REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nebėra valdančiosios daugumos: tai įvyko griuvus tvarkiečių frakcijai Seime

Karbauskis: koalicijos darbui tai nepakenks

Griuvus tvarkiečių frakcijai Seime, Vyriausybė formaliai nebeturi daugumos, bet jos sprendimus rems didžioji dalis Seimo Mišrios grupės narių, todėl valdantieji galės tęsti darbus, sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas Remigijus Žemaitaitis.

Griuvus tvarkiečių frakcijai Seime, Vyriausybė formaliai nebeturi daugumos, bet jos sprendimus rems didžioji dalis Seimo Mišrios grupės narių, todėl valdantieji galės tęsti darbus, sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

„Iširus frakcijai „Tvarka ir teisingumas“, nebelieka daugumos, bet nereikia daugumos, kad būtų sudaryta Vyriausybė, nes sprendimas priimtas. Tokiu atveju kaip ir lieka mažumos Vyriausybė su daugumos pasirašymu“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Žemaitaitis.

Seime griuvo valdančiojoje koalicijoje dirbanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija – apie pasitraukimą iš jos antradienį paskelbė keturi Seimo nariai, įskaitant ligšiolinį frakcijos seniūną Vytautą Kamblevičių. Frakciją taip pat paliko Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas bei Algimantas Dumbrava.

Tai reiškia, kad visi griuvusios frakcijos nariai tampa Seimo narių Mišrios grupės atstovais, ir valdančioji koalicija be „Tvarkos ir teisingumo“ (Suvereni Lietuva) skaičiuojant formaliai lieka su 68 balsais.

REKLAMA
REKLAMA

R. Žemaitaitis teigė neabejojantis, kad Vyriausybės darbui tokia situacija netrukdys, nes valdančiųjų sprendimus palaikys „didžioji Mišrios grupės narių“, be to, Seime gali būti suburta ir nauja frakcija, kuri galėtų jungtis prie koalicijos.

REKLAMA

V. Kamblevičius BNS sakė, kad sprendimas trauktis priimtas dėl nesutarimų su partijos vadovu Remigijumi Žemaitaičiu.

„Išsiskyrė mūsų nuomonės su partijos lyderiu, faktiškai jis įnešė destrukciją partijoj ir frakcijoj, jis absoliučiai su niekuo nieko nesiderina, visus ignoruoja, jis yra vienas“, – motyvus palikti tvarkiečius įvardijo V. Kamblevičius.

Pasak Seimo nario, tvarkiečius palikę politikai dar nėra priėmę sprendimo jungtis prie kurios nors kitos politinės grupės ar burti savo atskirą frakciją.

„Mes dar galvosim, kol kas padarėm vieną žingsnį, galvosim apie antrą“, – sakė V. Kamblevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Karbauskis sako, kad „tvarkiečių“ frakcijos iširimas nepakenks koalicijos darbui

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime iširimas nepakenks koalicijos darbui.

Pasak jo, frakcija suskilo dėl nesutarimų „tvarkiečių“ partijos viduje. R. Karbauskis sakė tikįs, kad frakciją palikę parlamentarai rems valdančiuosius.

„Koalicijos ateitis normali, aš nemanau, kad tie žmonės, kurie išėjo iš tos frakcijos, išeina į opoziciją“, – BNS antradienį sakė R. Karbauskis.

„Mes į tai žiūrime labai ramiai, nes mes nemanome, kad pasikeitimas įvyks opozicijos naudai“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, realus balsų balansas Seime nepasikeitė, Vyriausybė turi daugiau kaip pusės parlamentarų palaikymą, nors formaliai daugumos nebėra.

„Remiantis statutu, kad šios frakcijos žmonės nebesiskaičiuos daugumoje, bet tai nekeičia balanso Seime“, – sakė jis.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino esąs tikras, kad gruodį balsuojant dėl kitų metų biudžeto, pavyks surinkti 84-85 balsus.

„Partinės diskusijos ir frakcijų pasikeitimai yra partijos vidaus reikalai, bet ne pokyčiai koalicijoje“, – kalbėjo politikas.

Apie pasitraukimą iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos antradienį paskelbė jos seniūnas Vytautas Kamblevičius, parlamentarai Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas bei Algimantas Dumbrava.

REKLAMA

Politikams pasitraukus, frakcijoje liko trys Seimo nariai, tačiau jai sudaryti reikia septynių. Frakcijoje dar dirbo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius bei „valstiečių“ atstovė Audronė Jankuvienė. Ši parlamentarė koalicijos partnerių frakcijos gretas anksčiau papildė, kad būtų užtikrintas jai sudaryti reikiamas skaičius.

Antradienį A. Jankuvienė žurnalistams sakė grįžtanti dirbti į „valstiečių“ frakciją.

R. Karbauskis sakė, kad „valstiečiai“ „nebeskolins“ savo atstovų „tvarkiečiams“, kad frakcija vėl būtų atkurta.

„Aš nežinau, ar čia nauja frakcija formuosis, ar Mišri Seimo narių grupė bus labai didelė. Kažkokie pokyčiai vyks“, – kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

REKLAMA

„Mes lygiai tiek pat žinome, kiek ir jūs“, – tvirtino jis.

„Tvarkiečių“ frakciją palikę Seimo nariai sako, kad dar nėra priėmę sprendimo jungtis prie kurios nors kitos politinės grupės ar burti savo atskirą.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų