REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip elgtis jei jūsų katė ūmai tapo agresyvi? Ieškokite agresijos priežasčių ir jas šalinkite!

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl katė širsta?

Ar teko matyti katę, primenančią mažą velniuką, nesileidžiančią paglostyti, besikandžiojančią, besidraskančią, įsisegančią į kojas ir piktai ant jūsų šnypščiančią? O gal jūsų augintinei kartais pasireiškia agresijos priepuoliai, kai iš mielos ir švelnios katytės virsta tikra žiežula? Jei ir dabar ant jūsų rankų ar kojų esantys įdrėskimai primena eilinį „draugišką pabendravimą“ su šiuo švelniu keturkoju – paskubėkite rasti būdų numalšinti savo augintinės agresijai.

REKLAMA

Laimė, iš tikrųjų piktų ir nesutramdomų kačių pasitaiko ne itin dažnai. Dažniausios tokio elgesio priežastys – keturkojo baikštumas, ginama sava teritorija arba skausmas. Katė taip pat gali įdrėksti žaisdama. Be to, ji prisimena tai, kas negero yra jai nutikę anksčiau – tad pasikartojus panašiai situacijai, tegul ir visai nepavojingai, ji gali pasielgti agresyviai.

Efektyviausias gydymas nuo neadekvataus katės elgesio – agresiją sukėlusios priežasties šalinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Šaliname priežastis

Visų pirma apžiūrėkite savo augintinę.

Ar ji neserga?

Ar neišpūstas jos pilvas?

Ar tvarkingi dantys?

Ar katės neapnikę kokie nors parazitai?

Ar ant kūno nėra rakščių, įgėlimo žymių, žaizdų?

Patikimiausiai tokią apžiūrą atliktų kvalifikuotas veterinaras. Jo konsultacijos taip pat prireiks jei ir jūs savarankiškai aptiksite kokių nors ligų požymių.

Skausmas – viena dažniausių kačių agresijos priežasčių. Gyvūnui pasveikus liausis ir neadekvataus elgesio priepuoliai.

Kita dažna pykčio priežastis – baimė. Įbauginta katė gali bėgti nuo jūsų, slėptis, piktai kniaukti, šnypšti. Jei tai, kas sukėlė tokią baimę, neatsitraukia – katė gali pulti iš pasalų, įsikibti į „priešininką“ nagais ir dantimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei katė tokiu elgesiu reaguoja į žmogų, pastarasis neturėtų pats rodyti iniciatyvos, lįsti prie keturkojo. Leiskite augintiniui apsiprasti, įsitikinti, kad nesate priešas.

Katinams persikėlimą į naujus namus dažnai lydi stresas. Prisijaukinkite augintinį gerumu. Kai kačiukas ir vėl pasislėps tamsiame kampe, neviliokite jo iš saugios priebėgos – verčiau pastatykite netoliese lėkštelę su kokiu skanėstu, kuriam neatsispirtų ir didžiausias bailiukas. Vėliau statykite šią lėkštelę vis arčiau kambario centro. Matydamas maistą, užuosdamas jo aromatą kačiukas išeis iš savo slėptuvės. Kitų maitinimų metu lėkštelę traukite vis arčiau tos vietos, kur esate numatę įrengti ar jau įrengę „pietų stalą“ savo augintiniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų