skiriasi nuo tų žmonių, kurie gyvena savo būste, tuo, kad jiems tenka mokėti dar ir nuompinigius“, – teigia finansų analitikė Julita Varanauskienė.

Vis dėlto specialistai neatmeta, kad gali pasitaikyti ir sukčiavimo atvejų – fiktyvių nuomų norint susigrąžinti už šildymą sumokėtus mokesčius.

„Galbūt kažkas nesikreips vien todėl, kad nenorės parodyti legalios nuomos sutarties arba nelegaliai nuomojant gali pats nuomotojas nesutikti. Bet jeigu viskas yra tvarkingai, manau, kad tai paskatins žmones kreiptis ir tikėtis tokių kompensacijų iš valstybės“, – sako Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

REKLAMA

Tačiau, anot savivaldybių, ketinantiems piktnaudžiaujant siekti kompensacijų nuo kitų metų bus statomas užkardas, nes visi socialinės paramos gavėjai bus tikrinami griežčiau.

Tokių veiksmų imtasi, nes šiemet savivaldybės skaičiuoja, kad piniginės paramos nepasiturintiems gyventojams bus išmokėta rekordinė suma – milijardas litų.

Kristina Garalevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų