REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuolatinės patyčios, priverstiniai viršvalandžiai, net baimė eiti į darbą – tik keli dalykai, kuriais skundžiasi siuntų bendrovėje „Omniva“ dirbantys darbuotojai. Prieš keletą mėnesių pasikeitus Vilniaus terminalo vadovei įtampa darbe, anot jų, tapo nepakeliama, o į visus skundus įmonės administracija esą nekreipia dėmesio, todėl teigia į darbą einantys su baime. „Omniva“ atstovai šias kalbas neigia ir patikina, kad jokie neteisėti veiksmai ar prievartos formos nėra toleruojamos.

Nuolatinės patyčios, priverstiniai viršvalandžiai, net baimė eiti į darbą – tik keli dalykai, kuriais skundžiasi siuntų bendrovėje „Omniva“ dirbantys darbuotojai. Prieš keletą mėnesių pasikeitus Vilniaus terminalo vadovei įtampa darbe, anot jų, tapo nepakeliama, o į visus skundus įmonės administracija esą nekreipia dėmesio, todėl teigia į darbą einantys su baime. „Omniva“ atstovai šias kalbas neigia ir patikina, kad jokie neteisėti veiksmai ar prievartos formos nėra toleruojamos.

REKLAMA

Dar prieš pat didžiąsias metų šventes „Omnivoje“ dirbantys darbuotojai parašė laišką administracijai, kuriame prakalbo apie įmonėje tvyrančią įtampą. Laiške, pasidalintame ir su naujienu portalu tv3.lt, dėstoma, kokiomis fiziškai ir psichologiškai sunkiomis sąlygomis dirba vienos didžiausių siuntų bendrovių darbuotojai Lietuvoje.

Darbuotojų teigimu, jų vadovai žino karčią darbo dienos kasdienybę, kuri visiškai nepanaši į tokią, kurią visi mato naujienų sklaidos kanaluose, tačiau nekreipia į tai dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA

„Realybė labiau panaši į kasdieninį stresą, nesiskaitymą su darbuotojais, pamainos vadovės vertimą dirbti viršvalandžius, atleisti iš darbo, jei pats nesutiksi išeiti savo noru ir nuolatinį spaudimą“, – rašoma laiške.

REKLAMA

Jame taip pat nurodoma, kad įtampa darbe prasidėjo vos tik atėjo dirbti nauja Vilniaus terminalo siuntų skirstymo pamainos vadovė, „pradėjusi įvedinėti savo tvarkas“.

„Pasibaigus darbo valandoms ji stovi prie išėjimo ir vietoj prašymo pasilikti dirbti viršvalandžius pati nusprendžia, kad darbe lieka visi darbuotojai, o tie, kurie išeis namo, bus atitinkamai įvertinti. Taip pat, klastoja dokumentus ir pati pasirašo už darbuotojus svarbius juos, jei būtent to darbuotojo nėra darbe.

Kiekvieną mėnesį dauguma darbuotojų negauna pilnų algų ir dėl jų reikia kovoti, kad patikrintų tabelį ir kameras, ir tik tokiu atveju perveda likusią algos dalį. Darbuotojams siūlo įrašyti keliomis valandomis daugiau nei jie yra dirbę, jei darbe pasiliks truputį ilgiau. Už padarytas klaidas minusuojami pinigai nuo atlyginimo, nors tokio susitarimo nei raštiško, nei žodinio nėra“, – toliau dėstoma laiške.

REKLAMA
REKLAMA

Teigia, kad reikia „kovoti“ dėl atlyginimų 

Šio laiško dalį naujienų portalui tv3.lt patvirtina ir pusmetį „Omnivos“ siuntų skirstymo skyriuje dirbanti Viktorija (tikras vardas redakcijai žinomas).

Moters teigimu, kolektyvas yra verčiamas dirbti viršvalandžius, grasinama juos atleisti, jos teigimu, klastojami tam tikri parašai, susiję su darbo sauga. 

Viktorija taip pat patikslina ir informaciją dėl neišmokamų atlyginimų nurodydama konkretų atvejį. Jos teigimu, vienam iš darbuotojų gavus ne pilną darbo užmokestį pamainos vadovė griežtai atsisakė peržiūrėti, ar jis neturėtų būti didesnis, tik atsakė, kad šis neišdirbo reikiamų valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuomet jis pasiskambino į ofisus ir pasakė, kad jam nesumoka pinigų. Jie privertė tą pamainos vadovę pasižiūrėti kameras, ar jis iš tikrųjų yra tiek dirbęs. Tai paaiškėjo, kad jis ir yra išdirbęs tiek valandų, jam sumokėjo tuos pinigus antrą kartą, išsiaiškino, kad jis yra tiek dirbęs“, – dėsto ji, pridurdama, kad būtent dėl nesąžiningai išmokamos algos ne vienam darbuotojui teko palikti savo darbo vietas.

Tai toliau dėstoma ir laiške:

„Pasak pamainos vadovės tai nesvarbu, nes darbuotojas vis tiek padarė naudos įmonei ir po bandomojo laikotarpio iš darbo išeis. Nėra tikslaus darbo užmokesčio priedo susitarimo. Priedas mokamas pagal tai, kiek darbuotojas patinka ir kaip su juo yra sutariama. Naujiems darbuotojams yra meluojama apie atlyginimo dydį, jis pasakomas didesnis nei iš tikrųjų yra.

REKLAMA

<…> Vilniaus terminalo vadovė darbuotojus iš darbo atleidžia be jokio pagrindo, prieš visą pamainą pasako, jog darbuotojas išeina iš darbo savo noru, tačiau iš tikrųjų grasina, kad jei darbuotojas nepasirašys savo noru dokumentų, bus atleistas iš darbo pagal straipsnį. Drąsesniems darbuotojams nuėjus paklausti, kodėl vyksta tokie dalykai, terminalo vadovė pasako, kad tai ne darbuotojų reikalas, ir kad nieko atsakyti negali. Kiekvieną dieną į darbą einama su baime, nes niekada nežinai, kada ateis ir tavo eilė. „Omnivos“ darbuotojai visą savaitę siuntė laiškus generaliniam įmonės direktoriui ir prašė pagalbos, tačiau jokių realių veiksmų ar atsakymo nesulaukė“.

REKLAMA

„Nauja vadovė yra tas žmogus, kuriam būtų baisų ką nors pasakyti, nes ji visada tyčiojasi iš žmonių, juokiasi jiems už akių. Ji neleidžia išeiti iš darbo, jeigu reikia viršvalandžių, ji stovi prie durų ir tiesiog pasako, kad visi liekame dirbti darbe“, – priduria  Viktorija. 

Po gautos traumos ne pagalba, bet pasiūlymas išeiti iš darbo

Laiške kalbama ir apie incidentą, kuomet viena iš darbuotojų dėliodama siuntas patyrė traumą jai ant galvos nukritus storai lentai, tačiau paprašiusi parašyti prašymą dėl laisvos dienos, kad galėtų važiuoti pas gydytoją, sulaukė pamainos vadovės pasišaipymo ir paklausimo, ar greta to nenorėtų pasirašyti ir išėjimo iš darbo dokumentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Redakcijai taip pat pavyko susisiekti ir su traumą patyrusia mergina.

„Kai nukrito, vienas darbuotojas paklausė, kas man atsitiko, nes aš už galvos pasiėmiau ir pradėjau galvą čiupinėti. Jam paklausus, kas atsitiko, aš atsakiau, kad nukrito lenta, tad jis man sniego į celofaną suvyniojo, nes prastai atrodžiau po smūgio.

Nuėjau prie vadovų kabineto, jie paklausė, kas man yra, aš pasakiau, kad lenta nukrito ant galvos. Man pasiūlė pasėdėti truputį, bet tuo metu pas mus buvo daug darbo, todėl nusprendžiau su galvos skausmu atidirbti tą pamainą. Sekančią dieną taip pat atidirbau su galvos skausmu, bet tik vėliau pagalvojau, kad čia ne juokai ir paprašiau, kad man išleistų pasitikrinti. Tuomet buvo pasiūlyta pasirašyti dėl išėjimo“, – situaciją aiškina ji, nurodydama, kad pasirašytame pasiaiškinime ji chronologiškai išdėstė visas aplinkybes.

REKLAMA

„Tačiau jie norėjo, kad aš pasiaiškinimą perrašyčiau, kad jame nebūtų tų sakinių kas po ko įvyko, kad nebūtų parašyta mano pasiaiškinime apie pamainos vadovės siūlymą pasirašyti dėl atleidimo, kai aš atsiklausiau jos, ar galėtų mane išleisti pas gydytoją, nes galvą labai pradėjo skaudėti. <…> Yra ir liudininkų, kurie buvo tame kabinete“, – priduria ji.

Dabar mergina teigia turinti nedarbingumo pažymėjimą ir periodiškai vaikštanti pas gydytojus.

Pasiteiravus, kokia bendra darbo atmosfera „Omnivoje“, ji nurodė, kad itin sunki: „Ir spaudimo, ir ne tik yra. <…> Kokia situacija yra dabar, kokių darbų aš esu praėjusi, tai čia yra košmaras“.

REKLAMA

Įmonė neigia kaltinimus

„Omniva LT“ prekės ženklo ir komunikacijos vadovė Milda Jankauskytė komentuoja, kad neteisėti veiksmai, prievartos formos įmonėje  nėra toleruojamos, tuo labiau – taikomos.

Jos teigimu, visi procesai vyksta ne tik laikantis Lietuvoje galiojančių  ir darbo santykius apibrėžiančių įstatymų, bet ir pagal įmonės viduje numatytas darbo etikos taisykles.

„Aprašyta situacija administracijai ir žmogiškųjų išteklių skyriaus komandai yra žinoma, tačiau ji nėra tiksli, neįtrauktos visos aplinkybės ir asmeniniai nesutarimai, kurie nesusiję su darbo santykiais. Aplinkybės jau buvo išnagrinėtos įmonės viduje ir išklausytos visos pusės. Verta paminėti, kad nukritus daiktams, darbuotoja nesusižeidė ir pas medikus tądien nevyko“, – nurodo ji, pridurdama, kad pagrindinė įmonės vertybė yra kartu kasdien esantys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Todėl be reguliarių susitikimų, pokalbių komandose, su vadovais, renginių, papildomų naudų paketo, kiekvieną ketvirtį rengiamos anoniminės darbuotojų apklausos, kuriose darbuotojai gali pasidalinti patirtimis, istorijomis, pasiūlymais tam, kad kiekvienas būtų išgirstas. Apie galimybę dirbti viršvalandžius kalbama su kiekvienu darbuotoju atskirai, o tai reiškia – visų pirma paklausiama ar darbuotojas gali, nori ir yra pajėgus juos dirbti. Jei taip – visi viršvalandžiai apskaitomi įstatymų numatyta tvarka. Įmonėje ši tvarka yra griežtai reguliuojama“, – teigia ji.

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad šiai dienai skundų dėl siuntų bendrovės UAB „Omniva“ nėra gavusi.

Tam yra darbo inspekcija pradžiai ir nereikia nusileisti.Aišku darbo inspekcija siulys taikos sutartį pasirašyti,bet ir su tuo nereikia taikytis,jei žinai kad ėsi teisus.Nepadeda inspekcija, tada teismas ir tikrai tai veikia.Jei vienas, kitas, trečias darbuotojas nors į darbo inspekciją ne tik skundą bet ir prašymą rašys, jau gera pamoka darbdaviui, kad nevertina mūsų Gonduraso šalyje žmonių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų