• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos žurnalas „The New Statesman“ pateikia 10 priežasčių, kodėl mes turėtume patikėti, kad Irano prezidento rinkimai tikrai buvo suklastoti.

REKLAMA
REKLAMA

1. Rinkimų išvakarėse atliktos visuomenės nuomonės apklausos rodė, kad pagrindinis opozicijos kandidatas Mir Hosseinas Moussavis tvirtai pirmavo prieš perrinkimo siekusį prezidentą Mahmoudą Ahmadinejadą. Rezultatai pakito per naktį ir M. Ahmadinejadas triuškinamai triumfavo rinkimuose.

REKLAMA

2. M. Ahmadinejadas laimėjo Teherane nepaisant to, kad jis didžiuosiuose miestuose yra itin nepopuliarus ir nepaisant to, kad M. Hosseinas Mousavis prieš pat rinkimus į sostinės gatves sugebėjo pritraukti milijonus savo rėmėjų.

3. Oficialūs rezultatai rodo, kad M. Ahmadinejadas laimėjo net ir gimtajame M. Hosseino Moussavio Tabrizo mieste, kur etininiai azerių kandidatai, tokie kaip M. Hosseinas Mousavis, nuolatos pasirodo itin gerai.

REKLAMA
REKLAMA

4. M. Hosseinas Moussavis nėra vienintelis rinkimų dalyvis, besiskundžiantis rezultatai. Kiti du opozicijos kandidatai – lieberalas Mehdis Karroubis ir konservatorius Mohsenas Rezaei – taip pat apskundė rinkimų rezultatus.

5. Buvęs parlamento pirmininkas M. Karroubis 2005 metais surinko 17 proc. balsų, o šiemet už jį esą balsavo mažiau nei 1 proc. rinkėjų. Net ir savo gimtojoje Lorestano provincijoje M. Karroubis oficialiais duomenimis surinko mažiau nei 1 proc. balsų.

6. Po rinkimų Irano valdžia įvedė visišką informacijos blokadą. Buvo išjungti mibiliųjų telefonų tinklai bei užblokuotos tokios užsienio internetinės svetainės kaip BBC ar „Facebook“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Irano Vidaus reikalų ministerija M. Ahmadinejado pergalę paskelbė prabėgus vos porai valandų po rinkimų apylinkių uždarymo. Aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei nedelsdamas pasirašė rezultatus ir nė neišlaukė 3 dienų, per kurias dažniausiai dar būna tikrinami rezultatai.

8. Prabėgus dienai nuo rinkimų, šalyje buvo suimta daugiau nei 100 aukšto rango opozicijos veikėjų, tarp kurių atsidūrė ir buvusio Irano prezidento Mohammado Khatamio brolis.

9. M. Hosseiną Mousavį remiančiuose miestuose užfiksuota rinkimų pažeidimų. Tarkime Tabrize rinkimų biuleteniai baigėsi jau 11 valandą ryto.

10. Populiarumą praradęs M. Ahmadinejadas, kurį dauguma žmonių laiko atsakingu dėl stagnuojančios šalies ekonomikos, šiemet surinko daugiau balsų nei 2005 metais, kai laimėjo rinkimus būdamas savo populiarumo viršūnėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų