• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naminiai augintiniai už dėmesį atsidėkos švelnumu ir ištikimybe

Nijolė Baronienė, Valstietis.lt

Nijolė Baronienė, Valstietis.lt

REKLAMA

Kai pagaliau išsvajotas šuniukas ar murkiantis kačiukas yra namuose ar tik pakeliui į juos, metas augintiniui p aruošti saugią ir malonią aplinką, kur jis augs, žais, ės ir miegos. Mažų mažiausia, ką gali padaryti atsakingi šeimininkai, – kuo skubiau pasirūpinti reikalingiausiais daiktais. Veterinarijos gydytojas Saulius Jackevičius mielai pataria, ką verta įsigyti, norint suteikti augintiniui visavertį gyvenimą ir jaukią aplinką.

REKLAMA
REKLAMA

 

Maistas, vanduo ir tam skirti dubenėliai

„Pasidomėkite, kokiu maistu kačiukas ar šuniukas buvo maitinamas, pasitarkite su veterinarijos gydytoju ar gyvūnų prekių parduotuvės konsultantais dėl tinkamiausio ėdalo augintiniui. Dažniausiai rekomenduojamas kokybiškas sausas ėdalas. Verti dėmesio „Royal Canin“ gaminiai, turtingi visų reikalingų medžiagų, vitaminų ir mineralų. Maitinant augintinį tokiu maistu, jo nereikės papildomai lepinti skanėstais ar pirkti vitaminų“, – aiškino veterinarijos gydytojas. Jis patarė rinktis nerūdijančiojo plieno dubenėlius ėdalui ir vandeniui. Jie ilgaamžiai, nelūžta ir nedūžta, yra higieniški.

REKLAMA

Miegamoji vieta, guolis

Naujajam augintiniui būtinas patogus guolis ramioje vietoje. Turėdamas savo vietą, šuniukas pripras naujuose namuose, jausis saugus ir ramiai miegos. Kačiuko guolis turėtų būti minkštas, patogus, jį puikiai gali pakeisti šilta antklodė, pledas ar pagalvėlė. Parduotuvėse yra pirkti specialių gyvūnams skirtų guolių. Kačiukai miega didžiąją paros dalį, tad, turėdami mielą jaukų kampelį, ilsėsis jame niekieno netrikdomi.

REKLAMA
REKLAMA

Aksesuarai gyvūnėliams

„Labai svarbu šuniuką anksti pradėti pratinti būti su antkakliu ir pavadėliu. Įsitikinkite, kad antkaklis, kuriame yra šuniuko vardo žymena, būtų gerai prigludęs. Tada augintinio galva neišsiners, o šeimininkas bus tikras, kad jis nepabėgs.

O jei vis dėlto šuniukas ar kačiukas netyčia paspruks, jį radę žmonės galės apie tai pranešti. Nepamirškite anksti pratinti ir prie antsnukio, kad ateityje dėl jo būtų mažiau streso“, – patarė pašnekovas.

Kai kurie žmonės, ypač daugiabučių gyventojai, į lauką veda ir kates. „Jei nuspręsite, kad tokie pasivaikščiojimai priimtini, nusipirkite specialų pavadėlį ar petnešas. Jei kačiuką leisite į lauką, parūpinkite jam antkaklį, prie kurio būtų galima prisegti pakabuką su informacija apie savininką“, – priminė veterinarijos gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tualetas ir kraikas

Prieš parsivežant į namus kačiuką, reikia pasvarstyti, kurioje vietoje bus jo tualetas. Būtina įsigyti specialią dėžutę ir kraiko. Kraiko pasirinkimas labai didelis: silikoninis, sušokantis į gumulėlius, slopinantis kvapą ir kt. „Nepamirškite semtuvėlio, kuriuo lengvai pašalinsite netinkamą kraiką ir išmatas. Kai kurių veislių katės išmoksta gamtinius reikalus atlikti į klozetą. Jei nuspręsite pabandyti to mokyti savo katę ar katiną, įsigykite tam skirtus specialius rinkinius“, – patarė pašnekovas.

REKLAMA

Šepetys , šampūnas, nagų priežiūra

Augintinio kailį būtina reguliai prižiūrėti. Šepečiu iššukuojamas negyvas kailis. Tada galima džiaugtis švaresniu kilimu ir baldais. Būtinoms maudynių procedūroms reikia išrinkti augintiniui tinkamą šampūną.

Jų būna įvairių: paprastų, apsaugančių nuo parazitų, padedančių išlaikyti kailiuką gražų. „Kačiuką nuo mažens pratinkite ne tik prie maudynių, bet ir prie nagų karpymo. Katės iš prigimties galanda nagus, tad nesitikėkite nuo to jas atpratinti. Geriau pasirūpinkite draskykle, kuri būtų tvirta, grubios tekstūros“, – sakė S.Jackevičius.

REKLAMA

Priemonės nuo parazitų

Ką rinktis nuo parazitų, patars ir pasirinkti padės veterinarijos gydytojas. Galima naudoti antkaklius, lašus, šampūnus. „Atminkite, kad tik veterinarijos klinikos ir vaistinės pardavinėja vaistus, kitokias gydomąsias bei apsaugines priemones augintiniams nuo parazitų“, – perspėjo pašnekovas.

Žaislai

Katės yra itin žaismingi gyvūnai. Jei nenorite, kad gyvūnėlis liptų užuolaidomis ar įsisiautėjęs kramtytų laidus, pasak veterinarijos gydytojo, verta parūpinti jam žaislų, kurių pasirinkimas dabar labai didelis: pelytės, kamuoliukai, žaislai su katžole, plunksnomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šuniukams skirtų guminių žaislų beveik neįmanoma sugadinti, jie tarnauja daug metų. Jauniems šuniukams parenkami mažesni žaislai: jie tinka, kai kalasi dantys. „Nenuvertinkite žaislų reikšmės, mat jie – tikras džiaugsmas augintiniams ir vienas iš būdų parodyti mažajam gyventojui dėmesį, meilę“, – pabrėžė specialistas.

Jis priminė, kad reikėtų pasidomėti, kur yra artimiausios veterinarijos klinikos, pasirinkti veterinarijos gydytoją, paskiepyti, dehelmintizuoti (pašalinti kirminus) augintinį, rimtai nuspręsti dėl jo sterilizavimo / kastravimo, pasvarstyti apie dresavimo galimybes, susitarti, kas ir kada šeimoje rūpinsis katės tualetu, maitinimu, žaidimais, vedžios šuniuką į lauką. O jei augintinis veislinis, verta paieškoti informacijos apie tos veisles gyvūnų charakterio savybes, galimas ligas, kitus tos veislės gyvūnams būdingus ypatumus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų