• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pirmadienį vykusį NATO bei Rusijos tarybos posėdį Maskva pristatė savo idėją apie naują Europos saugumo sutartį. Tačiau, kaip skelbia „EU Observer“, NATO valstybės tokius Kremliaus siūlymus sutiko su didele skepticizmo doze, nes baiminamasi, jog nauji susitarimai susilpnins jau dabar egzistuojančius aljansus.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad Rusija prie savo pasiūlymo dar grįš rugsėjo mėnesį, tačiau vargu ar jis susilauks didesnio palaikymo. „Europos bei Amerikos politikai reiškia susirūpinimą, kad šia Rusijos iniciatyva siekiama susilpninti NATO bei Europos saugumo bei bendradarbiavimo organizaciją“ – pareiškė Rusijos ambasadorius prie NATO Dmitrijus Rogozinas.

REKLAMA

„Iš tokių baimių mes tik galime pasijuokti, nes jos nėra rimtos. Mes nesiekiame pakirsti dabar egzistuojančių struktūrų bei institucijų galių“ – pridūrė D. Rogozinas. Kalbėdamas su Rusijos televizija NTV Mir, ambasadorius pareiškė, kad šiuo pasiūlymu Rusija esą siekia atnaujinti savo santykius su NATO, nes dabar esą šie santykiai jau pasiekė savo ribą. Tiesa, per interviu su D. Rogozinu Rusijos televizijos žurnalistas nevengė vartoti aštrių pasisakymų apie NATO. Jis šį aljansą vadino potencialiu Rusijos priešu bei teigė, jog tai tėra morališkai susidėvėjusi organizacija.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija teigia, kad dabartinė Europos saugumo sistema yra paremta dar Šaltojo karo laikų principais, todėl yra atgyvenusi.

Rusijos siūlomas saugumo paktas būtų pasirašomas už Europos Sąjungos bei NATO institucinių rėmų ir dėl jo būtų deramasi per specialią konferenciją, kuri būtų surengta Rusijoje. Rusai teigia, kad prie saugumo pakto galėtų prisijungti ir tokios kylančios galios kaip Brazilija, Indija ar Centrinės Azijos valstybės. Be to, galimybę prisijungti prie pakto turėtų ir dabar veikiančios sąjungos bei aljansai – NATO, ES, ESBO ir kt.

Sutartyje būtų detalizuojami tokie klausimai kaip NATO plėtra, nelegali migracija, narkotikų prekyba, kova su organizuotu nusikalstamumu bei terorizmu. Naujasis paktas itin susilpnintų NATO aljansą, nes jį imtų riboti kitų valstybių galimybė vetuoti karinio aljanso veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų