REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į tv3.lt naujienų portalo redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri informavo apie problemas, su kuriomis susiduria laukdama už nedarbingumo laikotarpį skiriamų ligos išmokos.

Į tv3.lt naujienų portalo redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri informavo apie problemas, su kuriomis susiduria laukdama už nedarbingumo laikotarpį skiriamų ligos išmokos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išmokos jau laukia ilgiau, nei mėnesį

„Gruodžio pradžioje patekau į automobilio avariją, po kurios man buvo daromos operacijos, kelias savaites gulėjau ligoninėje. Po to vyko reabilitacijos procesas ir sausio pirmomis dienomis buvo paskirtas nedarbingumo laikotarpis. Nors biuletenis tęsiasi jau daugiau, nei vieną mėnesį, jokių išmokų dar nesu gavusi. Nors tiek už ligoninėje, tiek už reabilitacijoje praleistas dienas, išmoką gavau. Tačiau už nedarbingumo laikotarpį taip ir negavau“, - rašė skaitytoja.

REKLAMA

„Man problemos tai kaip ir nesudaro, turėjau santaupų, tačiau ar tokia tvarka yra normali? Ką daryti tiems, kurių nedarbingumo laikotarpis dėl tam tikrų ligų, dar ilgesnis? Taip pat laukti nedarbingumo laikotarpio pabaigos?“, - klausė skaitytoja.

„Sodra“: taip negali būti

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su "Sodros" atstovais ir pasiteiravo apie šią skaitytojos pateiktą informaciją.

„Sodros“ komunikacijos skyriaus atstovas Rytas Stalnionis informuoja, kad tokia situacija neeilinė, taip būti negali. „Tikrai turėjo gauti ir ne vieną kartą jau nuo nedarbingumo laikotarpio pradžios. Gali būti, kad ligoninė nepateikė kažkokių dokumentų „Sodrai“. Vadinasi, kad jeigu „Sodra“ pavėluotai gavo tuos duomenis, tai vadinasi žmogus gal paskaičiavimą labai vėlai atliko. Negali taip būti, nebent per vėlai atėjo duomenys ir tas sprendimas buvo tik ką priimtas. Per tą pusantro mėnesio negali taip būti, kad visiškai nieko asmuo negavo. Nes ir laikotarpiai būna trumpesni tie nedarbingumo. Nebent ligoninė suvėlavo tuos duomenis pateikti, čia vienintelis variantas“, - sako R. Stalnionis.

REKLAMA
REKLAMA

Išmokos pervedamos kas 14 dienų

„Sodros“ komunikacijos skyriaus atstovas Rytas Stalnionis taip pat informuoja, kad kai asmens nedarbingumas trunka ilgai, yra nustatyti laikotarpiai, kada skiriamos išmokos. „Kai žmogaus nedarbingumas trunka ilgai, sprendimas dėl išmokos skyrimo yra priimamas pasibaigus kiekvienam 14 kalendorinių dienų laikotarpiui. Ligos išmokai gauti turi būti pateiktas asmens prašymas, elektroninis nedarbingumo pažymėjimas ir darbdavio NP-SD formos pranešimas“, - teigia pašnekovas.

„Jei nedarbingumas tęsiasi trumpiau nei 14 kalendorinių dienų, išmoka svarstoma nedarbingumui pasibaigus, o jei nedarbingumo trukmė – ilgesnė, sprendimai priimami už kiekvieną pasibaigusį 14 kalendorinių dienų laikotarpį imtinai. Tokiais atvejais, nedarbingumo pažymėjimai (laikotarpiai) sujungiami iki pažymėjimo, kuriame yra 14-oji nedarbingumo diena, pabaigos. 14 dienų laikotarpis yra numatytas galiojančiuose teisės aktuose“, - sako „Sodros“ atstovas.

Į redakciją parašiusi skaitytojas informavo, kad išmoką už nedarbingumo laikotarpį nuo sausio 2 dienos, jau gavo. Kur ir kieno klaida buvo įvelta, skaitytojas neinformavo. 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų