REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Gyvulininkystė – tai Lietuvos žemės ūkio ateitis“, – įsitikinęs žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna. – Gyvulininkystės paviljonas Nemuno saloje – viena patraukliausių Kaune vyksiančios parodos ,,AgroBalt 2014“ atrakcijų“.

REKLAMA
REKLAMA

Saloje tris dienas gyvens per 100 žirgų, galvijų, avių, ožkų, alpakų, ponių, triušių, o kur dar paukščiai – vištinės žąsys ir pirmą kartą parodoje pasirodysiantys dekoratyviniai balandžiai. Šiemet galvijų bus daugiausia, palyginti su ankstesnėmis parodomis – net 21. Vienuolika Lietuvos galvijų veisėjų asociacijų demonstruos senojo genofondo Lietuvos juodmargius, žaluosius, šėmuosius, baltnugarius, mėsinius galvijus – hailendus, aubrakus, simentalus, limuzinus ir daugelį kitų.

REKLAMA

Ministras pastebi, jog nepaisant gyvulininkystę ištikusio didelio nuosmukio, ši šaka pamažu pradeda augti. 2013 m. duomenimis, Lietuvoje laikoma 732,4 tūkst. galvijų, iš jų pieninių veislių karvių – 318,4 tūkst. Šiuo metu 26 tūkst. ūkių laiko per 130 tūkst. mėsinių veislių ir jų mišrūnų galvijų, iš kurių 723 ūkiuose laikoma 14 598 grynaveisliai mėsinių veislių galvijai. „Tai tik įrodo, kad selekcinis darbas, kryptinga atranka ir paranka vaidina svarbų vaidmenį, o šis paviljonas yra puikus mūsų veislininkystės panoraminis vaizdas“, – įsitikinęs žemės ūkio ministras prof. V. Jukna.

REKLAMA
REKLAMA

Trys geriausi galvijai bus apdovanoti parodos aukso medaliais, kitiems bus įteiktos Vyriausybės, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos padėkos.

Pasirodyti ir pasižiūrėti

Arūnas ir Kristina Martinėliai iš Širvintų rajono Levaniškio kaimo, turintys mišrų ekologinį augalininkystės ir gyvulininkystės ūkį, parodoje dalyvaus jau ne pirmus metus su hailendų veislės buliais. Jie ūkininkauja 380 ha žemės plote, laiko 80 grynaveislių galvijų – tai veislininkystės ūkis. Pasiteiravus, koks jų motyvas dalyvauti šioje parodoje, atsako lakoniškai – norime pasirodyti ir pasižiūrėti. Kristina juokiasi, kad vyras Arūnas labai mėgsta kalbėti, todėl jam labai lengva išpasakoti visas gerąsias hailendų veislės savybes – tai nedideli, neagresyvūs, nereiklūs galvijai, kuriems žiemą užtenka stoginės. Martinėliai buvo vieni pirmųjų, įsigiję šios veislės galvijų, tačiau paskutiniu metu ši veislė Lietuvoje sparčiai populiarėja, ir jie jaučiasi prie to nemažai prisidėję. Parodoje Martinėliai daug bendrauja su kitų veislių galvijų augintojais, dalijasi patirtimi, vieni iš kitų sužino daug naujo. „Nežiūrint, kad susirenka skirtingų veislių augintojai, parsivežame daug naujienų“, – sako Kristina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Noriu paglostyti ponio veiduką

Kai grupelei antraklasių vardijau, kokių gyvūnų bus parodoje, jie negalėjo patikėti – negali būti, kad visko tiek daug. Paklausti, kas jiems būtų įdomiausia, Bernardas, Martynas ir Gabrielius patikino, kad jie nori pamatyti žirgus. „Ir pajodinėti, aš tikrai nebijau“, – drąsinosi Bernardas. Dovilė, Agnė ir Milda sakė, kad labai nori pažaisti su ėriukais ir ožiukais, ir dar nori paukštelių– mažyčių, mažyčių... Paklausti, o kas gi norėtų pajodinėti poniais, visi vaikai pakėlė rankas. Tik drovuolė Kotryna nedrąsiai pratarė: „aš“, bet paskui suabejojo. „Norėčiau paglostyti ponio veiduką“, – pasakė.

REKLAMA

Gyvūnai gyvens gerai

Regis, parodoje visi galės patenkinti savo norus – pasigrožėti puikiais veisliniais galvijais, pasidžiaugti grynaveislių žirgų pasirodymu ir, galiausiai, paglostyti ponio veiduką. O kaip gi gyvūnai, juk jiems tris dienas teks gyventi svetur, į juos žiūrės daugybė akių, aplink šurmuliuos daugybė žmonių? Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Arūnas Jurgaitis patikino, kad gyvūnais bus nė kiek ne blogiau pasirūpinta, nei namuose. Jie bus sočiai šeriami, girdomi, laikomi sausai, jiems nebaisi nei saulė, nei lietus, nes gyvens palapinėje, o šalia gyvulių nuolat bus jų šeimininkai, kad jų augintiniai nepatirtų nė mažiausio streso.

„AgroBalt 2014“ veislinių gyvulių paviljono parodomoji programa truks tris dienas – balandžio 3-5 d. Kasdien parodomąją programą demonstruos žirgai, bus pristatomi veisliniai gyvuliai, ožkų laikytoja Dalia Ėmužytė visus vaišins ožkų sūriu, Vaikų kaime vaikai galės pajodinėti poniais, o gyvulių paviljone – susipažinti su visais Lietuvoje auginamais stambiaisiais ir smulkiaisiais gyvūnais, pasigėrėti dekoratyviniais balandžiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų