Gairės

negalia

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „negalia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „negalia“.

ES pasiekė susitarimą dėl visame bloke pripažįstamos asmens su negalia kortelės

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ir įstatymų leidėjai pasiekė susitarimą dėl teisės akto, kuris atvers kelią įvesti asmens su negalia kortelę, pripažįstamą visame 27 valstybių bloke, penktadienį pranešė Europos Parlamentas. Ketvirtadienį derybininkai pasiekė susitarimą dėl priemonių, kurios, Europos Sąjungos nuomone, palengvins 87 mln. negalią turinčių asmenų ir jų šeimų gyvenimą.
2024-02-09

Naujovė stulbina: turėtų padėti mintimis valdyti telefonus ir kompiuterius

Elono Musko startuolis „Neuralink“ skelbia pirmąjam žmogui į smegenis implantavęs lustą, kuris turėtų padėti žmonėms telefonus ir kompiuterius valdyti tik mintimis. Tačiau esą svarbiausias tikslas – padėti paralyžiuotiems ir kitiems žmonėms su negalia, kuriems būtina kitų žmonių pagalba. Pirmajam žmogui į smegenis įoperuotas „Neuralink“ smegenų lustas, žmogus atsigauna – tokią žinią vakar išplatino technologijų bendrovės įkūrėjas Elonas Muskas. Kas tas pirmasis žmogus – neskelbiama.

Užimtumo tarnyba padės įdarbinti žmones su negalia viešajame sektoriuje

Metų pradžioje įsigaliojus kvotų darbuotojams su negalia reikalavimui viešajame sektoriuje, Užimtumo tarnyba siūlys pagalbą su šia naujove susidūrusiems darbdaviams ir darbuotojams. „Įmonės turėtų objektyviai įvertinti darbo vietas, kuriose galėtų dirbti žmonės turintys negalią, jų pritaikymo galimybes, išgryninti funkcijas, paskelbti laisvas darbo vietas ir nurodyti, kad jos tinkamos tokiems kandidatams.
2024-01-25

Be kojyčių ir rankyčių gimusi Sofija sulaukė neįtikėtinos dovanos: dabar viskas bus kitaip

Dar lapkričio mėnesį pristatėme jums be galo jautrią 9-metės palangiškės Sofijos istoriją. „Išsipildymo akcijoje“ dalyvavusią mergytę nuo pat gimimo lydėjo sveikatos sunkumai – Sofija gimė su neišsivysčiusiomis rankytėmis ir kojytėmis.
2024-01-19

Kritikos sulaukė ne tik invalidumo, bet ir senatvės pensijų, karo invalido sąvokos: komitetas laukia gyventojų pasiūlymų

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas iki šių metų vasario 20 d. laukia gyventojų pasiūlymų dėl Konstitucijos pataisos, siūlančios keisti joje šiuo metu įrašytą negalią turinčius žmones įžeidžiančią invalidumo sąvoką pagarbesne – negalios sąvoka. Tai numatantį Konstitucijos 52 straipsnio pakeitimo projektą Seimas ketina svarstyti pavasario sesijoje.

Regėjimo negalią turinti moteris Registrų centre patyrė diskriminaciją

Vilniaus Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje apsilankiusi regėjimo negalią turinti moteris, neturėjusi galimybių švieslentėje sekti savo eilės numerio, patyrė netiesioginę diskriminaciją. Kaip pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, skundą pateikusi sostinės gyventoja nurodė, kad klientų aptarnavimo salėje esančios švieslentės, rodančios kliento eilės numerį, iškeltos labai aukštai, matymas neryškus.

Nuo 2024 metų rugsėjo – reforma, kuri palies daugelį: katastrofiškai trūksta šių darbuotojų

Nuo 2024-ųjų rudens visos mokyklos privalės integruoti mokinius su specialiaisiais poreikiais, bet dalis ugdymo įstaigų vis dar neturi nei psichologų, nei socialinių pedagogų, nei logopedų, nei kitų pagalbos specialistų, rodo naujausias žurnalo „Reitingai“ tyrimas. Nors kai kurių mokyklų vadovai teigia pasiruošę pradėti įtraukųjį ugdymą, pripažįsta, kad specialistų rasti sunku, o mokytojai atvirai kalba apie tai, ką tenka išgyventi mokant vaikus su sunkiais sutrikimais.

Lietuvoje – tūkstančiai nematomo sutrikimo atvejų: vos penktadalis žmonių žino savo diagnozę

Pasaulyje vienas iš šešių žmonių gyvena su tam tikra negalia, o dalį jų gali būti sunku pastebėti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau daugiau nei milijardui gyventojų kasdienių trikdžių kelia demencija, epilepsija, klausos, regos, kalbos ar kita nematoma negalia. Vaistinių tinklas „Camelia“ atkreipia dėmesį, kad dažnas net nenutuokia, jog artimoje aplinkoje gali būti su tuo susiduriančių žmonių.
2023-12-22
REKLAMA
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Smurtas prieš negalią turinčius žmones: ištrūkti iš tokios aplinkos padeda sportas

Stereotipų kaustomoje visuomenėje smurtas prieš negalią turinčius žmones gali pasireikšti net tokiomis formomis, kurios atrodo kaip rūpestis galinčiu mažiau. Ištrūkti iš užburto rato dažnai ne tik sunku, bet ir kone neįmanoma, nes auka yra pernelyg priklausoma nuo smurtautojo. Šioje sudėtingoje situacijoje išeitis gali būti sportas, tampantis vis galingesniu įrankiu keičiant ir požiūrį į aplinką, ir siekiant išsivaduoti iš smurto spąstų.
2023-12-20

Nacionaliniame žmogaus teisių forume – dėmesys tautinėms mažumoms, negaliai

Penktadienį minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, rengiamas šeštasis Nacionalinis žmogaus teisių forumas. Šių metų forumo šūkis – „Yra skirtumas“, juo norima atkreipti dėmesį į socialinius klausimus, tokius kaip diskriminacija darbo rinkoje, lyčių nelygybė bei atskirtis dėl tautybės, tikėjimo ar negalios.
Aktualijos 2023-12-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų