114
NBA naktis (nuotr. SCANPIX)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį keturi NBA lietuviai svarbių vaidmenų savo komandose neatliko. Jie, kartu sudėjus, žaidė 31 minutę.

114

Domantui sekėsi geriausiai

Šįkart geriausiai sekėsi Domantui Saboniui. Jis žaidė 13 minučių, pelnė 11 taškų (4/5 metimų) ir atkovojo 3 kamuolius.

D. Sabonio Oklahomos Sičio „Thunder“ svečiuose 111:118 nusileido Fynikso „Suns“.

„Thunder“ varžovus pribloškė puikiu startu ir po D. Sabonio tritaškio pirmavo 11:2 (4 minutė). 10-ąją minutę Oklahomos Sičio komandos pranašumas siekė 12 taškų – 24:12.

Gera pradžia puse darbo netapo. „Suns“ 17-ąją minutę persvėrė rezultatą (34:33), o po pertraukos įgijo ir dviženklį pranašumą (65:55, 27 min.). Fynikso krepšininkai pirmavo visų likusių rungtynių metu.

„Suns“ atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų – 28 prieš 14.

„Thunder“komandoje tradiciškai sužvėrėjęs buvo Russellas Westbrookas. Šįkart jam iki trigubu dublio trūko rezultatyvaus perdavimo. Amerikietis pelnė 48 (14/30 met.) taškus, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Thunder“ (35 pergalės / 27 pralaimėjimai) – septinta Vakarų konferencijoje, „Suns“ (20/42) – 14-a.

Jonas žaidė perpus mažiau

Perpus mažiau nei jo sezono vidurkis aikštėje praleido Jonas Valančiūnas. Šįkart lietuvis žaidė 13 minučių (vidurkis 26). Vidurio puolėjas ant suolo sėdo trečiojo kėlinio pradžioje ir daugiau nuo jo nepakilo.

J. Valančiūnas pelnė 2 taškus, atkovojo 3 kamuolius. Lietuvio laikas, praleistas aikštėje – prasčiausias komandoje. Jį Toronto „Raptors“ pralaimėjo 18 taškų skirtumu.

Kanados ekipa svečiuose 114:106 palaužė Vašingtono „Wizards“.

Jungtinių Amerikos Valstijų sostinėje pirmasis ketvirtis buvo atkaklus. Didžiąją kėlinio dalį pirmavo šeimininkai. Jie po J. Valančiūno pražangos ir dvejų lenko Marcino Gortato baudų buvo priekyje 17:13 (6 min.).

„Raptors“ persilaužė dar pirmajame kėlinyje ir po jo pirmavo – 35:27. Toronto krepšininkų persvara 16-ąją minutę išaugo iki 19 taškų (50:31).

J. Valančiūno komanda pirmavo iki trečiojo ketvirčio pabaigos, kai rezultatą tritaškiu persvėrė Bradley Bealas (72:71). Prasidėjo permaininga kova, bet didžiąją likusių rungtynių dalį priekyje buvo „Raptors“ komanda. Ji ir laimėjo.

Svečiai gerokai taikliau atakavo (50,6 procento prieš 37, tritaškiai – 44 prieš 33,3).

.„Raptors“ gretose nesulaikomas buvo DeMaras DeRozanas (32 taškai, 10/17 met., 13 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai). 21 (7/12 met.) tašką pridėjo Normanas Powellas, atkovojęs 6 kamuolius, 15 – Corey Josephas (7/13 met., 5 atk. kam.), 14 – Serge’as Ibaka (6/15 met., 8 atk. kam.).

„Wizards“ 30 taškų pelnė Johnas Wallas (9/24 met., 8 atk. kam., 7 rezultatyūs perdavimai), 27 – B. Bealas (10/21 met., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), 18 – Otto Porteris (8 atk. kam.), 11 – Markieffas Morrisas (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Wizards“ (36/24) – trečia Rytų konferencijoje. .„Raptors“ (37/25) – ketvirta.

Mindaugas gavo 5 minutes

5 minutes aikštėje praleido Mindaugas Kuzminskas. Lietuvis per šį laiką taškų nepelnė, prametė 2 metimus ir atkovojo kamuolį.

M. Kuzminsko atstovaujama Niujorko „Knicks“ svečiuose 102:105 nusileido Filadelfijos „76ers“.

Svečiai pirmajame kėlinyje pirmavo dviženkliu skirtumu – 23:13 (7 min.).

„76ers“ varžovus vijosi iki pat antrojo ketvirčio pabaigos, kai išlygino rezultatą (52:52, 20 min.). Šeimininkai po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 63:53.

„Knicks“ persvarą susigrąžino trečiojo kėlinio pabaigoje (76:74, 33 min.).

Lemiamas ketvirtis klostėsi atkakliai. Niujorko komanda vis priartėdavo, bet perlaužti rungtynių nepavyko. Likus 3 minutėms „Knicks“ į priekį išvedė Derrrickas Rose’as (98:96). Prasidėjo žaidimas tarsi ant svarstyklių. Justinas Andersonas 24 sekundės prieš finalinę sireną leido „76ers“ įgyti pranašumą (103:102). Vėliau D. Rose’o metimas buvo blokuotas, o Carmelo Anthony netaiklus. Filadelfija triumfavo.

„76ers“ kovą dėl kamuolių laimėjo 50:40 ir atliko šešiais rezultatyviais perdavimais daugiau – atitinkamai 20 ir 14.

Penki Niujorko ir aštuoni Filadelfijos krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Rezultatyviausi komandose atitinkamai buvo po 21 tašką surinkę Lance’as Thomas (7 atk. kam.) bei Dario Šaričius (7/14 met., 10 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Knicks“ (25/37) – 12-a Rytuose, „76ers“ (23/38) – 13-a.

Donatas nuo suolo nepakilo

Donato Motiejūno komanda žaidė 53 minutes, bet lietuvis trenerio sprendimu nuo suolo nepakilo.

Naujojo Orleano „Pelicans“ po pratęsimo namie 98:101 nusileido San Antonijo „Spurs“.

Rungtynės vyko itin permainingai. „Pelicans“ atitrūkdavo 18:12 (7 min.), 38:30 (15 min.), bet „Spurs“ pavydavo varžovus ir juos aplenkdavo.

Ketvirtajame kėlinyje San Antonijo komanda pirmavo 76:69 (40 min.). Šeimininkai oponentus pavijo ir prasidėjo taškų lenktynės.

„Spurs“ pergalę galėjo išplėšti Pau Gasolis. Tačiau ispanas pataikė vieną baudą iš dvejų (89:89). Vėliau sekęs „Pelicans“ gynėjo Jrue Holiday metimas buvo netaiklus.

Pratęsimo metu pirmųjų taškų reikėjo laukti ilgai, bet „Pelicans“ sugebėjo atitrūkti (94:89). Tačiau „Spurs“, daugiausia P. Gasolio ir Patty Millso, pastangomis laimėjo.

P. Millsas per pratęsimą pataikė du tritaškius, P. Gasolis – vieną. Visų rungtynių metu San Antonijo krepšininkai tritaškius metė 22 (6/27) procentų taiklumu. „Pelicans“ – 32 (8/25).

„Spurs“ komandai 31 (11/26 met.) tašką pelnė Kawhi Leonardas. Jis atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 21 (10/19 met.) taškas ir 15 atkovotų kamuolių – LaMarcuso Aldridge’o sąskaitoje.

„Pelicans“ Anthony Davisas surinko 29 (7/18 met., 9 atk. kam.), J. Holiday – 26 (12/27 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.). DeMarcusas Cousinsas pelnė 19 (7/18 met.) taškų ir atkovojo 23 kamuolius.

„Spurs“ (46/13) – Vakaruose antra, „Pelicans“ (24/38) – 13-a.

Siautė čempionai

Kitose nakties rungtynėse Orlando „Magic“ 110:99 nugalėjo Majamio „Heat“, Klivlendo „Cavaliers“ – 135:130 Atlantos „Hawks“, Milvokio „Bucks“ – 112:101 Los Andželo „Clippers“, Dalaso „Mavericks“ – 104:100 Memfio „Grizzlies“, Jutos „Jazz“ – 112:97 Bruklino „Nets“, Bostono „Celtics“ – 115:95 Los Andželo „Lakers“.

Įspūdingą pasirodymą surengė čempionų duetas. Kyrie Irvingas „Cavaliers“ pelnė 43 (14/21 met., 5/8 tritaškių) taškus, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, LeBronas Jamesas – 38 (14/27 met., 6/10 trit.) taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Cavaliers“ pataikė 25 tritaškius iš 46 (54 procentai).