REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos kino prodiuseris Oleksandras Ščuras ir režisierius Stanislavas Tiunovas pristatė savo sukurto filmo-dramos „Buča“ anonsą. Jame ekranizuota tikra lietuvių kilmės didvyrio Konstantino Gudausko, iš Bučos per karą Ukrainoje išgelbėjusio daugiau nei 200 žmonių, istorija.

Ukrainos kino prodiuseris Oleksandras Ščuras ir režisierius Stanislavas Tiunovas pristatė savo sukurto filmo-dramos „Buča“ anonsą. Jame ekranizuota tikra lietuvių kilmės didvyrio Konstantino Gudausko, iš Bučos per karą Ukrainoje išgelbėjusio daugiau nei 200 žmonių, istorija.

REKLAMA

Vaidybinio filmo siužetas paremtas tikrais įvykiais, vykusiais Bučos, Vorzelės, Hostomelio, Irpinės miestuose per Rusijos okupaciją 2022 metų vasario–balandžio mėnesiais.

Išgelbėjo 203 vietinius gyventojus

Biografiniame filme pasakojama apie 203 vietinių gyventojų išgelbėjimą, kuriam ryžosi Kazachstano pilietis, lietuvių kilmės Konstantinas Gudauskas, gavęs politinį prieglobstį Ukrainoje ir gyvenantis Bučoje, rašo UNIAN.

Prasidėjus Rusijos invazijai, vyras su savo Kazachstano pasu turėjo galimybę išvykti iš Rusijos kariuomenės užimtų teritorijų ir išgelbėti civilius. K. Gudauskas ne tik gelbėjo žmones, bet ir savo akimis matė visą karo ir okupacijos siaubą – žmogžudystes, plėšimus, prievartavimus.

REKLAMA
REKLAMA

Kazachstano pilietis K. Gudauskas į Ukrainą atvyko 2019 metais, bėgdamas nuo politinio persekiojimo tėvynėje. Kazachstane jis buvo žurnalistas, visuomenės aktyvistas, užsiėmė žmogaus teisių apsauga. K. Gudauskas nenutuokė, kad po trejų metų jam teks ne tik saugoti, bet ir gelbėti žmones Ukrainoje.

REKLAMA

Gelbėti žmones iš Bučos ir aplinkinių miestelių vyras pradėjo vos karui prasidėjus – vasario 24-ąją. Antrąją gelbėjimo operacijos dieną rusų sviedinys smogė į jo automobilį, bet K. Gudauskas, nors ir praradęs sąmonę, išgyveno. Jis pabudo laikinojoje Hostomelio ligoninėje.

Kovo 9-ąją K. Gudauskas sužinojo, kad žinomas kompozitorius Ihoris Pokladas su šeima dvi savaites buvo uždaryti savo namo rūsyje Vorzelėje be maisto, vandens, atskiras nuo išorinio pasaulio. Taigi vyras nuvyko į Vorzelę, susirado namą ir išgelbėjo I. Poklado šeimą bei jo šunis.

REKLAMA
REKLAMA

Išgelbėti daugiau nei 200 žmonių K. Gudauskui pavyko tik savo Kazachstano paso dėka. Patikros punktuose, kuriuos privalėdavo kirsti sprukdamas iš rusų okupuotų teritorijų, K. Gudauskas rusų kariams prisistatydavo esantis kazachstaniečiu, o automobilyje esą vežantis savo šeimos narius, kurie neturi dokumentų. Tiesa, prieš tai savo gelbėjamiems asmenims K. Gudauskas liepdavo sunaikinti savo dokumentus.

Gelbėdamas ukrainiečius K. Gudauskas buvo sumuštas, peršautas į galvą, paklaustas, ar jis pasiruošęs mirti, į ką herojus atsakė, kad jau priprato prie minties, kad gali negrįžti.

„Ten mačiau tiek daug mirčių... Ką matėte po okupacijos, tą mačiau okupacijos metu. Mačiau, kaip gatvėse žudomi žmonės“, – savo patirtį kare atsimena pats K. Gudauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos kariams nuo okupantų išlaisvinus Kyjivo sritį, K. Gudauskas tapo daugelio publikacijų ir televizijos istorijų herojumi įtakingoje šalies ir pasaulio žiniasklaidoje, įskaitant prancūzų leidinį „Le Monde“, televizijos kanalą „France 24“, britų televizijos kanalą „ITV news“ ir kt.

„Kai balandį paaiškėjo, kas vyksta Bučoje ir kituose okupuotuose Ukrainos miestuose, tapo aišku, kad apie Ukrainos žmonių tragediją turi žinoti visas pasaulis“, – sako filmo „Buča“ prodiuseris Oleksandras Ščuras.

„Tikime, kad šio projekto įgyvendinimas padės Ukrainai pritraukti tarptautinės bendruomenės dėmesį ir motyvuos ateityje didinti ekonominę ir karinę pagalbą“.

Filme taip pat bus parodyta garsaus Ukrainos kompozitoriaus, Ševčenkos premijos laureato Ihorio Poklado, kuris filmo vaizduojamų įvykių metu buvo savo namuose Vorzelės mieste, gelbėjimosi scena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų