buča

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „buča“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „buča“.

FSB pričiupo rusų pulkininką, įtariamą Bučos civilių žudymu – gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

FSB karinės kontržvalgybos pareigūnai sulaikė Artiomą Gorodilovą, 83-osios atskirosios gvardijos desantininkų brigados vadą, praneša „Kommersant“. Leidinio teigimu, jis įtariamas sukčiavimu stambiu mastu (BK 159 str. 4 dalis, laisvės atėmimas iki dešimties metų). Sulaikymas įvyko Riazanėje, po to pareigūnas buvo nuvežtas į Maskvą ir perduotas bylą tiriančiam Tyrimų komiteto Pagrindiniam karinių tyrimų direktoratui.
2024-07-04

Parade Rusijoje šlovintas skerdynėmis Bučoje įtariamas vadas

Rusijoje vykusiame kariniame parade, anot ukrainiečių tyrėjų, dalyvavo buvęs Rusijos kariuomenės dalinio vadas, pulkininkas Azatbekas Omurbekovas, kuris yra įtariamas vadovavęs rusams, surengusiems skerdynes Kyjivo priemiestyje Bučoje. Pulkininkas A. Omurbekovas, anot civilių žudynes Bučoje tyrusių pareigūnų, įsakė savo kariams sušaudyti visus vietos gyventojus, pas kuriuos aptiko telefoną. Grįžęs į tėvynę A. Omurbekovas vietoje tyrimo sulaukė „Rusijos herojaus“ apdovanojimo.
2024-05-09

Rusijoje dėl įrašų apie Bučą sulaikytas „Forbes“ reporteris

Rusijoje sulaikytas žurnalo „Forbes“ rusiškosios versijos žurnalistas, apkaltintas „melagingos“ informacijos apie rusų kariuomenės puolimą Ukrainoje skleidimu, penktadienį pranešė jo advokatas ir „Forbes“. Žurnalistas Sergejus Mingazovas, kuriam gresia 10 metų kalėjime, buvo sulaikytas Tolimųjų Rytų Chabarovsko regione, dėl dalijimosi socialinės žiniasklaidos platformoje „Telegram“ įrašais apie įvykius Bučoje, sakė jo advokatas Konstantinas Bubonas.
2024-04-26

Pasaulį sukrėtusios skerdynės Bučoje: vietos gyventojai išdrįso atskleisti, ką išgyveno

2022 m. kovą įsiveržę Rusijos kariai užėmė Ukrainos miestą Bučą netoli Kyjivo, palikdami pasaulį sukrėtusį mirties ir griovimo pėdsaką. Praėjus dvejiems metams po okupantų pasitraukimo, portalo BBC korespondentė Rytų Europoje Sarah Rainsford sugrįžo į šį miestą, kad pamatytų, kaip traumuoti gyventojai bando grįžti į normalų gyvenimą. Kai rusų kareiviai nužudė Liudmilos vyrą, jai teko suvynioti jį į antklodę ir palaidoti savo sode. Tada ji su dukra pabėgo iš Bučos.
2024-04-12

„BaltCap“ traukiasi iš mokyklos Ukrainos Bučoje projekto

Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovė „Nullus“ traukiasi iš naujos mokyklos statybų projekto Ukrainos Bučos mieste. Jis, anot projekto administratorių, nutrauktas. Apie pasitraukimą iš projekto BNS patvirtino „BaltCap“. Anot jos, įmonė iš projekto traukiasi dėl pareikštų įtarimų buvusiam fondo partneriui Šarūnui Stepukoniui, kuris įtariamas pralošęs ar kitaip iššvaistęs daugiau nei 30 mln. eurų fondo įmonių lėšų.

Rusija už akių nuteisė aktyvistą dėl įrašų apie žudynes Bučoje

Rusijos teismas penktadienį su grupe „Pussy Riot“ susijusiam aktyvistui Piotrui Verzilovui skyrė aštuonerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę už griežtų Rusijos cenzūros įstatymų pažeidimą.
2023-11-03

Lietuva, Borodianka, Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį – padės atkurti Ukrainą

Lietuva ir Rusijos karo nuniokotos Borodianka bei Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį, skirtą padėti atstatyti nukentėjusius Ukrainos miestus. Tokį memorandumą pasirašė Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Ukrainos Kyjivo srities Borodyankos miesto tarybos atstovas Viktoras Romaniukas ir Bučos meras Anatolijus Fedoruko, penktadienį pranešė Aplinkos ministerija.
Aktualijos 2023-10-20

Rusija įkalino aktyvistą dėl pasidalytų įrašų apie Bučą ir Putiną

Rusija penktadienį skyrė ilgą laisvės atėmimo bausmę politiniam aktyvistui už socialinėje žiniasklaidoje paskelbtus įrašus, kuriuose kritikuojama Maskvos karinė operacija Ukrainoje. Centrinės Rusijos Jekaterinburgo miesto karinio teismo atstovas spaudai AFP patvirtino, kad aktyvistas Ričardas Rouzas buvo nuteistas aštuonerius metus kalėti.
2023-09-22

Lietuva Bučoje statys mokyklą, į švietimo įstaigų atstatymą investuos 18 mln. eurų

Lietuva Ukrainos mieste Bučoje statys mokyklą, į švietimo įstaigų atstatymą investuos 18 mln. eurų. Anot ketvirtadienį išplatinto pranešimo, iš jų į energetinio efektyvumo priemones bus investuota 0,5 mln. eurų Klimato kaitos programos lėšų. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) administruojamą projektą įgyvendins bendrovė „Nullus“ paramos fondo „Support Fund for Bucha School“ užsakymu.
Aktualijos 2023-08-31

Masyvus smūgis Rusijai: sprogimai mažiausiai 3 miestuose, Maskvoje uždaryta oro erdvė

Rusijai naktį į antradienį suduotas masyvus smūgis bepiločiais. Galingi sprogimai užfiksuoti Pskovo kariniame aerodrome, kur bazuojasi 76-osios desantininkų divizijos orlaiviai. Sprogimai taip pat nugriaudėjo Brianske ir Tuloje. Maskvoje, ir kai kuriuose kituose Rusijos regionuose, buvo uždaryta oro erdvė. Rusijos gynybos ministerija išplatino patvirtinimą, kad naktį buvo surengtas ukrainiečių išpuolis.
1228 2023-08-30
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos užsienio reikalų ministras „Roland Garros“ sirgaliams pasiūlė apsilankyti Bučoje

Sekmadienį Paryžiuje (Prancūzija) prasidėjo prestižinio „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ teniso turnyro pagrindinio etapo kovos. Turnyro burtai lėmė, jog jau pirmajame rate ukrainietei Martai Kostiuk (WTA-39) teko žaisti prieš baltarusę Aryną Sabalenką. Po mačo M.Kostiuk tradiciškai nespaudė varžovei rankos. Visos Ukrainos tenisininkės po plataus masto karo pradžios taip elgiasi su varžovėmis iš Rusijos ir Baltarusijos.
2023-05-29

Palangos meras: šią vasarą į Palangą ilsėtis atvyks vaikai iš Bučos

Šią vasarą į Palangą ilsėtis atvyks vaikai iš Ukrainos miesto Bučos, sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šią vasarą Palangos savivaldybės iniciatyva mūsų kurorte ilsėsis Bučos vaikai. Mes visai neseniai lankėmės Bučoje ir sutarėm su meru, kad galėtų Palanga priimti penkias pamainas po septynias dienas“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo meras. Anot jo, planuojama, kad į kurortą iš viso atvyks apie 100 ukrainiečių vaikų ir juos lydinčių asmenų.

Naujausiose palydovinėse nuotraukose – širdį draskantys vaizdai: „Google“ paviešino rusų žiaurumus

„Google“ žemėlapių paslauga „Google Maps“ atnaujino Ukrainos palydovinius vaizdus. Atnaujintose palydovinėse nuotraukose matyti vieni labiausiai nuo karo nukentėję Ukrainos miestai – Mariupolis, Kyjivo priemiesčiai Buča ir Irpinė. Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka mano, kad palydovinės miesto nuotraukos darytos po 2022 m. kovo vidurio.
75 2023-04-27

Andrzejus Duda civilių žudynes Bučoje lygina su Stalino laikų žiaurumais

Lenkijos prezidentas ketvirtadienį prisiminė sovietų lyderio Josifo Stalino laikų žiaurumus, palygindamas juos su civilių žudynėmis Bučoje – miestu, kuris tapo įtariamų Rusijos karo nusikaltimų Ukrainoje simboliu.  Prieš aštuoniasdešimt metų nacių kariai aptiko tūkstančių lenkų karininkų, kuriuos 1940-aisiais nužudė sovietų slaptoji policija, kūnus Katynės miške – šias žudynes Kremlius neigė iki 1990-ųjų.
2023-04-13

Zelenskis: Buča turi tapti „teisingumo simboliu“

Ukrainai penktadienį minint rusų pajėgų pasitraukimo iš Kyjivo priemiesčio Bučos, tapusios Rusijos karo nusikaltimų simboliu, metines, ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Buča turi tapti „teisingumo simboliu“. „Turime padaryti viską, kad Buča taptų teisingumo simboliu.
2023-03-31

Per Bučos viršūnių susitikimą Nausėda ragino steigti Specialųjį tarptautinį tribunolą

Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį dalyvaudamas Bučos forume, skirtame šio Ukrainos miesto išvadavimo metinėms, ragino kitas valstybes paremti Specialiojo tarptautinio tribunolo įsteigimą. „Atsižvelgdama į tai, kad vaikų deportavimas yra tik vienas iš daugelio Rusijos nusikaltimų Ukrainoje, tarptautinė bendruomenė turi žengti dar vieną svarbų žingsnį. Norėdami užtikrinti visišką atsakomybę, turime teisiškai įvertinti agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą.
Aktualijos 2023-03-31

„Laikas negydo, laikas praeina“ – lygiai prieš metus Ukrainos kariai išlaisvino rusų teroristų nusiaubtą Bučą

Lygiai prieš metus, 2022-ųjų kovo 31-ąją, Ukrainos kariai išlaisvino Bučos miestą Kyjivo srityje. Rusijos okupacijoje miestas išbuvo kiek daugiau nei metus. Prokuratūra nustatė, kad per šį laiką Bučoje buvo nužudyti 600 civilių, daugelis jų buvo kankinami. Žvėriško rusų karių elgesio pasekmė buvo iš esmės nutrūkusios taikos derybos tarp Ukrainos ir Rusijos. „Current Time“ pakalbino tų dienų įvykių liudininką, pensininką Valentiną Didkovskį, kuris iki šiol atstatinėja savo apgriautą namą.
2023-03-31

Už širdies griebianti Zelenskio žinutė minint Bučos metines: „Mes niekada neatleisime“

Kovo 31-ąją Ukraina mini Kyjivo priemiesčio Bučos išvadavimo nuo rusų okupantų metines. Būtent Bučoje Rusijos karinės pajėgos nužudė beveik 1,5 tūkst. šalies gyventojų. „Buča ir Bučos rajonas. 33 dienos okupacijos. Daugiau nei 1 400 mirčių, įskaitant 37 vaikus. Daugiau nei 175 žmonės buvo rasti masinėse kapavietėse ir kankinimo kamerose.  9 000 Rusijos karo nusikaltimų. 365 dienos, kai tai vėl laisvas Ukrainos miestas. Okupacinės šalies kariuomenės žiaurumo simbolis.
75 2023-03-31

Ukrainoje viešintis japonų premjeras aplankė Bučą

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida antradienį lankėsi Bučoje, kur Rusijos pajėgos kaltinamos masinėmis civilių žudynėmis per kelias savaites trukusią Kyjivo priemiesčio okupaciją praėjusiais metais. Apie jo apsilankymą šalia Ukrainos sostinės esančioje Bučoje pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Rusijos kariai buvo kaltinami masinėmis civilių žudynėmis sostinės regiono Bučos priemiestyje, kurį 2022 metų pradžioje buvo užėmę kelioms savaitėms.
2023-03-21

Rusai kankino moterį elektros šoku, grasino nupjauti krūtį: „Jie pamanė, jog numiriau, todėl išmetė mane į parką“

Ankstų 2022 m. vasario 24 d. rytą Rusijos tankai ir artilerija atidengė ugnį visoje Ukrainoje. Šia invazija prasidėjo didžiausias ginkluotas konfliktas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Jo metu abejose pusėse žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, ištisi miestai buvo paversti pelenais ir griuvėsiais, o milijonai gyventojų turėjo palikti savo namus. Praėjus vieniems metams, Ukraina vis dar nepalūžta prieš Rusijos agresiją.
2023-03-12

Bučoje rastas dar vienas civilių kapas: dabar jį policijai parodė ten grįžęs ukrainietis

Kyjivo srityje esančioje Bučoje ekshumuoti dar trijų Rusijos pajėgų nužudytų ukrainiečių kūnai, rašo UNIAN. Anot srities policijos vadovo Andrijaus Nebitovo, rusų nužudytų ukrainiečių kūnus dar pernai kovą užkasė vietos gyventojas. „Jis ir jo bendražygis rado kūnus, kurie buvo sušaudyti, sumušti, ir juos palaidojo“, – cituojamas jis. Anot policijos, kūnus užkasęs vyras iki šiol buvo išvykęs iš regiono, o grįžęs apie tai pranešė policijai bei parodė kapavietę.
124 2023-03-02

Lietuvoje viešintis Bučos meras: rusai sugriauti visus miestus

Rusijai bepiločiais orlaiviais bei raketomis penktadienį atakuojant Ukrainą, Vilniuje viešintis Bučos meras Anatolijus Fedorukas sako, jog agresorė siekia sunaikinti visus miestus ar miestelius nesirinkdama jų geografinės padėties ir priminė, jog Ukraina sieks tribunolo už nusikaltimus. „Rusija kasdien apšaudo kaimus, miestelius ir miestus visoje Ukrainoje.
2023-02-10

Nustatyta, kurie rusų desantininkai surengė Bučos žudynes

Masinių civilių gyventojų žudynių Bučoje kaltininkai buvo rusų desantininkai iš 234-ojo oro desantininkų pulko, kuriam vadovavo pulkininkas leitenantas Artemas Gorodilovas. Tai išsiaiškino aštuonis mėnesius trukusį tyrimą atlikę „The New York Times“ žurnalistai, rašo UNIAN.
62 2022-12-22

Bučos žudikų dalinio narys pabėgo iš Rusijos ir žada papasakoti viską, ką žino

Rusijos ginkluotųjų pajėgų narys Nikita Čibrinas iš 64-osios motorizuotų šaulių brigados, kuri įtariama įvykdžiusi karo nusikaltimus Bučoje ir kitur, Ispanijoje paprašė politinio prieglobsčio, rašo „The Guardian“. Ukrainoje 27-erių rusas praleido daugiau nei keturis mėnesius ir yra pasiruošęs paliudyti viską Tarptautiniame baudžiamajame teisme.  N. Čibrinas Ispanijos sostinėje nusileido praėjusią savaitę ir buvo sulaikytas oro uosto imigracijos centre.
76
2022-11-21

Bučoje atsisveikinama su „Kyjivo vaiduoklių“ vadu Mychailo Matjušenka

Kyjivo priemiestyje Bučoje šiandien atsisveikinama su legendiniu Ukrainos pilotu Mychailo Matjušenka, žuvusiu dar birželio 26-ąją, Mūšyje virš Juodosios jūros. Skelbiama, kad būtent jis vadovavo žymiesiems „Kyjivo vaiduokliams“, davusiems atkirtį Rusijos karinėms oro pajėgoms pradinėje karo Ukrainoje stadijoje.
124 2022-10-03

Neįtikėtina Konstantino Gudausko istorija: iš rusų okupuotos Bučos išgelbėjo 203 ukrainiečius

Ukrainos kino prodiuseris Oleksandras Ščuras ir režisierius Stanislavas Tiunovas pristatė savo sukurto filmo-dramos „Buča“ anonsą. Jame ekranizuota tikra lietuvių kilmės didvyrio Konstantino Gudausko, iš Bučos per karą Ukrainoje išgelbėjusio daugiau nei 200 žmonių, istorija. Vaidybinio filmo siužetas paremtas tikrais įvykiais, vykusiais Bučos, Vorzelės, Hostomelio, Irpinės miestuose per Rusijos okupaciją 2022 metų vasario–balandžio mėnesiais.
2022-09-19

„Bučos žudikai“: 64-oji Rusijos brigada neteko daugiau kaip 90 proc. savo karinio personalo

64-oji Rusijos kariuomenės brigada, kurie Bučos mieste kraupiai kankino bei žudė ukrainiečius, karo fronte prarado daugiau kaip 90 proc. savo karinio personalo, skelbia UNIAN, remdamasi Ukrainos generalinio štabo informacija. Pabrėžiama, kad į šią statistiką įtraukti likviduoti, sužeisti, taip pat dezertyriauti pradėję rusų kariai.  „64-oji atskira Rytų karinės apygardos motorizuotųjų šaulių brigada prarado daugiau kaip 90 proc.
2022-09-18

Vienas prieš okupantų koloną: 64-erių Valentynas granatsvaidžiu sustabdė rusų šarvuočius Bučoje

Kyjivo priemiesčio Bučos gyventojas Valentynas Didkovskis Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje visai to neplanuodamas tapo didvyriu. Silpnos sveikatos vyras į savo rajono teritorinės gynybos bataliono gretas įstojo vasarį, prieš pat Rusijos invaziją. Bet neplanavo, kad teks stoti akistaton su visa rusų transporto kolona. „Man 64 metai. Praėjusiais metais mane ištiko insultas, – „Ukrainska Pravda“ pasakoja Valentinas. – Bet aš nenoriu stovėti nuošalyje. Nes man rūpi.
122 2022-09-09

Kraupus radinys Bučoje – garaže aptikti nužudytų ir sudegintų ukrainiečių kūnai

Viename iš garažų Bučos mieste, Kyjivo srityje, buvo rasti mažiausiai dviejų žmonių, kuri buvo nužudyti ir sudeginti, palaikai. Apie tai „Telegram“ pranešė Kyjivo srities nacionalinės policijos vyriausiojo direktorato vadovas Andrijus Nebytovas. „Patikrinimo garaže metu buvo rasti apdegusių žmonių palaikai. Garažas taip pat visiškai sudegęs. Vietos gyventojų teigimu, okupacijos metu Rusijos kariai čia nužudė kelis civilius“, – rašė A. Nebytovas.
123 2022-09-05

Mamos skausmui ribų nėra: rusai sūnų nužudė dėl SIM kortelės

Ukrainietė mama siekia teisingumo savo sūnui, kuris buvo pašautas ir nužudytas, kaip manoma, Rusijos karių. Kaupiasi vis daugiau įrodymų, kad rusų pajėgos Ukrainoje daro žiaurius karo nusikaltimus. 81 metų Taisia Herasymenko teigia, kad jos 57-erių sūnus Romanas buvo nušautas savo gimtajame mieste Ukrainoje, įsiveržus rusų kareiviams, bandydamas atgauti telefono SIM kortelę, kurią okupantai sunaikino.
2022-08-31

Rusijos protu tikrai nesuvoksi: žurnalisto pokalbiai atskleidė, kas vyksta agresiją remiančių ir jai besipriešinančių galvose

„Der Spiegel“ korespondentas Maskvoje Christianas Eschas Rusijos sostinėje Maskvoje gyvena jau 14 metų. Bet pastaruoju metu net ir jam gerai žinomi žmonės tapo iš dalies neatpažįstami. Todėl jam kyla klausimas, kodėl tiek daug čia gyvenančių žmonių palaiko karą? Susipažinkite su jo pasakojimu.  Mano pasą vartantis jaunas vyras, vilkintis civiliais drabužiais, klausia: „Ar buvote Bučoje?“ Mes sėdime mažoje patalpoje be langų 2-ajame Šeremetjevo oro uosto terminale.
Aktualijos 2022-08-28

Paaiškėjo, kaip gyvena rankos netekusi 9-metė ukrainietė: sulaukė jautrios žinios

Devynerių metų Saša Filipčuk iš Bučos, praradusi ranką dėl žiaurių Rusijos karinių veiksmų, su mama išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur mergaitė sulauks rankos protezo. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska, praneša „Ukrinform“. Išgyveno košmariškus žiaurumus „Devynmetė Saša Filipčuk yra mergaitė, kuri neteko rankos ir per plauką išgyveno Bučoje. Apie ją rašiau dar kovo mėnesį, kai tik išgirdau jos istoriją.
59 2022-08-16

Badą išgyvenę Bučos ir Mariupolio gyventojai: „nemaniau, kad duona tokia graži“

Nors daugelis ukrainiečių tikėjosi, kad Rusija pradės karą, o kai kurie net ruošėsi jam (pavyzdžiui, prisijungdami prie teritorinės gynybos pajėgų), tik nedaugelis galėjo numatyti, kaip greitai Rusijos kariuomenė užgrobs kelis miestus ir sukels humanitarinę krizę. Mariupolyje, Kijevo regione ir daugelyje mažesnių miestų, atsidūrusių besiveržiančios armijos kelyje, pirmaisiais karo mėnesiais labai trūko maisto.

Bučos skerdynes surengusius desantininkus galėjo „neutralizuoti“ Kremlius

Rusijos kariuomenės 64-oji motorizuotų šaulių brigada, tikėtina, buvo faktiškai sunaikinta Ukrainoje Kremliaus sprendimu, teigiama Karo tyrimų instituto ataskaitoje. Būtent šio dalinio kariai yra įtariami žvėriškais nusikaltimais prieš civilius Kyjivo priemiestyje Bučoje. Analitikai mano, kad Rusijos karinės prokuratūros gauti skundai ir vėlesnis „Bellingcat“ bei „Insider“ jų tyrimas patvirtina atvejus, kuomet šauktinius apgaulės ar prievartos būdu versdavo imtis aktyvių karo veiksmų fronte.
78 2022-08-12

Įtariamas nužudęs ant kelių klūpėjusį civilį: rusas karys atpažintas pagal asmenukes vogtame telefone

20-metis Rusijos okupacinės kariuomenės atstovas Danilas Frolkinas 2022-ųjų kovą Andrijivkos kaime vogtame telefone paliko savo asmenukes. Šios nuotraukos padėjo jį atpažinti ir atskleisti jo galimai įvykdytą civilio ukrainiečio žmogžudystę. „Slidstvo.info“ tyrime buvo nustatyta, kad Rusijos kariuomenės 64-osios motorizuotų šaulių brigados atskirosios gvardijos, vasario mėnesio pabaigoje užėmusios Andrijivką, karys Danilas Frolkinas dalyvavo šioje karinėje operacijoje.
75 2022-08-04

Iš košmaro Bučoje ištrūkusi Darina papasakojo, ką matė: nėščia gyveno be vandens, elektros ir dujų

Per kelis okupacijos mėnesius jaukus Bučos miestelis Kijevo srityje virto tragedijos simboliu. Rusijos kariai prievartavo, žudė ir apiplėšė ukrainiečius. Darina, tinklaraštininkė ir jauna mama, kuri buvo atsidūrusi priešo okupacijoje, pasidalijo savo išgyvenimais.  Kartu su vyru ir šunimi ji gyveno Bučoje, dirbo fotografe, o paskui pastojo. Pastaraisiais metais moteris išgyveno smegenų auglio šalinimo operaciją, koronavirusą ir rusų okupaciją.
2022-08-03

Karas Ukrainoje. Rusai pasistūmėjo Donecko srityje, tačiau patyrė didelių nuostolių Charkive, skelbia Ukraina

Rusijos pajėgos šiek tiek pasistūmėjo Donecko kryptimi, tačiau patyrė didžiulių nuostolių Charkivo srityje, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Pranešama, kad rusai toliau atakuoja Ukrainą ir vykdo puolamąsias operacijas įvairiomis kryptimis.
Aktualijos 2022-07-25

Ukrainoje viešinti Nausėdienė apsilankė Irpinėje ir Bučoje, pagerbė aukas

Ukrainoje šeštadienį viešinti Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė apsilankė Rusijos agresiją patyrusiuose Irpinės ir Bučos miestuose. Bučoje D. Nausėdienė pagerbė brutaliai nužudytų ir masinėje kapavietėje palaidotų miesto civilių gyventojų atminimą, taip pat apsilankė čia persikėlusioje Irpinės ligoninėje, pranešė Prezidentūra.
Aktualijos 2022-07-23

Karas Ukrainoje. Okupantų siaubas: 1–2 tūkst. rusų karių apsupti, prašo „žaliojo koridoriaus“

Rusų kariuomenė patiria milžinišką ukrainiečių pasipriešinimą. Teigiama, kad netoli Chersono miesto šiuo metu yra apsupta apie 1–2 tūkst. rusų karių. Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 23:39 | JAV skirs beveik 300 mln. vertės karinę pagalbą Ukrainai Baltieji Rūmai penktadienį pranešė, kad Ukrainai bus perduota beveik 300 mln. JAV dolerių vertės parama, kuri padės kovoje su Rusijos okupantais, rašo CNN. Pentagono atstovas Johnas Kirby teigė, kad į 270 mln.
Aktualijos 2022-07-22

Karas Ukrainoje. Liūdna prognozė Odesai: kitais metais Rusija gali pradėti dar vieną didelį puolimą

Dar 2023-ųjų pradžioje Rusija gali pradėti dar vieną didelį puolimą Ukrainoje ir bandyti žengti link Odesos, sako Vakarų pareigūnai. Manoma, kad Rusija gali siekti užimti pietvakarinę šalies pakrantę ir atkirsti šalį nuo Juodosios jūros.
Aktualijos 2022-07-21

Karas Ukrainoje. JAV generolas: ukrainiečiai verčia rusus sumokėti už kiekvieną Donbaso centimetrą

Ukraina vis dar nėra praradusi Donbaso, sako JAV generolas Markas Milley. Anot jo, regione vyksta intensyvios kovos, tačiau ukrainiečiai verčia rusus mokėti už kiekvieną užkariautos teritorijos centimetrą. Todėl per pastarąsias 90 dienų Rusijos pajėgos Donbaso regione pasistūmėjo nedaug – iki 16 km.
Aktualijos 2022-07-20

Karas Ukrainoje. Rusų raketos smogė gyvenvietėms: įtampa kai kuriose srityse auga

Rusų raketos antradienį smogė miestams ir kaimams Rytų ir Pietų Ukrainoje, pataikydamos į namus, mokyklą ir bendruomenės centrą. Tuo metu Europos Sąjungos (ES) atstovai trečiadienį ruošiasi pakeisti dalį įvestų sankcijų Maskvai.
Aktualijos 2022-07-19

Iš Bučos grįžę medikai: daugelis pacientų – ribiniai, ateidavo ir jauni žmonės tiesiog paklaikę

Vienas iš didžiausių Ukrainos skaudulių – Kyjivo priemiestis Buča, kurį labiausiai nustekeno okupantai. Į šį regioną vyko medikų komanda iš Lietuvos – šeimos gydytojas rezidentas Skirmantas Krunkaitis ir slaugytoja Vaiva Jankienė. Bučoje jie atliko 3 savaičių trukmės savanorišką misiją, o į Lietuvą grįžo visai neseniai. Medikai pasakoja, ką teko patirti ir pamatyti Bučoje. Iš viso misijos metu Lietuvos medikai apžiūrėjo ir skyrė gydymą apie 300 ukrainiečių.

Ataskaita apie Bučos ir Irpinės kankinimus: vaikai matė mirties bausmes tėvams ir draugams

Antrojoje ESBO „Maskvos mechanizmo“ ataskaitoje, kurios metu buvo sukurta ekspertų misija, tirianti Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmes, buvo užfiksuoti pasikartojantys Rusijos kariuomenės įvykdyto seksualinio smurto atvejai, taip pat masines žudynes. Tai buvo daroma prieš civilius gyventojus, įskaitant vaikus. Tai pareiškė JAV ambasadorius prie ESBO Michaelas Karpenteris.

Iš Bučos pabėgusio 8-mečio gerumas spaudžia širdį: kviečia gyventojus už pinigus žaisti šachmatais, o gautą sumą skiria Ukrainos kariams

Iš Bučos į Lucką persikėlęs aštuonmetis Savelijus gatvėje su praeiviais už pinigus žaidžia šachmatais. Ir nors berniukas galėtų pinigus skirti žaislams, saldainiams ar kitiems vaikiškiems malonumams, 8-metis nedvejodamas juos aukoja tiems, kurie gina tėvynę – atiduoda savanorių kariuomenės reikmėms. Apie tai praneša „Ukrinform“. Savelijus šachmatais žaidžia ketverius metus.
92
2022-07-10

Karas Ukrainoje. Mūšis dėl Lysyčansko: situacija „nepaprastai sudėtinga“, rusams pavyko pasistūmėti prie naftos perdirbimo gamyklos

Mūšis dėl Ukrainos rytuose esančio Lysyčansko tęsiasi, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Pranešama, kad rusams iš dalies pavyko pasiekti sėkmę miesto naftos perdirbimo gamyklos teritorijoje. Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus teigia, kad situacija mieste yra „nepaprastai sudėtinga“, gyventojų evakuoti yra neįmanoma.
Aktualijos 2022-06-30

Karas Ukrainoje. „Vaizdas išlieka gana niūrus“: JAV pareigūnė prognozuoja, kad Putinas vis dar nori užimti didžiąją dalį Ukrainos

Rusijos prezidento Vladimiro Putino tikslai kare nepasikeitė – jis vis dar nori užimti didžiąją dalį Ukrainos, sako JAV nacionalinės žvalgybos direktorė Avril Haines. Anot jos, JAV žvalgyba šiuo metu mato tris galimus karo scenarijus, tačiau, jos žodžiais tariant, karo vaizdas išlieka gana niūrus.
Aktualijos 2022-06-29

Karas Ukrainoje. Lvivas ruošiasi puolimui iš Baltarusijos, NATO žvalgyba suka ratus netoli sienos

Su Lenkija besiribojančios Lvivo srities administracijos atstovas vietos žiniasklaidai patvirtino, kad ruošiamasi puolimui iš Baltarusijos teritorijos. Skelbiama, kad yra įrenginėjami inžineriniai ir gynybiniai tinklai, bendradarbiaujama su kaimynine Volynės sritimi, kuri yra pasienyje su Baltarusija. Tuo pat metu virš Lenkijos teritorijos, paleis sieną su Ukraina ir Baltarusija ratus suka NATO žvalgybiniai lėktuvai, rodo „Flighradar24“ duomenys.
Aktualijos 2022-06-28

„Kvapą užuodėme anksčiau, nei juos pamatėme“: morgai Ukrainoje perpildyti, kūnai laikomi tiesiog lauke

Ukrainos morgai yra tokie perpildyti, kad kūnai iš Mariupolio patenka į Bučą, sako Ukrainoje dirbanti žurnalistė. Anot jos, viename iš morgų Bučoje maišai su kūnais yra sukrauti tiesiog lauke, o vietiniai gyventojai prie to jau yra taip pripratę, jog nebereaguoja nei į lavonų vaizdą, nei į kvapą. Kyjivo priemiestyje Bučoje mirtis jau kelis mėnesius yra kasdieninio gyvenimo dalis, savo reportažą iš Bučos pradeda „Sky news“ žurnalistė Sally Lockwood.
2022-06-27

Karas Ukrainoje. Rusija paleido raketą į vandens atėjusią minią Lysyčanske, žuvo 8 žmonės

Rusija apšaudė Luhansko srityje esantį Lysyčanską. Pranešama, kad rusų raketa pataikė į minią, kuri pylėsi vandenį iš cisternos. Žuvo bent aštuoni žmonės, dar mažiausiai 42 buvo sužeisti. Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 23:55 | Arestovyčius: Ukraina atsakys į prekybos centro smūgį Ukrainos atsakas į pirmadienio rusų raketų ataką prieš Kremenčuko prekybos centrą bus „ilgas, kruopštus ir skoningas“, sako Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius, rašo UNIAN.
Aktualijos 2022-06-27
Į viršų