REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose nuskambėjus faktui, kad 8 mėnesius krūtimi nežindžiusi savo 10-ies mėnesių sūnaus Viktorija Siegel-Suodaitė vėl ėmėsi taip maitinti mažąjį Laurynuką, kilo nemenkas sujudimas. Daugumai kyla vienintelis klausimas, ar tokia situacija, kuomet moteris po ilgos pertraukos vėl ėmė žindyti savo vaiką, apskritai yra įmanoma.

Socialiniuose tinkluose nuskambėjus faktui, kad 8 mėnesius krūtimi nežindžiusi savo 10-ies mėnesių sūnaus Viktorija Siegel-Suodaitė vėl ėmėsi taip maitinti mažąjį Laurynuką, kilo nemenkas sujudimas. Daugumai kyla vienintelis klausimas, ar tokia situacija, kuomet moteris po ilgos pertraukos vėl ėmė žindyti savo vaiką, apskritai yra įmanoma.

REKLAMA

„Įdomus faktas, kad teks dar pasitąsyti. Sužinojau, kad mano sūnus, 8 mėnesius pieno neturėjęs, vėl mamos pienu maitinamas. Patikėkit, reikaliukai... Gaila tik vaiko, kad įsivelia į tokias nesąmonės...“ – neseniai socialiniuose tinkluose sekėjams guodėsi Laurynas Suodaitis.

Į viešą vyro pareiškimą savo asmeninėje „Instagram“ anketoje netrukus sureagavo ir pati Viktorija Siegel-Suodaitė, kuri paaiškino, kad primaitinamą sūnų ji žindo, kadangi vis dar turi pieno, o tai patvirtina ir medikų išrašai.

REKLAMA
REKLAMA

Relaktacija – misija įmanoma

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su kvalifikuota (IBCLC) žindymo konsultante Rasa Siudikiene ir pasiteiravus, ar moteriai yra įmanoma po pertraukos vėl imti žindyti savo vaiką, ekspertė trumpai atsako – taip.

REKLAMA

„Įmanoma. Tačiau, kuomet mes kalbame apie žodį „įmanoma“, tame žodelyje slepiasi labai sunkus darbas ir tam tikros sąlygos. Sunku patikėti, kad moteris žindė, vėliau padarė 8 mėnesių pertrauką visiško nežindymo ir staiga ėmė vėl žindyti.

Mamos laktacija, pieno gamyba, yra taip jau surėdyta gamtos, kad po visiško nežindymo moters organizmas dar apie 40 dienų po truputėlį gamina pieną, kuris yra reabsorbuojamas atgal į organizmą, kol mama nežindo. Per šį laikotarpį moteris tikrai gali sugrįžti į žindymą, skatindama pieno gamybą, dažniau žindydama ir glausdama vaiką prie krūties“, – paaiškina R. Siudikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Terminas, kuomet moteris, kuri jau buvo nustojusi žindyti ir gali atnaujinti savo pieno gamybą savam ar įvaikintam kūdikiui, vadinamas relaktacija. Pasiteiravus, ar tokių atvejų ekspertės praktikoje yra daug, Rasa sako, kad kiekvieną mėnesį ji žindyti vėl padeda bent 2-3 moterims, tačiau pabrėžia, kad jų nežindymo laikotarpis būna gerokai mažesnis nei 8 mėnesių tarpas:

„Relaktacijos etapu kiekviena moteris siunčia dienos ataskaitą: kiek jos ištraukė pieno, kiek vaikas šlapinosi, tuštinosi, kaip auga vaiko svoris. Taip didinant pieno gamybą po truputį kiekvieną dieną minusuojame 5 ml dirbtinio maisto.

Šio trūkumo vaikas net nepastebi, kadangi vis daugiau pieno gauna iš krūties ir taip moteris po truputį pereina į pilnavertį žindymą. Kiekvieną mėnesį išleidžiu 2-3 mamas, kurioms pavyko sugrįžti į pilnavertį žindymą. Aišku, jų atveju tokios pertraukos, kuomet nežindo, nebūna tokios ilgos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniau tai būna atvejai, kai moteris sugrįžta iš gimdymo namų, žindo ir primaitina dar mišinuku, o mama skuba kuo greičiau pereiti į pilnavertį žindymą, kad neliktų jokių buteliukų ar mišinukų, tik krūtis. Taip vaikas auga, didėja pieno kiekis, nes stiprėja vaiko burnos motorika ir jis daugiau geba traukti.“

Ar įmanoma po 8 mėnesių pertraukos vėl žindyti?

Vertinant konkrečiai aptariamą situaciją, R. Siudikienė sako, kad reikia žinoti daugiau detalių: ar moteris per 8 mėnesių pertrauką buvo visiškai nutraukusi žindymą, ar per šį laikotarpį dar šiek tiek maitino krūtimi.

„Bet kokiu atveju, tokių situacijų, kuomet moteris turėjo 8 mėnesių pertrauką visiško nežindymo ir vėl pradėjo žindyti, nėra pasitaikę. Manau, kad minėtos mamytės atveju, jei buvo bent dalinė laktacija, tai buvo įmanoma.

REKLAMA

Na, o jei pieno gamyba buvo visai nukirsta, sugrįžimas žindyti turėjo būti tikrai sudėtingas. Žinoma, nesakau, kad tai neįmanoma, tačiau aš tokios praktikos per 30 metų turėjusi nesu“, – įžvalga dalinasi pašnekovė.

Be to, Rasa pabrėžia, kad žindyti gali pradėti ne tik nustojusi tai daryti mama, bet ir moteris, įsivaikinusi kūdikį ir niekada negimdžiusi. Tokiais atvejais, norint pradėti žindyti, pasak pašnekovės, moteriai yra lašinamas hormonas oksitocinas, kitos pagalbinės medžiagos ir taikomi keli metodai.

„Mama turi dažnai traukti pieną iš krūtų su elektriniu pientraukiu, stimuliuoti jo gamyba, nepaisant to, kad niekas nebėga. Po dviejų arba trijų parų pasirodys pirmieji pieno lašai, o tuomet teks didinti krūtų stimuliaciją, glausti vaiką prie krūties ir pamažu pereiti į visišką žindymą, nepriklausomai nuo to, ar moteris gimdė, ar įsivaikino vaiką ir neturi visai žindymo patirties.

Viską apibendrinant galima pasakyti taip, kad moterims gyvenime nutinka visaip. Medicinos istorijoje yra fiksuota atvejų, kuomet moterys ėmė žindyt karo metu ir maitinti savo anūkus, kuomet žūdavo jų dukros. Moteriai galima iššaukti laktaciją, net jei visai nežindė ar tą darė seniai. Kaip sakau, mes moterys esame paprastos – pastimuliavus spenelius galime gaminti pieną“, – nusišypso žindymo specialistė.

Bandau isivaizduoti kaip Siegel kankinasi , nusitraukineja piena, dirba su vaiku ,noredama susigrazint laktacija, kencia skausmus, tuo paciu suspeja visur: gastroliuot po uzsienius vaiksciot po parduotuves prisipirkt skuduru ir tasiu ,reklamuot ir demonstruot savo grozi,Kazkaip sunkiai cia man suprantama,
....tokios ir po 10 metų gali žindyt,....
per 30 m. praktiką neturėjo tokio atvejo, o siegel teigia, kad turi net gydytojų išrašus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų