REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos negalios organizacijų forumas (LNF) kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamas vetuoti praėjusią savaitę Seime priimtas Socialinių įmonių įstatymo pataisas.

Lietuvos negalios organizacijų forumas (LNF) kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamas vetuoti praėjusią savaitę Seime priimtas Socialinių įmonių įstatymo pataisas.

REKLAMA

„Priimtos pataisos deja, nesprendžia problemos iš esmės – ir toliau sudaromos sąlygos veikti socialinėms įmonėms: išskirtines sąlygas turintiems subjektams, sukuriantiems galimybę piktnaudžiavimui bei neefektyviam valstybės lėšų panaudojimui“, – sako 15 nacionalinių skėtinių organizacijų vienijančio ir daugiau kaip 300 tūkst. žmonių su negalia bei jų šeimas atstovaujančio forumo administracijos direktorė Henrika Varnienė.

Forumas atkreipia dėmesį į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtą išvadą, kurioje teigiama, kad šiuo Socialinių įmonių modelis sudaro sąlygas neefektyviam ir neskaidriam valstybės lėšų naudojimui. Deja, naujoje įstatymo redakcijoje ir toliau paliekama galioti tvarka, kai valstybės finansinė pagalba skiriama ne patiems žmonėms su negalia, o socialinėms įmonėms. Tokiu būdu išlieka galimybė nesąžiningiems žmonėms piktnaudžiauti šia sistema ir gauti pelno ciniškai naudojantis žmonėmis su negalia.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonių su negalia įdarbinimo Lietuvoje rodikliai – vieni žemiausių Europoje. Ar mes galime leisti, kad nuolat būtų piktnaudžiaujama ir valstybės lėšomis ir pačiais neįgaliaisiais?“ – pabrėžė H. Varnienė.

REKLAMA

LNF atstovai atkreipia dėmesį, kad naujoji įstatymo redakcija pažeidžia LR Konstitucijos 48 straipsnį, užtikrinantį kiekvienam žmogui teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas – Socialinių įmonių įstatyme valstybės parama numatyta tik socialinėse įmonėse dirbantiems neįgaliesiems, pažeidžiant teises tų, kuriems jokia parama įsidarbinimui neskiriama.

Be to, socialinių įmonių modelis neskatina žmonių su negalia įgalinimo ir integracijos, neatitinka tarptautinių mūsų šalies įsipareigojimų: Lietuva dar 2010 metais ratifikavo Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvenciją, kuri akcentuoja žmonių su negalia įdarbinimo atviroje rinkoje skatinimą.

LNF įsitikinimu, kosmetinės pataisos, nedidinančios žmonių su negalia galimybių dalyvauti atviroje darbo rinkoje, tik įtvirtina esančią neteisingą sistemą bei nesukuria prielaidų kurti Gerovės valstybę, kurios nori tiek Prezidentas, tiek ir negalią turintys šalies piliečiai. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų