REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rudenį graužikai pradeda brautis į mūsų namus, tačiau yra keletas humaniškų būdų, kaip nuo jų apsisaugoti. Ekspertai pasakė, kas padės, kad namuose neliktų nė vienos pelės.

Rudenį graužikai pradeda brautis į mūsų namus, tačiau yra keletas humaniškų būdų, kaip nuo jų apsisaugoti. Ekspertai pasakė, kas padės, kad namuose neliktų nė vienos pelės.

REKLAMA

Visiems namų savininkams svarbu apsaugoti namus nuo kenkėjų, ypač kai kalbama apie graužikus. Pamatęs grindimis bėgiojančią pelę tikrai krūpteli kiekvienas.

Jei jūsų namuose pradėjo veistis pelės, laimei, yra keletas humaniškų būdų, kaip jų atsikratyti. Rudens mėnesiais pelės pradeda lankytis namuose ieškodamos šilumos. Paprastai jos pasirenka netvarkingus namus, kuriuose yra daug slėptuvių ir trupinių.

Tai reiškia, kad prieš žiemą kaip niekada svarbu pasiruošti ir sutvarkyti namus, kad apsaugotumėte juos nuo kenkėjų.

Pelės ne tik palieka specifinį šlapimo ir išmatų kvapą, bet jos taip pat gali pernešti įvairias bjaurias ligas, įskaitant Veilo ligą, listeriją ir hantavirusą.

REKLAMA
REKLAMA

Štai, kas padės atbaidyti peles

Taigi, kad pelės neapsigyventų jūsų namuose ir negraužtų elektros laidų bei baldų, verta žinoti, kaip pašalinti šiuos mažus kenkėjus jiems nepakenkiant ir kaip juos visam laikui sulaikyti.

REKLAMA

Pelės turi labai jautrią uoslę, todėl tokie kvapai, kaip pipirmėtės ar cinamonas, veiksmingai padeda jas atbaidyti, rašo mirror.co.uk.

Pipirmėčių difuzorius arba naminis pipirmėčių aliejaus ir vandens purškalas skleis pelėms per stiprų kvapą ir jos pradės ieškoti kitos gyvenamosios vietos.

 

Panašiai ir su cinamonu – jo kvapas pelėms per stiprus ir jas erzina. Rekomenduojama cinamono aliejuje pamirkyti vatos kamuoliukus ir palikti juos namuose bei keisti kas kelias dienas.

Dėl savo aštraus kvapo taip pat puikiai tiks baltojo acto arba obuolių acto purškalas ar juo sumirkyti vatos kamuoliukai, nors kvapas ir nėra toks malonus kaip eterinių aliejų.

REKLAMA
REKLAMA

Galite naudoti ir kitas prevencinės priemones, tokias kaip skalbinių minkštiklis. Juo įtrinkite tas vietas, per kur pelės gali patekti į namus, pavyzdžiui, durų angas, palanges ir spintų vidų – stiprus kvapas jas atbaidys.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad jūsų namai yra apsaugoti nuo graužikų. Patikrinkite, ar nėra plyšių grindyse arba skylių sienose, pro kurias galėtų prasmukti maža pelė.

Būtinai nuvalykite maisto trupinius ir cukrų, nes jas traukia  bet koks paliktas maistas. Maisto produktus laikykite sandariose spintelėse ar induose, kad prie jų neprieitų graužikai.

Ir tegul toliau vesiasi. Jei ne pas mane, tai tegul pas kaimyna eina.Juokdariai. Nuodai tam yra skirti.
pagal straipsnio autorę, geriausia priemonė - sudaryti sutartį su pelytėmis, kad jos neitų pas mane, geriau pas kaimynus.
Palauk tuoj ir ant tavęs gyvūnų gerovės tarnyba uzsiundys. Dėl mažyčių pelyciu nuodijimo. nusigyvenom kada graužikai lojikai ir visokie miaukikai svarbesni už žmogų tfu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų