Šiąnakt Šiaurės Amerikos  Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate buvo sužaista net vienuolika rungtynių. Pirmą pergalę po penkių iš eilės sezono starte patirtų nesėkmių pagaliau iškovojo Vašingtono „Wizards“ klubas su D. Songaila. Tiesa, lietuvis aikštėje išbuvo tik 4 minutes ir taškų nepelnė.

Vašingtone susitiko vietos „Wizards“ ir vieni lygos lyderių Jutos „Jazz“ krepšininkai. Nors ilgą laiką vyko lygi ir permaininga kova, ketvirtajame kėlinyje spurtavę šeimininkai sugebėjo laimėti 95:87 (23:26, 23:15, 19:25, 30:21).

Daugiausiai taškų nugalėtojų gretose pelnė: Caronas Butleris 27 taškai ir Antawnas Jamisonas 21 taškas.

Mūsiškias Darius Songaila aikštėje pasirodė tik epizodiškai ir per 4 minutes nė karto net nemetė į krepšį. Lietuvis perėmė ir prarado po vieną kamuolį bei kartą pažeidė taisyklės.

„Jazz“ orkestrui, kuriam tai buvo tik antrasis pralaimėjimas, dirigavo: Carlosas Boozeris 20 taškų, C. J. Milesas 16 taškų ir Kosta Koufosas 12 taškų.

Pirmą nesėkmė čempionate patyrė iki tol be problemų žygiavusi Atlantos „Hawks“ ekipa, kuri išvykoje tik po dramatiškos kovos 102:103 (31:24, 20:27, 25:26, 27;25) nusileido dabartiniams NBA čempionams Bostono „Celtics“ žaidėjams. Beje, pergalę pastariesiems padovanojo taiklus Paulo Pierce‘o metimas iš itin sunkios padėties paskutinę rungtynių sekundę.

„Hawks“ komandą į priekį vedė: Joe Johnsonas 28 taškai, Mike‘as Bibby‘s 16 taškų, Marvinas Williamsas ir Ronaldas Murray‘us po 14 taškų.

„Celtics“ ekipoje pirmaisiais smuikais griežė: Paulas Pierce‘as 34 taškai, Kevinas Garnettas 25 taškai ir Ray‘us Allenas 17 taškų.

Įspūdingą savo pergalių seriją pratęsė NBA finalininkai Los Andželo „Lakers“ krepšininkai, kurie svečiuose 93:86 (28:17, 23:13, 20:22, 22:34) pranoko Naujojo Orleano „Hornets“ klubą ir į savo sąskaitą įsirašė jau septintą laimėjimą.

„Lakers“ gretose sunkiausiai sustabdomi buvo: Kobe Bryantas ir Derekas Fisheris po 20 taškų, Pau Gasolis ir Andrew Bynumas po 14 taškų.

„Širšes“ gelbėti mėgino: Chrisas Paulas 30 taškų, Davidas Westas 21 taškas ir Peja Stojakovičius 10 taškų.