REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėdami išvengti nuostolių gyventojai domisi ne tik būsto draudimu, bet ir buitinės technikos ir kitų daiktų, esančių namuose. Draudikai tikina, kad apdrausti galima viską, tačiau įspėja, kad kai kurių daiktų draudimas gali būti labai brangus ir atsieiti kelis šimtus eurų per mėnesį.

Norėdami išvengti nuostolių gyventojai domisi ne tik būsto draudimu, bet ir buitinės technikos ir kitų daiktų, esančių namuose. Draudikai tikina, kad apdrausti galima viską, tačiau įspėja, kad kai kurių daiktų draudimas gali būti labai brangus ir atsieiti kelis šimtus eurų per mėnesį.

REKLAMA

Socialiniame tinkle kilo diskusija apie būsto draudimą. Jauna šeima neseniai įsigijusi būstą svarsto apdrausti ne tik buto sienas, bet ir daiktus. Taip pat svarsto apsidrausti ir nuo vaikų išdaigų, pavyzdžiui, ištepliotų sienų.

„Neseniai įsigijome butą, apdraudėme jį. Tačiau dabar norime apdrausti ne tik jo sienas, bet ir įvairius buities prietaisus. Juk tada nebereikės jaudintis dėl jų gedimų ir netikėtų išlaidų.

Taip pat žmonės draudžiasi ir nuo neatsargaus vaikų elgesio. Kai jie kažką sudaužo, ištepa sienas, tėvai gauna išmokas nuostoliams padengti“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Komentatoriai pritarė sprendimui drausti būstą. Tačiau atkreipė dėmesį, kad nuo visko apsidrausti neįmanoma.

„Juk viskas priklauso nuo draudimo sąlygų. Jeigu nusipirkote šaldytuvą ir jis po kelių metų suges, draudimas neskubės jums pirkti naujo, nebent mokėsite didžiules įmokas. Tačiau tokiu atveju galite tiesiog taupyti ir po kelių metų nusipirkti naują šaldytuvą“, – patarė komentatorė.

REKLAMA

Kita moteris abejojo, ar įmanoma apsidrausti nuo vaikų išdaigų.

„Kažin, ar galėsite apsidrausti nuo neatsargaus vaikų elgesio. Juk jie dažnai išdykauja ir kartais gali patys to nenorėdami pridaryti didelių nuostolių. Mūsų sūnus sudaužė vos prieš mėnesį nupirktą televizorių, jo apdraudę nebuvome. Tačiau abejoju, kad tas draudimas būtų padėjęs. Apskritai vaikai juk nenuspėjami“, – komentavo moteris.

Dar vienas komentatorius dalijosi savo patirtimi.

„Niekad nesu draudęs buities prietaisų. Tačiau neperku bet ko, ilgai renkuosi ir investuoju tik į kokybiškus daiktus, geriau jau sumokėti daugiau, tada daiktas ir tarnaus ilgiau. Be to, jeigu daiktas sugenda, galima jį suremontuoti. Tačiau vėl nereikėtų remonto patikėti bet kam, geriau rinktis brangesnius, bet kokybiškai darbus atliekančius meistrus“, – patarė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Apdrausti galima viską

„Ergo“ turto draudimo vyr. ekspertė Inga Žvirblytė tikino, kad galima apdrausti ne tik pastatus, jų sienas, bet ir visą namuose esantį ir buityje naudojamą kilnojamą turtą.

„Jis draudžiamas nuo standartinių turtinių rizikų – ugnies, vagystės, vandentiekio avarijų ir kt. Pasirinkus tam tikrą draudimo variantą, buitinė technika iki 10 metų amžiaus gali būti draudžiama ir nuo gedimų, vadinamų „vidiniais gedimais“.

Nors pastatų draudimas yra populiaresnis, tačiau žmonės draudžia ir vidaus turtą, pavyzdžiui, buitinę techniką, baldus, drabužius, laisvalaikio inventorių ir kitą buityje naudojamą turtą“, – vardijo draudimo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos draudimo“ komunikacijos vadovas Saulius Abraškevičius tikino, kad kartu su būstu galima apdrausti ir jame esantį turtą, įskaitant įvairią buities techniką, TV įrangą ir pan.

„Nuostoliai už sugadintus arba pavogtus gyvenamajame name laikomus daiktus atlyginami kaip už analogiškus naujus daiktus, nepaisant jų nusidėvėjimo. Taip pat atlyginama už lauke laikyti skirtų daiktų vagystę iš aptverto sklypo arba buto terasos.

Bet to, atlyginami nuostoliai, jei dėl draudžiamojo įvykio prarandami arba sugadinami namų turto daiktai, laikinai esantys už draudžiamo būsto ribų, pavyzdžiui, parduotuvėje, viešbutyje, automobilyje“, – komentavo įmonės atstovas.

REKLAMA

Draudimas – nepigus

Draudimo bendrovės „If“ Privataus turto produkto vadovas Tomas Sinkevičius tikino, kad apdrausti įrenginius, tam tikromis sąlygomis, galima.

„Tačiau, neretai draudikai vengia drausti gedimus, nes daiktai dėvisi ir genda – gedimai nėra netikėtas nuostolis. Draudimas visų pirma skirtas apsidraudusiems nukentėjusiesiems atlyginti staigius ir netikėtus reikšmingus nuostolius“, – komentavo draudimo specialistas.

Pasak T. Sinkevičiaus, žmonės dažniausiai domisi brangių įrenginių draudimu.

„Pavyzdžiui, šildymo įrenginių draudimu ar ventiliacijos ir šaldymo įrenginių draudimu. Panašaus turto draudimas nuo gedimų rizikos yra ribotas, t.y. dažnai draudžiamam turtui nustatomi amžiaus apribojimai, draudimo išmokos limitai, tam tikros kitos sąlygos kada įvykis laikomas draudžiamuoju, o kada ne.

REKLAMA

Toks draudimas tikrai yra nepigus ir neretai gali atsieiti šimtus eurų per metus“, – skaičiavo draudimo specialistas.

Anot jo, apsidrausti nuo neatsargaus vaikų elgesio galima, tačiau toks draudimas irgi yra nepigus.

„Stengiantis apsidrausti nuo iš esmės mažareikšmių įvykių ir dažnai registruojant tokias smulkias žalas kaip pieštukais vaikų pagražintas sienas, draudimas gali tapti itin brangus.

Draudimas visų pirma skirtas apsidraudusiems nukentėjusiesiems atlyginti staigius ir netikėtus reikšmingus nuostolius, tokius kaip gaisras, audros ar pan. Tokiais atvejais draudimas gali padėti išvengti gyvenimus laužančių padarinių, todėl draudikai pirmiausiai kviečia draustis būtent nuo tokių nelaimių“, – patarė T. Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikslių draudimo sumų neįvardijo

Kiti draudėjai tikslių skaičių, kiek kainuoja apdrausti daiktus neįvardijo. Tik teigė, kad tai skaičiuojama individualiai.

Anot S. Abraškevičiaus, draudimo suma priklauso nuo įvairių veiksnių ir kiekvienu atveju nustatoma individualiai.

„Draudimas galioja nepriklausomai nuo to, kas sukėlė žalą – vaikai, naminiai gyvūnai ar pan.“ – vardijo įmonės atstovas.  

Anot I. Žvirblytės, kaina priklauso nuo to, kokia draudimo suma, t.y., kiek to kilnojamojo turto klientas turi, kokia jo vertė.

„Vidaus kilnojamas turtas draudžiamas atkuriamąja verte – sugadinus jį yra atlyginami visi jo remonto kaštai, o sunaikinus nepataisomai ar praradus jį – atlyginama tiek, kiek klientui kainuos įsigyti naują tokių pat parametrų daiktą po įvykio.

Jeigu vaikas ar kitas draudėjo šeimos narys staiga ir netikėtai sugadina turtą, apsidraudus didžiausiu draudimo variantu, greičiausiai, nuostoliai bus atlyginti. Tačiau būtina pabrėžti, kad kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, nes ilgalaikiai procesai nėra atlyginami. Pavyzdžiui, jei vaikas nuolat žaisdamas kamuoliu daužo sieną ir ilgainiui ji yra sugadinama – toks atvejis nebus atlyginamas“, – atkreipė dėmesį specialistė.

ko "vertas draudimas" ,sprogus namui viršuliškese
Nejusu supistas reikalas
jie draudžia nuo visko, bet tik kol pasirašai sutartį, o paskui visas turtas tampa bevertis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų